Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Edukacyjne i zabawne - gry elektroniczne dla dzieci, które warto poznać

Dodany dnia2024-04-29

Elektronika już dawno stało się nieodzowną częścią życia każdego z nas. Dawno też wkradła się do świata zabawek, stając się podstawą w wielu różnych ich kategoriach. Współcześnie warto stawiać na gry elektroniczne dla dzieci, które nie tylko dadzą im mnóstwo frajdy z ich użytkowania, ale też pozwolą oswoić się właśnie z bardziej nowoczesną technologią. Można wszak się spodziewać, że jej znaczenie będzie tylko rosło. Dziś skupimy się właśnie na grach elektronicznych dla dzieci, przedstawiając ich największe zalety, ale też serwując Ci kilka najlepszych ich przykładów. Być może zainspirują Cię one do sięgnięcia po nie i odsłonią przed Tobą sposób na to, by zaspokoić najbardziej aktualne potrzeby dziecka. Tak w kontekście czystej rozrywki, jak i edukacji - w nowoczesnej jej formie.

Dlaczego warto postawić na gry elektroniczne?

Zanim w ogóle przejdzie się do wymieniania ich zalet, warto tak właściwie odpowiedzieć sobie na pytanie: czym są elektroniczne zabawki dla dzieci. Nie dla każdego bowiem ich zdefiniowanie jest tak łatwe. W przemyśle zabawkarskim mianem tego typu gier czy zabawek określa się wszystkie przedmioty skierowane do dzieci, a posiadające funkcje interaktywne lub rozwiązania wymagające od nich wykorzystania energii (zazwyczaj tej pochodzącej z klasycznych baterii, a rzadziej - z akumulatorów). To zatem bardzo szeroka kategoria, zawierająca w sobie bardziej nowoczesne gry edukacyjne dla dzieci, ale też chociażby gry zręcznościowe dla dzieci. Jeśli więc zastanawiasz się, jaką grę elektroniczną wybrać, musisz wiedzieć, że masz olbrzymi wybór. My w dzisiejszym wpisie postaramy się zainspirować Cię, pokazując Ci gry i zabawki o różnym zastosowaniu. Takie, które wpiszą się w zgoła odmienne gusta, a przez to mogą trafić również do Twojej pociechy. Głównym plusem, jaki niosą ze sobą zabawki interaktywne i szeroko pojęte gry elektroniczne jest zaznajamianie najmłodszych z nowoczesną technologią. Zabawki tego typu znacznie bardziej angażują, ciekawią i prowokują do zadawania pytań. Są ciekawsze od ich klasycznych odpowiedników. Gry elektroniczne to też potężne wartości dydaktyczne - i wcale nie musisz stawiać tutaj na gry edukacyjne dla dzieci. Tego typu walory posiadają również gry nastawione na rozrywkę i przyjemne spędzanie czasu. Skierowane do dzieci, zawsze pobudzają bystrość umysłu, zachęcają do poznawania świata, ale też prowokują do myślenia o tym, jak coś działa. Uczą też kreatywności w wykorzystaniu technologii, która z całą pewnością może zaowocować w przyszłości.

Główne zalety gier elektronicznych dla dzieci

  • gry elektroniczne są angażujące i ciekawe - dziecko chętniej angażuje się w zabawę grami elektronicznymi, gdyż praktycznie zawsze są one wyposażone w szereg funkcji czyniących je nieoczywistymi w zastosowaniu, ale i odpowiednio wymagającymi, by ciekawić,
  • posiadają wartości dydaktyczne - większość gier elektronicznych doskonale sprawdza się we wspieraniu rozwoju dziecka - na różnych polach. Nowoczesna technologia jest w stanie robić to efektywnie, bo ukrywa naukę pod płaszczem atrakcyjności i walorów rozrywkowych,
  • nie nudzą się - większość gier elektronicznych powstała w taki sposób, by nie tracić swojej atrakcyjności z czasem. Wynika to z wielu różnorodnych zawartych w nich funkcji, dzięki którym każda zabawa nimi może być zupełnie inna,
  • doskonale przygotowują na przyszłość - dzisiejszy świat nie idzie, ale wręcz gna w kierunku rozwoju technologicznego. Zaznajomienie dziecka z mniej lub bardziej zaawansowaną technologią w zabawkach może zaciekawić je i wykrzesać w nim pasję do rozwiązań uchodzących za nowoczesne. Takie zainteresowanie może z kolei zaowocować w przyszłości.

Gry elektroniczne dla dzieci - najciekawsze propozycje

Rynek zabawek idzie współcześnie właśnie w kierunku szeroko pojętych gier elektronicznych. Nie ma więc co dziwić się temu, że aktualnie znaleźć na nim możesz całe mnóstwo mniej i bardziej ciekawych propozycji. Tysiące producentów walczą o Twoją uwagę - do Ciebie zaś należy podjęcie decyzji zakupowej i wybranie takiej gry, która sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Nie ogólnie, ale w przypadku Twojego dziecka. Poniżej przedstawiamy kilka naszych najlepszych propozycji. Zachęcamy jednak do przejrzenia naszego pełnego asortymentu, w obrębie którego z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Tor samochodowy z Drabiną

Doskonałą zabawką elektroniczną dla dzieci już od trzeciego roku życia jest tor samochodowy, którym bawić się można dwuetapowo - najpierw w czasie jego samodzielnego składania i projektowania, a później podczas jazdy na nim. Sam w sobie składa się z aż dziewięćdziesięciu elementów, które dziecko musi samodzielnie złożyć, by później wprawić w ruch po nich doskonale wykonane autko. To właśnie ono jest przejawem nowoczesnej technologii. Wyposażone w akumulatorek, samo porusza się po torze, wydając przy tym dźwięki i efektownie się świecąc. Samo w sobie jest zasilane niewielkim akumulatorem, możliwym do ładowania przez USB. To wszystko sprawia, że zabawka ta jest nie tylko atrakcyjna, ale też praktyczna. Nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów finansowych (na przykład na baterie).

Projektor do Rysowania dla dzieci

Projektor do rysowania to jedna z najciekawszych propozycji zabawek elektronicznych dla dzieci, które pozwalają im zapoznać się z nowoczesną technologią, a przy okazji rozwinąć swoją pasję do rysowania - w najlepszy możliwy sposób. Sama w sobie zabawka służy wyświetlaniu obrazu na czystej kartce papieru. Dziecko może dzięki temu odrysowywać wzory, kalkując je na kartkę, a następnie mogąc przystąpić od ich malowania. Urządzenie posiada dołączone mazaki, dzięki którym może robić to w swobodny sposób. Kilkadziesiąt różnych wzorów pozwala dziecku rozwinąć swoją kreatywność. Atrakcyjność samej w sobie zabawki poprawiają zaś wesołe melodie, które mogą towarzyszyć dziecku w czasie jego zabawy. Projektora można używać już od trzeciego roku życia.

Interaktywna Sowa dla dzieci

Idealna gra elektroniczna dla najmłodszych (od osiemnastego roku życia), która w znakomity sposób oswaja ich z nowoczesną technologią, robiąc to w sposób bezpieczny i przyjazny tak małemu dziecku. Wspiera prawidłowy rozwój, ale też jest na tyle atrakcyjna, że dziecko samo chce po nią sięgać. Sowa została wyposażona w wiele funkcjonalności bazujących na nowoczesnych technologiach. Wydaje różne dźwięki i efekty świetlne - po wciśnięciu przycisku potrafi na przykład wydawać uspokajające odgłosy bicia serca. Sama zabawka pomaga w usypianiu, ale też wspiera rozwój na wielu polach. Rośnie wraz z dzieckiem, które coraz bardziej świadomie z niej korzysta, stopniowo odkrywając nowe rzeczy, które ma ona do zaoferowania. To doskonała propozycja na długie lata i nasz kandydat numer jeden do zostania prawdziwym przyjacielem dziecka.

Kaczka z Pistoletem na kulki dla dzieci

Gry elektroniczne to nie tylko te posiadające dydaktyczny charakter, ale i takie nastawione na przynoszenie rozrywki. Taką właśnie jest ta nasza propozycja, w której dziecko jest w stanie ćwiczyć celność, precyzję, ale i cierpliwość. Przeznaczona dla dzieci w wieku od ośmiu lat, wyposaża je w zabawkowy pistolet, za pośrednictwem którego muszą karmić kaczkę, strzelając jej w otwarty dziób. Ta po trafieniu wyda wesołe dźwięki. Samą zabawkę producent wyposażył w inteligentny wyświetlacz, który zlicza każde trafienie. To sprawia, że gra jest też stworzona z myślą o zdrowej rywalizacji dzieci. Pistolet w przypadku tej zabawki sterowany jest manualnie, natomiast sama kaczuszka jest zasilana elektronicznie, dzięki czemu posiada funkcje uatrakcyjniające zabawę. Sama zabawka jest szalenie atrakcyjna.

Gra zręcznościowa Łowienie Rybek dla dzieci

Znakomita gra elektroniczna, która skupia się na rozgrywce wieloosobowej, proponując zabawę dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie. Jak sama jej nazwa sugeruje, dziecko musi w niej łowić ryby przy użyciu specjalnej wędki. Wymaga to tak cierpliwości, jak i precyzji ruchów. Rybki wcale nie są łatwe do schwytania i utrzymania, co tylko zwiększa frajdę płynącą z rozgrywki. Łowienie rybek to fantastyczna propozycja dla starszych dzieci (od trzeciego roku życia). Zajmuje mało miejsca, a jest w stanie zająć dziecku całe mnóstwo czasu.

Mata zręcznościowa "Cyferki" dla dzieci

Bardzo uniwersalną propozycją dla dzieci, doskonale wpisującą się w kategorię gier elektronicznych, jest mata zręcznościowa wyposażona w specjalny panel oraz głośniki. Jej największą zaletą jest zachęcanie dziecka do ruchu. Mata samodzielnie podświetla cyferkę, na której musi ono stanąć. Rozgrywka jest przez to zróżnicowana, ale też angażująca. Dziecko samo jest w stanie ustalić jeden z kilku poziomów trudności, które różnią się od siebie tolerancją błędów oraz szybkością wydawanych poleceń. Co ciekawe, w czasie tańczenia dziecko musi używać tak swoich rąk, jak i nóg. Będzie ono zatem ćwiczyć swoją równowagę, refleks oraz szerzej pojęte zdolności motoryczne. Mata zręcznościowa to fenomenalna gra - również do rozgrywki wieloosobowej. Kilkoro dzieci może bawić się jednocześnie, pojedynkując się w wojnie o utrzymanie równowagi.

Podsumowanie - najlepsze gry elektroniczne dla dzieci

Gry elektroniczne stanowią najpopularniejszą obecnie kategorię zabawek dla dzieci. Najpopularniejszą, a zarazem najbardziej przyszłościową. Wykorzystujące na swoją korzyść nowoczesną technologię, są jednocześnie atrakcyjne dla odbiorcy docelowego, jak i korzystne dla jego rozwoju na różnych polach. Jeśli wybierzesz właściwą, zyskasz nie tylko fenomenalną zabawkę, ale i fantastyczną pomoc we wspieraniu rozwoju najmłodszego. Zdajemy sobie sprawę, że dokonanie wyboru idealnej zabawki elektronicznej może być dziś zadaniem praktycznie niewykonalnym. Właśnie dlatego oferujemy Ci naszą pomoc. Jeśli mimo naszych propozycji oraz przejrzenia oferowanego przez nas asortymentu nie wiesz, która zabawka sprawdzi się najlepiej w kontakcie z Twoim dzieckiem, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję. Sprawimy, że Twoje dziecko będzie zadowolone z Twojego wyboru. Ty zaś szybko dostrzeżesz, jak pozytywny wpływ będzie on miał na jego rozwój.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się