Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Najlepsze zabawki na Mikołaja - co warto podarować dzieciom?

Dodany dnia2023-10-16

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z tą perspektywą u rodziców pojawia się pewnego rodzaju zagwozdka. Jakie zabawki na Mikołaja będą tymi idealnymi dla ich dziecka? Które przywołają uśmiech na jego twarz i staną się jego częstym partnerem do zabaw? W rozwiązaniu tego dylematu przychodzimy my w naszym dzisiejszym wpisie. Podpowiemy w nim, w jaki sposób wybrać zabawki dla dzieci na Mikołaja, a jednocześnie przedstawimy nasze ich propozycje. Takie, które na pewno sprawdzą się w akcji.

Jak wybrać najlepsze zabawki na Mikołaja?

Podchodząc do wyboru idealnej zabawki na Mikołaja, musisz przede wszystkim pomyśleć o jej odbiorcy, a zatem o własnym dziecku. Podstawą udanego prezentu jest bowiem wstrzelenie się w jego upodobania, oczekiwania i wymagania. Przystępując więc do poszukiwań, zwróć uwagę tak na te wszystkie elementy, jak i na:

  • wiek dziecka - zabawka musi być adekwatna do jego możliwości. Nie możesz postawić na zbyt łatwą i niestwarzającą wyzwań, ale też zbyt trudną i skomplikowaną. W obu tych przypadkach spotkasz się z mizernym przyjęciem,
  • płeć pociechy - oczywistym jest, że Mikołaj dla dziewczynki przyniesie nieco inne zabawki niż dla chłopca; pamiętaj też, że dziewczynki i chłopcy mają swoje upodobania specyficzne dla płci,
  • cenę - najlepsza zabawka dla Ciebie to taka, która będzie wpisywać się w Twój budżet. Nie zawsze ta droższa będzie lepsza i ciekawsza,
  • atrakcyjność - zabawka musi się podobać. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie - musi ona być dla dziecka czymś ciekawym,
  • przeznaczenie - to od niego zależy to, czy zabawka będzie eksploatowana w przyszłości i jak często dziecko będzie po nią sięgać; wybrana zabawka może posiadać funkcje edukacyjne, Zabawki edukacyjne wcale nie są nudniejsze niż zabawki kreatywne o charakterze czysto rozrywkowym. O ile oczywiście odpowiednio je wybierzesz,
  • bezpieczeństwo - dobra zabawka to przede wszystkim taka, która pozwala na bezpieczną zabawę. Również wtedy, gdy nie patrzysz,
  • jakość wykonania - warto postawić na zabawki, które powstały na bazie solidnych materiałów i będą w stanie przetrwać nawet najbardziej intensywną eksploatację.

Pamiętaj, aby przed dokonaniem wyboru zastanowić się też, jakie zabawki Twoje dziecko aktualnie posiada. Prezent na Mikołaja powinien być unikalny. Z konieczności musi też odzwierciedlać pewnego rodzaju trendy - zwłaszcza jeśli będzie kierowany do dziecka, które chodzi już do szkoły. Mikołajki są bardzo istotnym świętem dla uczniów, którzy to lubią chwalić się tym, co dostali na nie. W ich przypadku musisz więc zachować jeszcze większą uwagę w swoim wyborze.

Najlepsze zabawki na Mikołaja - nasze propozycje

Nasz sklep internetowy działa na rynku już od wielu lat. W związku z tym, że mamy za sobą już wiele Mikołajek, jesteśmy w stanie powiedzieć, które zabawki cieszą się właśnie w okresie mikołajkowym największym zainteresowaniem i które nasi klienci uznali za rzeczywiście trafione. Być może i dla Ciebie staną się one inspiracją do mikołajkowych zakupów. Poniżej przedstawiamy właśnie kilka naszych propozycji - z podziałem na trzy kategorie wiekowe oraz wyszczególnieniem tych bardziej uniwersalnych.

Zabawki dla niemowlaków

Mogłoby się wydawać, że wybór zabawki dla niemowlaka jest banalnie prosty. W końcu to odbiorca, który nie jest wymagający, a który nie posiada jeszcze wyrobionych gustów, oczekiwań i wymagań. To jednak tylko pozory. Nasze propozycje prezentów dla niemowlaków zakładają połączenie atrakcyjności zabawki z jej edukacyjnym charakterem. Ta pierwsza jest istotna, gdyż dziecko musi być realnie zainteresowane zabawą. Druga z kolei może być ważna dla Ciebie. W końcu zabawki rozwijające umiejętności ułatwią Ci wychowanie dziecka i wykształcenie w nim pewnych kluczowych umiejętności. Jeśli chodzi o najlepsze propozycje zabawek dla niemowlaków, tutaj zdecydowanie królują wszelkiego rodzaju grzechotki i gryzaki, które z łatwością zdobywają uwagę tak młodego człowieka, a przy okazji pobudzają jego zmysły do działania. Świetnym przykładem takiego przedmiotu jest grzechotko-gryzak w postaci kluczyków do auta (podobnie działa pilot do auta z gryzakiem). Zwłaszcza jeśli dziecko samo w sobie często interesuje się tymi kluczykami. Jest bezpieczny w stosowaniu, atrakcyjny z punktu widzenia dziecka (wydaje dźwięki, porusza się), ale też zastępujący chociażby smoczek. Jeżeli prezent na Mikołaja, który planujesz kupić ma być bardziej skierowany do rodziców (w przypadku tak małego dziecka, tak często jest), fantastycznym pomysłem na niego jest zestaw dla niemowlaka 4w1. Jest nie tylko uroczy, ale też nowoczesny i profesjonalnie wykonany. Z tego też powodu większość rodziców po prostu się z niego ucieszy.

Zabawki dla młodszych dzieci

Prezent mikołajkowy dla dzieci młodszych powinien wciąż łączyć ze sobą walory edukacyjne i rozrywkowe - z tym jednak, że musi już brać pod uwagę indywidualne zainteresowania, ciągoty i kształtujące się w pociesze pasje. Prezent na Mikołaja dla młodszego dziecka wciąż musi być dla niego atrakcyjny. Odpowiednim wyborem możesz sprawić, by dziecko rozwijało kreatywność przez zabawę. Doskonałą propozycją dla młodszych dzieci są gry planszowe. Ich największą zaletą jest duża różnorodność. Dzięki niej ze stosunkowo dużą łatwością można znaleźć produkt idealnie dostosowany do potrzeb, oczekiwań i możliwości własnej pociechy. Tej jeszcze młodej i niedoświadczonej można kupić zestaw magnetycznych gier planszowych, który stanowi doskonały wstępniak do całej tej kategorii. Podobnie zresztą jak drewniany zestaw sześciu gier planszowych. Jeżeli celujesz w nieco inny rodzaj zabawek, koniecznie przyjrzyj się zabawkom muzycznym - szczególnie jeśli dostrzegasz u dziecka pewnego rodzaju ciągoty w kierunku muzyki. Tego typu zabawki edukacyjne nie tylko dają mnóstwo rozrywki. To również zabawki rozwijające umiejętności i potrafiące wykreować nowe pasje. Fantastycznym pomysłem w tym przypadku jest zestaw 7-bębnowej perkusji - naprawdę rozbudowany i prezentujący świetny stosunek ceny do jakości. Dużo frajdy jest też w stanie przynieść wielofunkcyjny zestaw karaoke. Zwłaszcza jeśli lubisz bawić się wspólnie z najmłodszym.

Zabawki dla dzieci starszych

Mikołajki dla dzieci starszych mają tym większe znaczenie, że często są one celebrowane również w szkole. Właśnie dlatego Twój prezent dla dzieci w tym przypadku powinien być naprawdę przemyślany. W końcu będą się nim chwaliły wśród rówieśników. Prezent na Mikołaja dla dzieci starszych, chcąc nie chcąc, musi po części bazować na aktualnych trendach i modzie. Tutaj również konieczne jest uwzględnienie wieku dziecka, a także spojrzenie na jego zainteresowania. Doskonałe w przypadku dzieci starszych zabawki to chociażby wszelkiego rodzaju pojazdy zdalnie sterowane. To między innymi traktory, czołgi, auta czy roboty. Takie, które dziecko samodzielnie jest w stanie kontrolować przy użyciu prostego i intuicyjnego pilota. Co więcej, pojazdy tego typu często stanowią repliki ich prawdziwych modeli. Tak jest w przypadku auta Range Rover Evoque czy też czołgu Leopard. W przypadku starszych dzieci, możesz wykazać się dużą kreatywnością. Chłopcy mogą ucieszyć się z dużego karabinu na kulki z pianki, a dziewczynki - z zestawu koralików do włosów i bransoletek. Te dwie opcje są zresztą tymi nie tylko popularnymi, ale też po prostu idealnie nadającymi się na prezent dla starszych dzieci.

Zabawki uniwersalne

Często zdarza się tak, że wybór najlepszych prezentów na Mikołaja jest nie tyle trudny co praktycznie niewykonalny. W tym przypadku idealnym prezentem wydaje się być ten jak najbardziej uniwersalny. Taki, który sprawdzi się niezależnie od wieku, płci czy upodobań dziecka. Najlepsze propozycje zabawek elastycznych pod każdym względem to takie, które przynoszą radość, są bezpieczne w stosowaniu i ponadczasowe. Doskonałym przykładem tego typu zabawki są wszelkiego rodzaju pluszaki. Nie bez powodu mówi się, że są one w stanie stać się przyjaciółmi dziecka na całe życie. Wykorzystywane do tulenia przez najmłodszych, przez nieco starszych traktowane jako towarzysze zabawy. W ich przypadku warto skłonić się ku "najbezpieczniejszemu" modelowi pluszowego misia. Bezpieczną opcją prezentową dla dzieci w wieku innym niż niemowlęcy może też być praktycznie dowolny zestaw klocków drewnianych (na przykład ten). Pozwoli on wykrzesać z dziecka mnóstwo kreatywności, a jednocześnie zapewni zabawę na wysokim poziomie. Za każdym razem inną, zależną od podejścia dziecka.

Podsumowanie - najlepsze zabawki na Mikołaja

Praktycznie każdemu dziecku Mikołajki kojarzą się z prezentami - najczęściej w postaci zabawek. To do Ciebie jednak należy ich wybór. Ten zaś ma niebagatelny wpływ na zadowolenie dziecka oraz jego uśmiech. Chcąc wybrać dobrze, zwróć uwagę na jak najwięcej aspektów - tak czysto indywidualnych, jak i tych bardziej ogólnych. Postaraj się, aby wybrana przez Ciebie zabawka była atrakcyjna dla jej odbiorcy - tak pod kątem wizualnym, jak i użytkowym. Tylko wtedy będziesz mógł mieć pewność, że spełni oczekiwania oraz przede wszystkim uczyni szósty dzień grudnia dniem wyjątkowym, niezapomnianym i znów po prostu wyczekiwanym. Jeśli mimo powyższej pomocy nie wiesz, jak wybrać prezent dla swojego dziecka, a zakupy świąteczne już teraz przyprawiają Cię o ból głowy, koniecznie skontaktuj się z nami. Podpowiemy, jak wybrać ciekawe gry dla dzieci, na co warto zwrócić uwagę i jaki będzie najlepszy pomysł na prezent właśnie dla Ciebie! Z chęcią też przeprowadzimy Cię przez proces zakupowy. Tak, aby zakup zabawek trwał maksymalnie szybko i nie przysporzył Ci jakichkolwiek problemów.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się