Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Autko na pilota terenowe - czym kierować się podczas wyboru modelu?

Dodany dnia2024-04-08

Rynek zabawek w dzisiejszych czasach skupia się przede wszystkim na tym, by oddawać dzieciom pełnię kontroli nad ich zabawą. Właśnie wtedy pociechy są w nią zaangażowane, a sama w sobie zabawka po prostu się nie nudzi. Tak właśnie działa autko na pilota terenowe (i nie tylko takie). Aby jednak Twoja pociecha była w stanie czerpać z niego pełnię zabawy i była z niego zadowolona, musisz zakupić jego odpowiedni model. Czym jednak powinieneś kierować się przy tym wyborze? Czy tego typu zabawka będzie w stanie sprawdzić się w codziennym użytkowaniu? O tym wszystkim zamierzamy powiedzieć w naszym dzisiejszym wpisie.

Dla kogo przeznaczone jest autko na pilota terenowe?

Samochody sterowane na pilota istnieją na rynku już od wielu lat. Nie może więc dziwić fakt, że stale rozwijają się, oddając dziecku do dyspozycji stale rosnącą paletę możliwości i zakres kontrolowania nimi. Samochód zdalnie sterowany dla dzieci najlepiej odnajdzie się w rączkach dziecka posiadającego już pewne zdolności motoryczne, a jednocześnie znudzonego bardziej standardowymi zabawkami. Jego terenowy model może też sprawdzić się wyśmienicie w tym, by przenieść jego zabawę na świeże powietrze, z dala od komputera czy telefonu. Autka na pilota są też przeznaczone dla młodych fanów motoryzacji, którzy wykazują zainteresowanie właśnie samochodami. Wiele modeli samochodów zdalnie sterowanych nawiązuje swoim wyglądem do pojazdów znanych i lubianych marek. W terenowej wersji to także świetne zabawki dla wielbicieli adrenaliny, którym chcesz ją zapewnić - bez narażania ich na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że autka zdalnie sterowane nie są przeznaczone dla małych dzieci. Najprostsze modele powstały z myślą o dzieciach od trzeciego roku życia, natomiast modele "potężniejsze" będą wymagały nawet szóstego roku życia. Zawsze zapoznaj się z zaleceniami producenta, który doskonale wie, do kogo kieruje swój produkt. W naszym sklepie na przykład odpowiednią informację znajdziesz na karcie każdego z produktów. Warto zwrócić uwagę, że autko na pilota terenowe wcale nie musi być użytkowane wyłącznie przez dziecko. Z powodzeniem sprawdza się w roli fenomenalnego gadżetu dla dorosłych. Jeśli więc celujesz w "zabawkę" dla siebie, może ono być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Czym kierować się wybierając autko na pilota terenowe?

Jako że na rynku zabawek jest aktualnie naprawdę duży wybór w kontekście terenowych aut na pilota, możesz zastanawiać się, które z nich tak właściwie wybrać, by cieszyć się jego najwyższą możliwą jakością, ale i by spełniało ono swoje założenia. Idealny samochód zdalnie sterowany to taki, który będzie świetny techniczne, ale też atrakcyjny wizualnie. Taki nie ograniczający zabawy w żaden sposób. Auta zdalnie sterowane dostępne w naszym sklepie spełniają różne potrzeby w każdym z podanych poniżej aspektów. Postaraliśmy się o taką ich selekcję, by zaoferować najwyższej jakości produkty dla każdej ich półki cenowej. U nas możesz więc kupić samochody sterowane, które pozwolą Ci wykorzystać Twój budżet do maksimum - bez chodzenia na jakiekolwiek kompromisy na jego polu.

Sprawy techniczne

Rzeczą podstawową, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze modelu terenowego autka na pilota są jego szeroko pojęte technikalia.  Najważniejsze w jego przypadku są koła, które powinny być przystosowane do pokonywania trudnego terenu. Najlepiej sprawdzają się koła gumowe - w modelach przeznaczonych dla młodszych dzieci spotkać jednak można takie wykonane z pianki. Te radzą sobie doskonale, jednak z pewnością nie gwarantują takich doznań, jak ich konkurencyjne modele. Liczy się też ilość kół. Choć standardowe modele autek są wyposażone w cztery koła, warto rozważyć postawienie na crawler (tego rodzaju), który posiada ich sześć. Jest on bowiem znacznie lepszy do trudnych i mniej przewidywanych terenów. Sterowane auto terenowe musi też posiadać odpowiedni napęd. W przypadku autek wyższej klasy, jak ten crawler Rock, zazwyczaj jest on obecny w każdym z sześciu kół - i jest to rozwiązanie idealne. Znacznie istotniejsza jest jednak sama struktura, która powinna chronić przed wywrotkami, a w razie potrzeby przywracać pojazd do pożądanej pozycji. Wybierając model dla siebie, zwróć też uwagę na amortyzację. Ta powinna być odpowiednio mocna i połączenia z jak najbardziej stabilnym zawieszeniem. To wszystko znacząco oddziałuje na komfort korzystania z pojazdu.

Sposób zasilania i ładowania

Każdy pojazd zdalnie sterowany jest zasilany akumulatorem, który można ładować na różne sposoby. Zdecydowanie najwygodniejsze jest ładowanie za pośrednictwem kabla USB, dzięki któremu będziesz mógł wykorzystać do niego standardową ładowarkę (taką, jakiej używasz do ładowania telefonu komórkowego). Istnieją jednak modele, które posiadają swoje własne ładowarki - mniej standardowe, a przez to i nieco mniej praktyczne (musisz posiadać konkretną ładowarkę). Tutaj jednak nie musisz oczekiwać innego rozwiązania. Tego typu zasilanie sprawdza się w akcji, a pilot wcale nie zużywa dużo energii. Pamiętaj: w przypadku zasilania pojazdów zdalnie sterowanych, liczy się nie tylko to, co je zasila, ale i jaka jest tego pojemność. To ona ma największy wpływ na czas jazdy. Nie zapomnij również o tym, że istotny jest też sposób ładowania. W najlepszym wariancie odbywa się ono za pośrednictwem portu USB, dzięki czemu masz swobodę w doborze źródła zasilania.,

Kontroler i zasięg

Aby pojazdy na sterowanie dawały odpowiednio dużo radości bez irytacji, muszą być możliwe do sterowania z odpowiedniej odległości. Zakłada się, że ta powinna obejmować przynajmniej zasięg wzroku, celem uniknięcia sytuacji, w której do pojazdu trzeba podejść, by wprawić go w ruch. Zasięg kontrolera powinien być jeszcze większy, jeśli zamierzasz korzystać z kamerki (więcej na jej temat powiemy za chwilę). Pilot najczęściej działa w technologii 2,4 GHz. Istotne jest to, by reagował szybko i pozwalał na precyzyjną jazdę. Duży wpływ na kontrolowanie auta ma również oczywiście sam projekt pilota. Ten musi leżeć dobrze w dłoni i pozwalać na odpowiednio dużą precyzję w ruchach. Modele zdalnie sterowane muszą jechać dokładnie tam, gdzie dziecko zechce - zwłaszcza jeśli z samych swoich założeń mają być wykorzystywane w terenie.

Wymiary i wygląd

Wygląd w przypadku pojazdu zdalnie sterowanego gra drugorzędną rolę - z pewnością jednak wpływa na jego atrakcyjność względem odbiorcy docelowego. Jeśli zatem masz taką możliwość, wybierz wariant kolorystyczny, który najbardziej wpisze się w jego gusta. Znacznie istotniejsze są z kolei wymiary samego autka. Z jednej strony, im jest ono większe, tym większa jest jego stabilność oraz solidniejsza budowa. Mniejsze autka jednak są zwykle bardziej zwinne i gotowe do przemierzania terenów, w których kompaktowość gra pierwsze skrzypce. Dobierając model pod względem wielkości, zwróć szczególną uwagę na jego wysokość. Modele niskie łatwiej przecisną się pod gałęziami. Zwykle jednak będą zapewniały słabszy poziom amortyzacji, który utrudni poruszanie się nimi po bardzo wyboistych terenach.

Autko na pilota terenowe a dodatkowe wyposażenie

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem auta sterowanego na wiele lat, poza oczywistymi aspektami wspomnianymi przez nas powyżej powinieneś również zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie i akcesoria, które albo ułatwią sterowanie autem w trudnych warunkach, albo też uatrakcyjnią je z Twojego punktu widzenia. Chodzi przede wszystkim o:

  • kamerkę pozwalającą śledzić przebieg jazdy - jednym z najciekawszych gadżetów dodatkowych dla aut zdalnie sterowanych jest kamerka. Zwykle umiejscawia się ją na ich dachu. Rejestruje ona całą trasę. Niektóre modele pozwalają śledzić ją na bieżąco, przez co dają dziecku jeszcze większą elastyczność w planowaniu konkretnego przejazdu,
  • dodatkowe akumulatory - większość zdalnie sterowanych samochodów zasilają akumulatorki. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku dłuższą zabawę, powinieneś zainwestować w dodatkowy akumulator. Ten zwiększy żywotność pojazdu i zapobiegnie zbyt szybkiemu kończeniu zabawy,
  • dźwięk i światło - niektóre modele zdalnie sterowanych elektrycznych aut posiadają rozwiązania pozwalające im wydawać dźwięki czy też świecić. 
  • działko do strzelania (i naboje) - niektóre terenowe auta zdalnie sterowane posiadają wbudowane działko, za pośrednictwem którego można strzelać (specjalnymi bezpiecznymi nabojami). To może tylko dodać frajdy związanej z użytkowaniem tego pojazdu, a przy okazji po prostu dodać do palety możliwości nowy scenariusz zabawy (również w wiele osób).

Oczywiście powinieneś również pamiętać, że niektóre elementy wyposażenia pojazdów zdalnie sterowanych można zakupić dodatkowo. Wiele w tym przypadku zależy od modelu autka, na który się zdecydujesz. Jeśli postawisz na produkt solidnej marki, będziesz mógł do tuningować adekwatnie do swoich potrzeb, ale też konieczności (na przykład w przypadku uszkodzenia fabrycznego elementu).

Podsumowanie - wybierz właściwe autko na pilota terenowe!

Terenowe autka zdalnie sterowane na pilota stanowią jedną z najatrakcyjniejszych zabawek dla nieco starszych dzieci. Poza tym, że zapewniają angażującą rozrywkę, na którą dziecko ma wpływ, to jeszcze potrafią zaszczepić w nim pasję do motoryzacji i przekonać je do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli jednak chcesz, aby rzeczywiście zaciekawiły one Twoją pociechę, zadbaj o wybranie odpowiedniego auta sterowanego na pilota. Takiego, które będzie w stanie sprostać jego oczekiwaniom, sprawdzi się w terenie i będzie gotowe do sprostania najcięższym stawianym przed nim warunkom. Masz problem z wyborem? Potrzebujesz dodatkowej pomocy? A może wahasz się nad dwoma modelami z naszej oferty? Z chęcią pomożemy Ci zarówno w podjęciu decyzji zakupowej, jak i szybkim oraz sprawnym przejściu przez proces transakcyjny. Dzięki nam Twoje dziecko szybko dostanie samochód na pilota i będzie mogło cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie z niego płyną.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się