Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Rowerek dla 2 latka – poznaj nasz ranking!

Dodany dnia2021-08-11

Rowerek dla 2 latka – poznaj nasz ranking!

Dzieci dwuletnie już śmiało mogą rozpoczynać własną przygodę z jazdą na rowerze. Zakup takiego rowerka to dla 2 latka wielkie wydarzenie. Jaki rowerek dla dwulatka jednak wybrać? I na co zwrócić uwagę przy zakupie, aby model był dostosowany do etapu rozwojowego naszego malucha? Wyjaśniamy w dzisiejszym artykule i dodatkowo prezentujemy ranking rowerków, na jakich mogą jeździć 2 latki.

Bialo-czerwony rowerek biegowy dla dwulatki

Najważniejsze funkcje

Zacznijmy od tego, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, podobnie gotowość do jazdy na rowerze – czy to trójkołowym, czy dwukołowym – u każdego dziecka pojawia się w indywidualnym momencie. Jednak przygodę z rowerami warto zacząć jak najwcześniej, gdyż samodzielna jazda nie jest wcale łatwa do opanowania. I tak warto oswajać dziecko z różnymi rodzajami rowerków. Dla dwulatka odpowiednie będą rowerek trójkołowy oraz rowerek biegowy. Poniżej omawiamy najważniejsze funkcje każdego z nich i radzimy, kiedy wybrać jaki model.

Rowerek trójkołowy dla 2 latka

Rowerek na 3 kółkach warto wybrać, kiedy dziecko nie jest jeszcze gotowe do jazdy na biegówce lub kiedy chcemy mieć dla niej alternatywę podczas spacerów. Co daje dziecku jazda na rowerze trójkołowym? Przede wszystkim oswaja malucha z jazdą na rowerze – uczy pedałowania, koordynacji ruchowej, skupienia podczas jazdy, kierowania rowerem, a także uczy planowania i przewidywania.

Rowerek trójkołowy dla dziecka powinien być idealnie dobrany do jego możliwości oraz wzrostu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest rodzaj napędu: w formie korby na przednim kole oraz standardowego napędu łańcuchowego. Od tego zależy pozycja dziecka na rowerku i siła jaką trzeba włożyć w start. Drugą kwestią jest materiał wykonania. Możemy wybierać spośród lekkich, ale nie tak trwałych rowerków plastikowych oraz rowerków metalowych z gumowymi kołami.

Na rynku dostępne są także rowerki trójkołowe typu 3w1 lub 4w1, na których mogą jeździć 2 latki, które nie są jeszcze gotowe do samodzielnej jazdy. To tak naprawdę skrzyżowanie wózka spacerowego z rowerkiem, które ma rączkę do pchania przez rodzica, pasy zabezpieczające, daszek i szerokie siedzisko. Są modele, które dostosowują się do etapu dziecka. Można w nich krok po kroku demontować dodatkowe ułatwienia i finalnie uzyskać proste rowerki trójkołowe, na których 2 latki będą mogły jeździć samodzielnie.

Rower biegowy dla 2 latka

Rowerki biegowe to idealne rozwiązania dla 2 latka. Mnóstwo frajdy, jaką będzie miał maluch z samodzielnego przemieszczania się to tylko jeden z powodów, dla których warto podarować go dziecku. Przede wszystkim jednak rowerek biegowy pozwala ćwiczyć równowagę i balans. To kluczowe umiejętności, które doskonale przełożą się na udane próby jazdy na prawdziwym rowerze z pedałami, w momencie, gdy dziecko będzie na to gotowe.

Na co zwrócić uwagę wybierając biegówkę dla dwulatka? Jaki rower dla dwulatka wybrać? Trzeba wziąć pod uwagę wielkość rowerka oraz jego wagę. W najniższej pozycji siodełka dziecko powinno opierać stopy stabilnie na podłożu. Za duży rowerek będzie powodował asymetryczną jazdę i w konsekwencji przyczyni się do powstania wad postawy u dziecka. Na takim pojeździe dziecko też nie będzie czuło się pewnie i bezpiecznie, i łatwo może się zniechęcić do jazdy. Idealny przedział wagowy rowerka biegowego dla 2 latka to ok. 3, maksymalnie 4 kilogramów. Na cięższym dziecku będzie trudno utrzymać równowagę.

Co będzie najlepszym wyborem? Ranking!

Jaki rower dla dzieci 2 lata będzie najlepszy? Nie przedłużając, prezentujemy najlepsze rowerki dla dzieci w 2021 roku. Z każdej kategorii wybieramy 5 najchętniej i najczęściej kupowanych modeli. To idealne rowery dla 2 latki i 2 latka!

Rowerki dla dzieci trzykołowe – te modele kochają 2 latki!

 1. Kinderkraft Aveo

  Model, który rośnie razem z dzieckiem. Można go używać w wieku od 9 miesięcy do 5 lat. Ma amortyzowane koła z gumy wypełnione nieprzebijalną pianką EVA, składane podnóżki. Łatwo się składa, ma daszek, koszyki, dzwonek i wiele innych akcesoriów.

 2. Trikke Fix V3

 3. Smoby Baby Balade

 4. Milly Mally Rowerek 3w1 Optimus

 5. Ecotoys Rowerek 3w1

Rowerek biegowy dla 2 latka – oto najlepsze modele!

 1. Lionello Alex

  Model posiada gumową osłonkę chroniącą przed upadkiem, antypoślizgowe nakładki na rączki, ma też blokadę skrętu kierownicy. Dzięki zastosowaniu pianki EVA koła mają doskonałą przyczepność. Model ma regulację siodełka i kierownicy, dzięki czemu posłuży dłużej niż 1 sezon.

 2. Kinderkraft 2Way Next

 3. Puky LR 1L BR

 4. Milly Mally Marshall

 5. Cruzee 12

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyboru rowerka, przeczytaj nasz artykuł Jak dobrać rowerek dla dziecka? Zajrzyj też na naszą stronę z ofertą rowerki i gokarty dla dziecka.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się