Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Zabawy dla dzieci w kąpieli – sprawdź, jak umilić dziecku ten czas!

Dodany dnia2021-11-29

Zabawy dla dzieci w kąpieli – sprawdź, jak umilić dziecku ten czas!

Czy wanna może być placem zabaw? Oczywiście! Czas kąpieli może być też czasem świetnej zabawy zarówno dla maluchów, które podczas pluskania czują się jak ryba w wodzie, jak i dla tych, które do wody podchodzą z rezerwą i nie przepadają za tym wieczornym rytuałem. Udowadniamy, że zabawa w wodzie może być edukacyjna i podsuwamy najlepsze pomysły na zabawy w wannie!

Czy zabawy dla dzieci w kąpieli mogą być edukacyjne?

Ciepła woda przyjemnie relaksuje, koi i pozwala się wyciszyć przed snem, a czas spędzony w wannie na atrakcyjnej zabawie najlepiej oswaja malucha z wodą. Ale to nie wszystkie zalety radosnego pluskania. Poprzez kontakt z wodą dziecko ma okazję zaobserwować, jak niektóre zabawki do kąpieli zachowują się w wodzie: dmuchana kaczuszka będzie się na niej unosić, a kubeczek z dziurkami się zanurzy. Nalewanie wody do wiaderka uczy z kolei koordynacji ręka-oko i doskonale ćwiczy motorykę małą. Natomiast zabawa w przelewanie wody przez samodzielnie zbudowany system rurek i młynów wodnych uczy myślenia przyczyna-skutek i sprzyja poznawaniu podstawowych praw fizyki. Jakie w takim razie zabawy będą najlepsze dla maluchów i starszych dzieci? Podpowiadamy.

Zabawy w przelewanie wody

Małym dzieciom do gustu z pewnością przypadną zabawki, dzięki którym będą mogły przelewać wodę: wiaderka, kubeczki czy foremki. Idealnie, jeśli będą miały różnego typu otwory. Napełnianie i przelewanie wody uczy precyzji i rozwija zdolności manualne i uspokaja po dniu pełnym wrażeń.

Przykładem zabawki, która świetnie sprawdzi się do tego typu zabawy, jest zestaw opływowych kubeczków do kąpieli, z których maluch może także budować wieżę lub wykorzystać foremki do zabawy w piasku.

Zabawka do kąpieli do puszczania baniek – Ramiz

 

Statki do kąpieli

Nieco starszym dzieciom do gustu z pewnością przypadną zabawki, które kojarzą się z morską przygodą. Tego typu zabawką jest statek, którym dziecko może pływać w wannie lub za pomocą przyssawek, zacumować go na płytkach łazienkowych. Może to być np. statek piratów do kąpieli, wyposażony w armatę strzelającą wodą, akwarium z pływającymi rybkami. Do statku można nalewać wody, a ta wyleje się samoczynnie, gdy statek będzie już pełny. To zabawka, z którą każda kąpiel to niezapomniana morska przygoda. 

Piracki statek do kąpieli - Ramiz

Innym przykładem jest kąpielowy kranik-nurek, którego za pomocą przyssawek możemy umieścić na wannie, a następnie pompować wodę do prysznica. Do zestawu dołączone są kubeczki, które urozmaicają zabawę.

Farbki do kąpieli

Propozycją zabawy w wannie, która spodoba się szczególnie małym artystom, jest malowanie specjalnymi farbkami kąpielowymi. Malowanie kafelek bądź wnętrza wanny to niezwykła frajda dla dzieci. Farby są łatwo zmywalne i w pełni bezpieczne w kontakcie z ciałem dziecka.

Aparat do robienia baniek lub piany w wannie

Dzieci uwielbiają bańki i pianę w wannie. Czas kąpieli możemy wykorzystać na to, aby pełną parą ruszyć z ich produkcją. Świetnym gadżetem są aparaty do baniek czy też maszynki do piany. Korzystając z aparatów do baniek podczas kąpieli, nie ryzykujemy zalania podłogi czy też ubrań przez dzieci.

Zestaw zabawek do kąpieli – Ramiz

Połów rybek

Fantastyczną grą zręcznościową jest łowienie rybek na magnetyczną wędkę lub do sitka. To zabawa, w którą dziecko może grać samodzielnie, na czas, lub rywalizując z rodzicem. Na rynku dostępne są zestawy do połowu dedykowane zabawom w wannie. Łowiąc rybki, dziecko rozwija zdolności manualne oraz koordynację ruchowo-wzrokową, a przy okazji świetnie się bawi.

Formowanie piany

Jeśli nasza pociecha lubi kąpiele w wannie pełnej piany, możemy to kreatywnie wykorzystać i stworzyć z piany np. wielką czapkę, brodę, rękawiczki. Maluch z pewnością zaangażuje się w zabawę i samodzielnie stworzy ciekawe kształty jak np. góry. Formowanie z piany można połączyć ze zgadywankami, zdmuchiwaniem piany czy ukrywaniem w pianie lekkich przedmiotów.

To już wszystkie nasze propozycje zabawek kąpielowych dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Przetestuj je, a przekonasz się, że dzięki nim kąpiel stanie się przygodą, na którą maluch będzie czekał z niecierpliwością. Frajda gwarantowana!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się