Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Kreatywne zabawki dla młodych artystów

Dodany dnia2023-07-05

Zabawki już dawno przestały być kojarzone wyłącznie z czymś takim, co ma dać dziecku frajdę i nie posiada żadnego dodatkowego zastosowania. W czasach, w których w sklepach internetowych jest mnóstwo dostępnych zabawek kreatywnych, można bez problemu połączyć przyjemne z pożytecznym i zapewnić pociesze wiele zabawy, a przy okazji zadbać o rozwój kreatywnej części jej mózgu. Które kreatywne zabawki dla dziecka okażą się jednak najskuteczniejsze w realizacji tego właśnie zadania? Dlaczego tak właściwie warto na nie postawić? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis, a powiemy Ci na ten temat wszystko, co tylko musisz wiedzieć.

Dlaczego warto postawić na zabawki kreatywne?

Wszystkie zabawki kreatywne jako priorytet obierają wykorzystanie kreatywności dziecka. Ich założeniem jest zatem pozwolenie mu na zabawę mniej typową, oryginalną i zawsze inną niż pozostałe. Właśnie tutaj widać jest ich największą zaletę, a zatem pobudzanie umiejętności kreatywnego myślenia. Zabawki tego typu zmuszają dziecko do kombinowania i zachęcają do tego, by znajdowało ono rozwiązania nie do końca oczywiste, niemniej jednak sprawdzające się w akcji. Największą zaletą, jaka towarzyszy zabawkom kreatywnym jest to, że większość z nich pozwala najmłodszemu na zabawę nagradzającą fantastycznym efektem. Doskonałym przykładem w tym przypadku są zestawy do malowania po numerach, przy korzystaniu z których powstaje prawdziwe dzieło sztuki. Takie, którym dziecko będzie chciało pochwalić się przed rodzicami i znajomymi. Nowoczesne zabawki kreatywne powstają z myślą tak o starszych, jak i najmłodszych dzieciach. Wiek dziecka jest oczywiście decydujący w kontekście tego, jak dokładnie działają. Zachęcanie do zabawy nimi to świetny sposób na zajęcie pociechy, ale i wykrzesanie z niej nowej pasji, którą być może będzie chciało dalej rozwijać w przyszłości.

Zalety zabawek kreatywnych - w punktach

  • Wpływają na rozwój dziecka. Dzięki zabawkom tego typu, mózg dziecka pracuje na najwyższych obrotach. To z kolei sprawia, że rozwija się i - niczym mięsień poddawany regularnym ćwiczeniom - działa znacznie sprawniej.
  • Wymagają myślenia i angażują. Zabawki artystyczne angażują bardziej niż jakiekolwiek inne. Dziecko widzi efekt swoich prac i chętniej podejmuje się nowych wyzwań. Zwłaszcza jeśli zadbasz o odpowiednią motywację i nagradzanie.
  • Nie nudzą się zbyt szybko. Za sprawą sposobu zabawy, jaki narzucają, dostępne w naszym sklepie zabawki kreatywne nie nudzą się. Dziecko może stale znajdować nowe sposoby na ich wykorzystywanie.
  • Motywują do zabawy. Wszystkie zabawki artystyczne pozwalają najmłodszym pracować nad czymś. Zwieńczeniem zabawy nimi jest powstanie czegoś, z czego dziecko będzie dumne. To sprawia, że chętniej sięgnie po nie w przyszłości - na przykład celem stworzenia czegoś jeszcze lepszego lub piękniejszego.
  • Zapewniają mnóstwo scenariuszy zabawy. Tego rodzaju zabawki doskonale nadają się przy różnego rodzaju zabawach. Tablet do rysowania Renifer na przykład sprawdzi się w grze w kalambury, ale też pozwoli bawić się bez używania słów czy też po prostu rysować.

Które kreatywne zabawki dla dziecka warto kupić?

Współczesny rynek sprzyja osobom chcącym kupić zabawki kreatywne. Poza tymi najbardziej tradycyjnymi i klasycznymi, jak chociażby kolorowanki, znajdziesz na nim również bardziej nowoczesne zabawki kreatywne. Duży wybór to jednak jednocześnie spory dylemat. Która zabawka bowiem sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego dziecka? Który zestaw pozwala na to, by wykorzystać w pełni jego potencjał? Okazuje się, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Choć oczywiście można dobierać zestawy kreatywne plastyczne (i nie tylko) do potrzeb konkretnej pociechy, każde dziecko kreatywną zabawą interesuje się w nieco inny sposób. Mimo wszystko jednak warto wspomnieć o kilku propozycjach bardziej uniwersalnych. Idealnych chociażby dla osób, które nie potrafią poradzić sobie z wyborem i po prostu nie wiedzą, co może zaciekawić ich dziecko.

Kreatywne zabawki dla najmłodszego dziecka

Rodzice coraz częściej wybierają zabawki kreatywne dla najmłodszych pociech - również tych, które skończyły zaledwie pierwszy rok życia. W tym przypadku oczywistym jest, że trzeba skłaniać się ku zabawkom nieco prostszym w użyciu, ale za to bardziej wytrzymałym. Takim, w przypadku których bezpieczna zabawa będzie gwarantem. Już od najmłodszych lat dziecko może korzystać z maty wodnej, która zapewni mu mnóstwo interaktywnej zabawy, a dzięki której będzie musiało wykazać się nie tylko kreatywnością, ale i aktywnością fizyczną. W tym przypadku świetnie sprawdza się mata wodna Aqua Magic, która wyposażona jest w pisaki i puzzle do jeszcze ciekawszej zabawy. Wybór odpowiedniej zabawki kreatywnej dla najmłodszego powinieneś jednak rozpocząć od kolorowanki. Wybór tutaj masz ogromny, a stawiając na świetną kolorowankę 3D - na przykład pterodaktyla lub sowę - możesz pokazać dziecku, że wcale nie musi być to zabawa nudna i szablonowa. Pamiętaj: zabawki artystyczne dla tak małych dzieci wymagają współpracy z dorosłym. Najciekawsze zestawy kreatywne powinny być przez nie wykorzystywane pod ich nadzorem. Tak, aby dziecku nie stała się krzywda.

Zabawki dla nieco starszych dzieciaków

Starsze dzieci otwierają przed Tobą nowe możliwości korzystania z naszej oferty zabawek kreatywnych. Tutaj możesz postawić nawet na zabawki wprowadzające do życia dziecka nieco elektroniki. W końcu kiedyś będzie musiało się z nią zapoznać - zwłaszcza patrząc na to, w jakim kierunku idzie nasz świat. Zabawki artystyczne dla starszych mogą już zawierać małe elementy oraz być nieco bardziej skomplikowane. To sprawia, że wybór masz znacznie większy. Doskonałym przykładem zabawki kreatywnej dla dziewczynek jest interaktywny zestaw do stylizacji włosów. Dzięki niemu będą one mogły, na przykładzie lalki, nauczyć się odpowiedniego dbania o włosy. Na przykład podczas zabawy w salon kosmetyczny. Bez względu na płeć, nieco starszemu dziecku poleca się również postawienie na tablety i znikopisy. Znikopis rybka na przykład to świetna i tania opcja dla dziecka, pozwalająca mu wykorzystać do maksimum jego wyobraźnię. Tego typu zabawki artystyczne nie narzucają żadnych ograniczeń, co sprawia, że można je wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Pojedyncza zabawka, a może zestaw kreatywny?

Choć na rynku istnieje wiele pojedynczych zabawek kreatywnych, świetnym rozwiązaniem może się okazać zakup bogatszego ich zestawu. Kreatywne zestawy zabawek składają się zwykle z wielu elementów. Dzięki temu są znacznie bardziej rozbudowane, angażujące i zapewniają dziecku jeszcze bardziej zróżnicowaną zabawę. Stawiając na zestaw kreatywnych zabawek możesz nauczyć dziecko nie tylko zabawy, która będzie przynosiła widoczne efekty. Wiele wchodzących w jego skład elementów zmusi je do znajdywania odpowiednich ich połączeń, a także właściwego zarządzania nimi. Zabawki artystyczne tego typu uczą zatem dobrej organizacji, ale też utrzymywania porządku w miejscu zabawy. Wybór zestawów kreatywnych jest naprawdę szeroki. Obok wspomnianego zestawu do stylizacji, dziewczynki z całą pewnością polubią również świetny zestaw kosmetyków do makijażu. Jako że dzieci uwielbiają upodabnianie się do rodziców i robienie tego, co oni, tego typu zestaw pozwoli im spędzić czas wspólnie z mamą, właśnie przy malowaniu. Z bardziej kreatywnych opcji warto też wymienić fanastyczny zestaw do robienia biżuterii, który nauczy dziecko precyzji oraz cierpliwości, ale też interaktywną toaletkę, która z powodzeniem może wygenerować wiele interesujących zabaw. Świetny zestaw kreatywny, który nada się również dla chłopców to ten do malowania bombek, który warto mieć pod ręką w przypadku Świąt. Pamiętaj też o fantastycznych zestawach umożliwiających malowanie po numerach. Genialnie wyglądający lew czy kot naprawdę nagrodzą dziecku cały trud, jaki włoży w malowanie. Mimo że sama zabawka poprowadzi je w nim za rękę.

Sprawy techniczne

Kupując zestaw kreatywny dla dziecka, musisz też zwrócić uwagę na kwestie czysto techniczne, które mogą okazać się kluczowe w Twoim przypadku. Pamiętaj więc, że niektóre zabawki tego typu wymagają odpowiednich warunków. Podczas gdy kolorowanki są możliwe do wykorzystania wszędzie, maty wodne wymagają odpowiednio dużo przestrzeni, natomiast malowanki wykorzystujące farby mogą generować dużo nieporządku. Swój wybór motywuj więc również tymi faktami. W każdym przypadku zwróć oczywiście uwagę na cenę - nasz sklep kreatywne zabawki sprzedaje w naprawdę atrakcyjnych cenach, dzięki czemu z całą pewnością wybierzesz coś dostosowanego do Twojego budżetu. Kluczowy dla Ciebie może się też okazać sugerowany przez producenta wiek dziecka, często wskazujący na to, która pociecha wyciśnie z zabawy danym przedmiotem najwięcej.

Podsumowanie - kreatywne zabawki dla dziecka

Wybór zabawek jest współcześnie naprawdę duży, co jest z całą pewnością plusem, ale jednocześnie pewną przeszkodą w szybkim podjęciu decyzji zakupowej. W naszym sklepie internetowym posiadamy zabawki kreatywne przeznaczone tak dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci, dla dziewczynek i chłopców. Pamiętaj, że zestaw kreatywny rozwija dziecko tylko wtedy, gdy jest odpowiednio dobrany  do jego wieku. Tak do niego, jak i zainteresowań, charakteru czy aspiracji. Zanim więc podejmiesz decyzję, przejrzyj wszystkie dostępne w naszym sklepie zabawki. Dzieci uwielbiają wyzwania - nie zawsze więc proste rozwiązanie będzie tym najlepszym. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kreatywnych zabawek, pozwól dziecku mieć na tym polu ostatnie słowo. Idealny zestaw kreatywny to w końcu taki, który przede wszystkim będzie w stanie zapewnić dziecku angażującą zabawę. Taką, w której pobudzanie kreatywności jest efektem ubocznym, a nie czymś, na co kładzie się nacisk, niejako zmuszając pociechę do wykrzesania jej z siebie. Jeśli wciąż się wahasz nad wyborem, nie miej problemu ze skontaktowaniem się z nami. Z chęcią wybierzemy taki zestaw artystyczny, który będzie w stanie wykrzesać pełnię wyobraźni dziecka. Jeśli zaś chcesz być samodzielny, przejrzyj nasz zestaw propozycji kreatywnych zabawek.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się