Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jaki samochód zdalnie sterowany wybrać dla dziecka?

Dodany dnia2023-07-12

Dla dzieci samochody kojarzą się z dorosłością i, oczywiście, z rodzicami. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie przez to ciągną do nich i chcą jak najszybciej zasiąść za ich kierownicą. Choć do momentu, w którym będą mogły legalnie to zrobić jest jeszcze kilkanaście lat, samochód na akumulator dla dzieci jest w stanie dać im tę namiastkę dorosłości. Dlaczego to właśnie na niego powinieneś postawić? Jakie elektryczne samochody akumulatorowe powinny Cię zainteresować? Jaki samochód zdalnie sterowany będzie najlepszy? Co zyskasz decydując się na tego typu "poważniejszą" zabawkę? Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy.

Samochód na akumulator - czemu warto się na niego zdecydować?

Auto na akumulator jest prawdopodobnie jedną z najbardziej wszechstronnych zabawek dostępnych na rynku. Łączy w sobie atrakcyjność z punktu widzenia dziecka z praktycznie nieograniczonymi możliwościami jego rozwoju. Te ostatnie docenisz Ty jako rodzic chcący, by jego dziecko dążyło ku odkrywaniu nowych umiejętności i poszerzaniu wiedzy. Mówiąc o wszechstronności, autko, które posiada elektryczny napęd może być świetną zabawką, ale i oknem na świat. To może za jego sterami znacznie chętniej wychodzić na zewnątrz (odciągając się od komputera i telewizora), jeździć czysto rekreacyjnie, brać udział w zmyślonych wyścigach czy też po prostu poznawać zasady poruszania się po drodze. Samochód tego typu nie jest drogi, a bez problemu jest w stanie stać się jedną z najbardziej wartościowych zabawek spośród tych posiadanych przez dziecko.

Samochód dziecięcy na akumulator - zalety w punktach

  • Świetna, dojrzała zabawa - zasilany przez akumulator samochód elektryczny zapewnia zabawę, jakiej dziecko jeszcze nie znało - różną od tych infantylnych i angażującą. Taką, która na pewno się spodoba.
  • Nauka jako efekt uboczny - samochody na akumulatory pozwalają dzieciom uczyć się na wielu płaszczyznach. Chodzi nie tylko o motorykę, ale i o prawidłowe zachowanie na drodze, uważanie na otoczenie, dbanie o sprzęt czy też skupienie. Nawet jeśli dzieci elektryczne samochody traktują jak zabawki, mimochodem uczą się dzięki nim.
  • Budowanie zainteresowania motoryzacją - za pomocą samochodu elektrycznego dziecko może złapać przysłowiowego bakcyla i zacząć interesować się motoryzacją. W dzisiejszych czasach tego typu hobby jest naprawdę godne podziwu.
  • Wzmaganie pewności siebie - pojazdy elektryczne w doskonały sposób budują u dziecka pewność siebie. Dla dzieci solidny samochód może zatem być polem do wyrabiania sobie cech, które przydadzą im się w życiu codziennym.
  • Pełnia bezpieczeństwa - modele pojazdów elektrycznych mogą być bardziej lub mniej bezpieczne - wiele tutaj zależy od Ciebie. Faktem jest jednak to, że auto, które posiada elektryczny napęd jest znacznie bezpieczniejsze niż chociażby rower.
  • Inna forma spędzania wolnego czasu. Dziś dzieci kojarzą zabawę z siedzeniem przed komputerem czy przebywaniem w domu. Autko na akumulator zapewni dziecku pretekst do wychodzenia na zewnątrz i zabawy na świeżym powietrzu. Ta z całą pewnością wyjdzie mu na zdrowie.
  • Zalety dla rodzica - autko tego typu jest stosunkowo tanie, łatwe w użytkowaniu, praktycznie bezawaryjne i oszczędne w kontekście miejsca, jakie zajmuje. To zabawka praktyczna i taka, która proponuje świetny stosunek ceny do ostatecznej jakości.

Jaki samochód zdalnie sterowany wybrać dla dziecka?

Zastanawiając się nad tym, jaki samochód zdalnie sterowany wybrać dla własnego dziecka warto spojrzeć na to dwuwarstwowo. Po pierwsze, chodzi w tym wszystkim o samo dziecko. Samochód dziecięcy musi podobać się Twojej pociesze. Niezależnie od tego, czy wybierze go na podstawie koloru czy też konkretnego odzwierciedlenia rzeczywistego pojazdu, to ono pod tym względem powinno mieć ostatnie słowo. Nie jest łatwo wybrać samochody, które będą się podobały tak teraz, jak i za kilka lat. Warto jednak tę kwestię zostawić dziecku. Kolejną kwestią w kontekście wyboru samochodu elektrycznego są oczywiście jego parametry techniczne. Dla dzieci solidny elektryczny napęd czy pojemny akumulator może być mniej istotny. Dla Ciebie - wprost przeciwnie. To, jak często będziesz musiał ładować akumulator czy też jak sterowny będzie samochód ma rzeczywiste przełożenie na codzienne użytkowanie. Toyota Tundra XXL z naszej oferty ma na przykład świetny napęd i doskonałą zwrotność, które odczujesz tak Ty, jak i Twoje dziecko. Popatrz na dodatkowy osprzęt, materiał wykonania oraz akcesoria, które z całą pewnością okażą się nie bez znaczenia w trakcie użytkowania.

Samochód elektryczny - dlaczego zdalnie sterowany?

Podczas zakupu samochodu elektrycznego musisz pamiętać, że nie każde tego typu auto posiada zdalne sterowanie. Jest to rzecz o tyle istotna, że jest ono praktycznie niezbędnym dodatkiem - takim, który przełoży się na bezpieczeństwo i Twoją kontrolę nad zabawą najmłodszego. Modele pojazdów elektrycznych wyposażone w zdalne sterowanie są możliwe do sterowania przez dzieci. W każdym momencie jednak możesz przejąć nad nimi kontrolę, zawsze będąc kierowcą priorytetowym. Zastosowań tego typu rozwiązania może być mnóstwo - podobnie zresztą, jak sytuacji, w których będzie ono mogło być zastosowane. Jeśli dziecko będzie jechało w stronę ulicy, szybko zapobiegniesz wjechaniu na nią. Jeśli zaś będzie miało problem z opanowaniem pojazdu, pomożesz mu w odzyskaniu kontroli. W przypadku konieczności pójścia do domu, bez problemu przerwiesz zabawę i uniemożliwisz najmłodszemu uruchomienie samochodu. Zdalne sterowanie jest funkcjonalnością, której nie powinieneś się pozbawiać. Nawet jeśli jesteś pewien tak inteligencji, jak i rozsądnego zachowania swojej pociechy. Jest też czymś niezbędnym, jeśli Twoje dziecko nie jest odpowiednio duże, by powierzać mu pełnię kontroli nad niemającym ograniczeń pojazdem. Zdalne sterowanie to w przypadku aut elektrycznych prawdziwy game-changer. Koniecznie zwracaj więc na nie uwagę.

Auto elektryczne dostosowane do wieku dziecka

Wybierając dla swoich dzieci auto elektryczne z całą pewnością zastanawiasz się, czy tak właściwie będzie odpowiednie dla ich wieku. Małe dzieci, logicznie rozumując, mogą mieć problem z opanowaniem samochodu, który posiada elektryczny napęd, a przede wszystkim z bezpiecznym sterowaniem nim. Mimo wszystko jednak nie oznacza to, że jazda samochodem elektrycznym nie jest dla nich. Kupując samochód tego typu najmłodszym dzieciom sprawdzić się może opcja ze zdalnym sterowaniem, która praktycznie likwiduje barierę wieku i sprawia, że elektryczne auta są dosłownie dla każdego. Zdalne sterowanie Tobie oddaje rzeczywistą kontrolę nad pojazdem, a jednocześnie... nie odbiera jej dziecku. Dla najmłodszych dzieci samochody przeznaczone są przede wszystkim do zaznajomienia się z tym środkiem transportu, a nie do całkowicie samodzielnej jazdy. Pójście na tego typu kompromis będzie czymś, czego maluch nie zauważy i co nie odbierze mu frajdy z zabawy. Świetnej, bo bliskiej rzeczywistości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Aby wybrać dla dziecka model samochodu, który sprosta jego oczekiwaniom, a z którego wyciśniesz maksimum wartości, musisz zwrócić uwagę również na inne aspekty. Tym najbardziej przyziemnym jest oczywiście cena. Co ciekawe, nie zawsze najdroższy model będzie tym najlepszym dla konkretnej pociechy. W doskonały sposób obrazuje to nasze autko terenowe JJ, które bije rekordy popularności, a które pochodzi z naprawdę niskiej półki cenowej. Udowadnia, że w niewielkim budżecie można dostać produkt naprawdę potrafiący czynić cuda. Dokonując zakupu autka musisz też zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zdalne sterowanie to w tego typu pojeździe podstawa. Pozostając w jego kontekście, zwróć więc uwagę na dołączany do samochodu pilot. Koniecznie sprawdź, czy w zestawie znajduje się ładowarka, ale też czy jest ono wyposażone w schowek (ten na pewno udowodni swoją praktyczność przy nieco dalszych wypadach). Niektóre modele pojazdów są też wyposażone w efekty dźwiękowe. Klakson dla dzieci zapewni im jeszcze większą immersję, zwiększając realizm i przybliżając zabawę do rzeczywistego prowadzenia samochodu.

Podsumowanie - jaki samochód zdalnie sterowany wybrać?

Samochód zdalnie sterowany dla dziecka jest czymś, co z całą pewnością dostarczy mu mnóstwo frajdy i sprawi, że jego zabawa wejdzie na wyższy poziom. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model (sami posiadamy ich naprawdę dużo w naszej ofercie), koniecznie zastanów się nad swoim wyborem. Z jednej strony postaw na przykuwający wygląd i odpowiadający gustom dziecka kolor. Z drugiej zaś dokonaj wyboru praktycznego - koniecznie ze zdalnym sterowaniem. To pozwoli Ci zachować bezpieczeństwo dziecka bez narzucania na nim widocznych ograniczeń. Jeśli nie wiesz, które modele pojazdów sprawdzają się najlepiej w akcji, a planujesz kupić dziecku samochód, który posłuży mu aż do "wyrośnięcia z niego", koniecznie skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać samochody, które będą idealnie dopasowane do potrzeb Twoich i Twojej pociechy. Takie, które dadzą jej możliwość poczucia emocji znanych z prawdziwych samochodów.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się