Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Rowerek dla dziecka rocznego – sprawdź nasze 3 propozycje!

Dodany dnia2021-08-18

Rowerek dla dziecka rocznego – sprawdź nasze 3 propozycje!

Zastanawiasz się, czy roczne dziecko może już rozpoczynać własną rowerową przygodę? Jak najbardziej – 1 rok to idealny moment! Odpowiednio dostosowany rowerek będzie idealny dla rocznego dziecka. Jaki rowerek dla roczniaka wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując rowerek dziecięcy dla dziecka w wieku 1 roku? Wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.

Nauka jazdy – od jakiego rowerka zacząć?

Oswajanie z rowerkiem najlepiej zacząć jak najwcześniej. Jazda na nim to bardzo złożona umiejętność wymagająca rozwiniętych umiejętności motorycznych, koordynacji ruchowej i koncentracji i utrzymywania równowagi, które dziecko opanowuje tak naprawdę na przestrzeni lat. Różne typy rowerków kształtują wyżej wymienione umiejętności na różnych etapach rozwojowych, stąd warto mieć świadomości, jaki rowerek dla roczniaka wybrać w danym momencie. Dziś przedstawiamy najlepsze rodzaje rowerków dla dzieci od 1 roku.

Rowerek trójkołowy dla rocznego dziecka

Na odpowiednio dostosowanym rowerku trójkołowym dziecko może się już poruszać od 10. miesiąca życia, czyli od momentu, gdy samo stabilnie siedzi i jest zainteresowane otoczeniem. Tak naprawdę taki rowerek bardzo przypomina wózek spacerowy, jest to tzw. rowerek pchacz dla rocznego dziecka. Ma rączkę do pchania przez rodzica, pasy bezpieczeństwa, podnóżek, daszek przeciwsłoneczny oraz szereg przydatnych akcesoriów takich jak: kosze do przechowywania i interaktywne zabawki dla malucha. W wybranych modelach z biegiem czasu i wraz z rozwojem motorycznym dziecka można demontować wybrane elementy, jak np. rączka do pchania czy pasy, dzięki czemu pojazd coraz bardziej zaczyna przypominać rowerek do samodzielnej jazdy.

Na rowerze trójkołowym roczniak może rozpocząć ćwiczenie pedałowania czy kierowania. Dodatkowo taki rowerek trójkołowy dla dziecka może być świetnym urozmaiceniem spacerów i może dawać mu mnóstwo frajdy podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Rowerek biegowy dla roczniaka

Wielu rodziców zastanawia się, czy rowerki biegowe dla rocznego dziecka to dobre rozwiązanie. Wszystko zależy od rozwoju motorycznego dziecka, ale optymalnym momentem, w którym większość dzieci może już bezpiecznie rozpocząć przygodę z jazdą na biegówce, jest wiek 18 miesięcy. Każdy maluch rozwija się jednak w indywidualnym tempie i niektóre dzieci będą na to gotowe szybciej a inne później.

Kupując rower biegowy dla rocznego dziecka, trzeba zwrócić uwagę na wielkość i wagę rowerka. Jeśli chodzi o wielkość, to bezwzględną koniecznością jest, aby dziecko siedząc w najniższej pozycji siodełka, dotykało całymi stopami podłoża. Maluch nie może się chwiać na biegówce, konsekwencją takiej jazdy będzie asymetryczna pozycja ciała i rozwój wad postawy. Jazda nie będzie też dla dziecka przyjemnością, łatwo w takiej sytuacji o zniechęcenie do podejmowania prób nauki jazdy w ogóle. Podobnie rowerek biegowy dla roczniaka nie może być zbyt ciężki. Wówczas trudno będzie o utrzymanie równowagi i sprawne manewrowanie rowerkiem. Na rynku dostępne są różne rowery biegowe, warto zrobić rozeznanie, które będą najlepsze dla naszego malucha.

Idealny prezent na roczek

Poniżej prezentujemy kilka naszych propozycji najlepszych rowerków dla rocznego dziecka.

Pierwszy rowerek PANDA

Idealny dla maluchów, które są jeszcze za małe na rowerek dwukołowy lub biegówkę. Miękkie koła z pianki EVA zapewniają cichą i komfortową jazdę, a regulowana rączka pozwala rodzicowi na sterowanie pojazdem. Pojazd wyposażony jest w bagażnik i zabawki dźwiękowe. Niebieski rowerek jest idealny dla rocznego chłopca, a różowy – dla rocznej dziewczynki.

Niebieski rowerek trójkołowy dla rocznego dziecka

Rowerek trzykołowy Szczęśliwy Słoń

Rowerek dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej dla rocznego chłopca i różowej dla rocznej dziewczynki. Rowerek posiada regulowany drążek do sterowania, rozkładaną budkę przeciwsłoneczną, podnóżek i poręcz, które można zdemontować, gdy maluch podrośnie.

Kolorowy rowerek biegowy dla roczniaka

Rowerek biegowy Jeździk SPORTRIKE

Czterokołowa biegówka dla rocznego dziecka to świetny wybór. Dzięki czterem kołom utrzymanie równowagi jest znacznie łatwiejsze niż na tradycyjnej biegówce, a niska i wygodna rama zapewnia komfort i bezpieczeństwo malucha.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat wyboru rowerka dla roczniaka i starszych dzieci, przeczytaj nasz artykuł Jak dobrać rowerek dla dziecka? Zapraszamy też na naszą stronę z ofertą rowerki i gokarty dla dziecka.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się