Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Nauka przez zabawę – poznaj zabawki edukacyjne, które pokocha Twoje dziecko

Dodany dnia2020-05-13

Nauka przez zabawę – poznaj zabawki edukacyjne, które pokocha Twoje dziecko

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego dziecko było kreatywne, twórcze i radziło sobie dobrze z samodzielnym rozwiązywaniem problemów. Takie umiejętności świetnie sprawdzają się w przedszkolu, szkole i w dorosłym życiu. Przygotowanie naszego malucha do późniejszej samodzielności jest właśnie zadaniem, jakie spełniają zabawki edukacyjne. Co to jest? To zabawki, które stymulują rozwój zdolności twórczych i umożliwiają zarówno wspólną zabawę z rodzicami czy dziadkami, jak i samodzielne odkrywanie własnych możliwości przez dziecko. Nauka przez zabawę – tak w skrócie można podsumować zadanie zabawek edukacyjnych. Jeśli zastanawiasz się jakie zabawki edukacyjne wybrać i jak korzystać z zabawek edukacyjnych, sprawdź, które z nich najczęściej wybierają inni rodzice i znajdź to, co z pewnością pokocha Twoje dziecko!

Zabawki i gry edukacyjne dla dzieci – zalety

Zabawki interaktywne i edukacyjne mają wiele zalet. Przede wszystkim w przyjemny sposób zachęcają malucha do poznawania tego, co nowe i dotąd nieznane. Pomagają skoncentrować się na wybranym zagadnieniu. Rozwijają wyobraźnię, ciekawość, a także zachęcają maluchy i starsze dzieci do działania. Rozwijają umiejętności manualne i ruchowe, myślenie przestrzenne, logiczne i przyczynowo-skutkowe oraz zdolności twórcze i plastyczne. Nieocenioną zaletą zabawek edukacyjnych jest to, że uczą umiejętności społecznych i przygotowują do dorosłego życia. Na przykład poprzez naukę takich czynności jak robienie zakupów czy oszczędzanie. Poznaj najlepsze zabawki kreatywne i edukacyjne, które będą ogromną frajdą dla Twojej pociechy!

Nauka oszczędzania: zabawkowe bankomaty-skarbonki

Oszczędzanie to umiejętność przydająca się każdemu. Dlatego zabawka rozwijająca zdolność do oszczędzania otwiera listę naszych propozycji zabawek edukacyjnych. W ofercie sklepu ramiz.pl dostępne są zabawkowe bankomaty-skarbonki. Dzięki nim dziecko nauczy się zasad działania bankomatu – będzie musiało wpłacić pieniądze, a by je wypłacić – włożyć kartę, wpisać własny kod PIN i wybrać operację, którą chce wykonać. Bankomat posiada kalkulator, możliwość sprawdzenia salda oraz ustawienia planu oszczędnościowego. Można do niej wpłacać prawdziwe polskie nominały. Dzięki niej dziecko zrozumie, na czym polega oszczędne gospodarowanie pieniędzmi i nauczy się podstawowych operacji finansowych. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki edukacyjne dla 5 latka lub starszych dzieci wybrać, zabawkowy bankomat-skarbonka jest idealnym rozwiązaniem.

Zestawy plastyczne – wyobraźnia i kreatywność na wysokim poziomie

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu są zabawki umożliwiające rozwój umiejętności plastycznych i twórczych. Zarówno w przypadku maluchów, jak i starszych dzieci – niezależnie od płci – doskonałe będą do tego znikopisy, które dzieci uwielbiają. Nasza pociecha może na nich rysować specjalnym rysikiem bez obaw o pobrudzenie ubrań, mebli czy skóry. Możesz wybrać różne modele znikopisów: umożliwiające rysowanie na kolorowych tłach, z dodatkowymi gadżetami, takimi jak na przykład pieczątki, czy z możliwością rysowania w różnych kolorach. Wspólnie z dzieckiem na znikopisie możemy ćwiczyć rysowanie dowolnych kształtów, a także cyfr i liter lub pozwolić dziecku na samodzielną ekspresję twórczą.

Rozwój zdolności twórczych umożliwiają także zestawy koralików do tworzenia biżuterii: naszyjników, bransoletek czy pierścionków. Dziecko uczy się projektowania, dobierania kolorów, zasad kompozycji i rozwija myślenie przestrzenne. Koraliki do tworzenia biżuterii to świetny sposób na wspólne spędzenie popołudnia z dzieckiem i przygotowanie zestawów dla chętnych członków rodziny.

Zestawy małego reportera

Zabawkowy mikrofon i kamera to świetna okazja, by nauczyć dziecko umiejętności społecznych: komunikacji, autoprezentacji, empatii i umiejętności obserwowania świata dookoła. Z zestawem małego reportera dziecko może przygotowywać materiały z życia Waszej rodziny, zwykłych czynności, spacerów, wycieczek lub specjalnych okazji, jak urodziny czy inne ważne wydarzenia. Rozwija w ten sposób umiejętność przekazywania informacji.

Zabawki edukacyjne dla dziewczynki i chłopca

Listę zamykają zabawki z obszaru dbania o urodę, uczące podstawowych zabiegów kosmetycznych: spa dla stóp – zestaw do pedicure, manicure i makijaży. Małych dziecięcych odkrywców z kolei z pewnością ucieszą modele do składania czy kreatywne roboty solarne, które można samodzielnie złożyć. Są zasilane światłem słonecznym, dzięki czemu dzieci uczą się wykorzystywania energii solarnej.

Zadbaj o wszechstronny rozwój swojego dziecka i postaw na ciekawe zabawki edukacyjne!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się