Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Dlaczego warto podarować dziecku klocki konstrukcyjne?

Dodany dnia2021-11-30

Dlaczego warto podarować dziecku klocki konstrukcyjne?

Klocki to prawdziwy hit! Niezależnie od wieku, płci i umiejętności uwielbiają się nimi bawić wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Pozwalają na tworzenie nieskończenie wielu kombinacji i wciągają na długie godziny. Budowle, pojazdy, mosty – na dywanie powstaje wszystko to, co pasuje do tematu zabawy. Zastanawiasz się, jakie klocki dla dzieci będą najlepsze? Wybierz klocki konstrukcyjne! Oto dlaczego warto podarować je dziecku.

Klocki konstrukcyjne dla dzieci – czym są?

Klocki konstrukcyjne to klocki dla dzieci, które pozwalają na tworzenie różnorodnych przestrzennych konstrukcji według dostępnych w zestawach lub w internecie scenariuszy oraz własnej wyobraźni. Jest wiele rodzaju klocków konstrukcyjnych, a producenci zabawek stawiają na tworzenie nowych pobudzających kreatywność propozycji. Dlatego wymienimy tylko kilka najpopularniejszych typów klocków konstrukcyjnych. Są to tzw. jeżyki, wafle, słomki, drewniane klocki, które można ze sobą łączyć czy też plastikowe rurki z łącznikami, z których można zbudować nawet stelaż namiotu naturalnych rozmiarów.

Jakie są zalety klocków konstrukcyjnych?

Nie jest tajemnicą, że zabawa klockami przynosi wiele korzyści zarówno bardzo małym, jak i starszym dzieciom. O tej zabawce powiedziano już wiele. Jakie jednak konkretnie są plusy zabawy klockami konstrukcyjnymi? Sprawdź!

Rozwój wyobraźni i kreatywności

Klocki konstrukcyjne to świetna gimnastyka dla mózgu. Pobudzają kreatywność i rozwijają wyobraźnię. Kolorowe elementy o różnych kształtach dają niemal nieograniczone możliwości i tylko od dziecka zależy, jakie budowle z nich stworzy. 

Nauka logicznego myślenia

Zabawa klockami pozwala na testowanie różnych rozwiązań. Dziecko, sprawdzając, co się stanie przy łączeniu ze sobą poszczególnych elementów, ma okazję zobaczyć, co działa, a co nie. Rozwija zdolność logicznego myślenia i rozumowania przyczyna-skutek. Pozytywnie kształtuje wyobraźnię przestrzenną i umiejętności konstrukcyjne.

Zestaw Mega Klocków – Ramiz

Trening umiejętności manualnych

W ciągu pierwszych dziesięciu lat życia dziecka następuje bardzo intensywny rozwój umiejętności manualnych. Aby jednak sprawność manualna rozwijała się w pełni, musi być odpowiednio stymulowana. Zabawa klockami to jeden z najlepszych treningów, uczących precyzji i koordynacji. Szczególne zasługi przypadają w tym aspekcie klockom konstrukcyjnym, które dobrane odpowiednio do wieku, świetnie doskonalą motorykę małą na każdym etapie rozwoju.

Wsparcie w nauce skupienia

W dobie powszechnego dostępu do elektroniki i multimediów umiejętność koncentracji na wybranej czynności spada z pokolenia na pokolenie. Nic dziwnego, w świecie social mediów każdego dnia jesteśmy bombardowani treściami, które rozpraszają naszą uwagę. Zabawa klockami konstrukcyjnymi wymaga zaangażowania i skupienia na jednej czynności. Słowem, pochłania bez reszty i dlatego jest świetnym sposobem na trening cierpliwości i koncentracji w pełnym rozpraszaczy świecie.

Okazja do wspólnej zabawy 

Dzięki temu, że klocki konstrukcyjne to wiele różnorodnych elementów, które można ze sobą łączyć w nieograniczony sposób, są fantastyczną zabawką niezależnie od wieku. Zabawa z dzieckiem za każdym razem może być inna i wciągająca także dla dorosłych. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, jakie klocki kupić dziecku i nie zanudzić się przy zabawie, odpowiedź może być tylko jedna: postaw na klocki konstrukcyjne, a nie będziesz mógł oderwać się od zabawy!

Zestaw klocków magnetycznych – Ramiz

Nieograniczone możliwości konstrukcyjne

Dobre klocki konstrukcyjne poznasz po tym, że można z nich zbudować niemal wszystko. Nie trzeba ograniczać się do dostępnych w zestawie instrukcji, można naprawdę użyć wyobraźni i każdego dnia budować nowe fascynujące budowle. 

Kiedy kupić dziecku klocki?

Klockami mogą bawić się już niemowlęta – oczywiście odpowiednio dobranymi pod względem bezpieczeństwa i umiejętności dziecka. O tym, jak to zrobić i jakie klocki wybrać, dowiesz się z artykułu: Pierwsze klocki dla dziecka – sprawdź 5 naszych propozycji!

W tym miejscu trzeba zaznaczyć konieczność dopasowania klocków do wieku dziecka. Dzieciom poniżej 3. roku życia nie kupujmy klocków zawierających małe elementy, które dziecko mogłoby włożyć do buzi czy nosa. Poza zagrożeniem bezpieczeństwa dziecka przemawia za tym jeszcze jeden argument: dziecięca motoryka nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, by dziecko umiało wykorzystać w pełni ich potencjał i może szybko się zniechęcić do zabawy klockami.

Szczególnie maluchom warto towarzyszyć w zabawie klockami – zachęcać je do samodzielnego budowania i w miarę możliwości, bez wyręczania, wspierać w rozwoju zdolności konstrukcyjnych. Zaprocentuje to nowymi umiejętnościami, gotowością do realizacji własnych pomysłów i większą pewnością siebie!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się