Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jak wybrać gokart na pedały dla swojego dziecka?

Dodany dnia2020-07-21

Jak wybrać gokart na pedały dla swojego dziecka?

Gokarty dla dzieci to fantastyczna alternatywa dla rowerów. Jeszcze jakiś czas temu raczej mniej znane, dzisiaj szturmem podbijają serca najmłodszych i zdobywają uznanie ich rodziców, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo jazdy, jakie zapewniają. Jeśli zastanawiasz się nad pojazdem na pedały dla swojej pociechy, zdecydowanie warto rozważyć zakup gokarta. Jak jednak wybrać najlepszy model i czym kierować się podczas zakupu? Podpowiadamy.

Co wyróżnia gokarty i jak jeździć gokartem?

Gokart, podobnie jak rower, wyposażony jest w pedały i kierownicę. Zasadniczą różnicą są cztery koła i nisko umieszczony środek ciężkości, dzięki czemu gokarty są wyjątkowo stabilne i niewywrotne. Rodziców, którym naturalnie zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie dziecka, takie cechy gokartów z pewnością przekonują. Co istotne, nauka jazdy na gokarcie przebiega znacznie sprawniej i szybciej. W zasadzie nie trzeba się tutaj niczego uczyć, ponieważ jazda czterokołowym gokartem na pedały nie wymaga balansowania ciałem, jak to ma miejsce w przypadku dwukołowych rowerów. Gokart będzie więc świetną propozycją na początek dla małego rajdowca, jeszcze przed jazdą na rowerze, lub rozwiązaniem w sytuacji, gdy maluch będzie pokonywał nierówne tereny (na gokarcie trudniej się przewrócić). Gokarty stanowią również doskonałe uzupełnienie, czy dodatek dla jazdy na rowerze. Jeśli zależy nam na aktywności fizycznej dziecka, warto rozważyć wszystkie dostępne opcje. Więcej na temat samych rowerów dla dzieci pisaliśmy w artykule Wybierz odpowiedni rowerek dla swojego dziecka.

GOKART STRONG CZERWONY

Jaki gokart dla dziecka wybrać?

Jakie gokarty dziecięce zasługują na naszą uwagę? Oczywiście te w 100% bezpieczne dla naszych pociech. Wykonane z wytrzymałych, wysokiej jakości materiałów, w sposób, w którym wszystkie elementy mechanizmu są poza zasięgiem dziecięcych rączek i nóżek (konieczna jest pełna obudowa napędu). Wybierajmy bezwzględnie gokarty dostarczane przez sprawdzonych, renomowanych producentów – to gwarancja jakości i wytrzymałości zabawki. W związku z tym, że gokart należy do raczej szybkich pojazdów, zastosowane w jego produkcji materiały oraz rozwiązania konstrukcyjne powinny spełniać najwyższe standardy jakościowe i w zakresie bezpieczeństwa.

Wybierając gokart na pedały dla dziecka, zwróćmy więc baczną uwagę na markę produktu. Inne istotne elementy to trwałość zabawki i dostępność części zamiennych – w przypadku gokartów niewiadomego pochodzenia o częściach zamiennych na pewno możemy zapomnieć. Gokart powinien być wygodny dla dziecka i zwrotny. Powinien łatwo się prowadzić, pozwalać na łatwe skręcanie i zawracanie. Nie mniej istotny jest wygląd pojazdu. Małym kierowcom z pewnością przypadnie do gustu model prawdziwie rajdowy – licencjonowany gokart Ferrari. Kolorystyka, czy dodatki to kwestia indywidualnych preferencji dziecka. Jednak śmiało możemy stwierdzić, że pewne rozwiązania (jak właśnie w przypadku gokarta Ferrari) to absolutne "pewniaki", które spodobają się każdemu małemu kierowcy.

Zanim wybierzemy gokarta, sprawdźmy to, w jakie koła wyposażony jest dany model – mogą być plastikowe z gumową opaską lub piankowe. Ważną cechą pojazdów tego typu jest maksymalne dopuszczalne obciążenie. Dobrze, aby było na tyle duże (np. 30 kg), aby dziecko mogło korzystać z pojazdu przez dłuższy czas.

GOKART DLA NAJMŁODSZYCH BIAŁY

Ile kosztuje gokart na pedały?

Gokarty dla dzieci to wydatek od nieco ponad 100 zł do 400 zł w przypadku zabawek licencjonowanych. Tańszą propozycją będą z pewnością gokarty dla najmłodszych dzieci, czyli 2-5-latków. Nieco droższą modele, które mogą użytkować dzieci w wieku od 3 do nawet 8-10 lat. Mocniej zaawansowane modele oferują tutaj nie tylko bardziej "dorosły" design, ale i dodatki, czy wyposażenie pozwalające np. na efektowniejsze hamowanie, czy jazdę do tyłu. Tego typu propozycje sprawdzą się świetnie nawet na trudniejszej nawierzchni. Mali rajdowcy poradzą sobie zarówno na piasku, jak i trawi, czy błocie. Postaw na wspaniałą i bezpieczną zabawę Twojego dziecka z gokartem na pedały!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się