Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Zabawki do relaksu i uspokojenia: tworzenie spokojnego otoczenia

Dodany dnia2024-01-08

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że zabawki mogą spełniać wiele różnych celów. Istnieją takie, które dostarczają czystą rozrywkę. Są też zabawki edukacyjne, które dbają o rozwój pociechy. Są wreszcie zabawki uspokajające, które mają wpływ na zachowanie najmłodszego, zmniejszając impulsywność, ale też pracując nad tym, by nie płakało, było spokojne, a często i spało znacznie lepiej. To właśnie na nich skupimy się w naszym dzisiejszym wpisie. Czy zabawki mające na celu ukojenie dziecka są Ci tak właściwie potrzebne? W przypadku jakich dzieci sprawdzą się najlepiej? Jakie kupić, by być z nich jak najbardziej zadowolonym? Czytaj dalej, a wszystko stanie się dla Ciebie jasne.

Dlaczego warto postawić na zabawki uspokajające?

Mnóstwo obowiązków, radzenie sobie z wyzwaniami stawianymi przez dzień codzienny, nauka nowych umiejętności oraz konieczność panowania nad własnymi emocjami - to wszystko potrafi stresować, również najmłodsze dziecko. Współcześnie już od najmłodszych lat dzieci są zasypywane bodźcami pochodzącymi zewsząd. Właśnie dlatego rozsądnym wydaje się być dostarczenie im narzędzia, które pozwoliłoby im się odstresować i uspokoić. Zabawki uspokajające są w stanie okazać się dla nich zbawienne, gdyż:

  • ułatwiają radzenie sobie z emocjami - rolą zabawek tego typu jest oczywiście ukojenie dziecka. Dzięki nim zatem zdenerwowanie jest w stanie minąć szybciej - niezależnie od powodu, jaki je wywołał,
  • zapewniają wyższej jakości sen - z uwagi na sposób swojego działania, zabawki te potrafią pomagać w szybszym zasypianiu, ale też głębszym, spokojniejszym i dłuższym śnie. Spokojny sen to podstawa dla dziecka w każdym wieku,
  • zmniejszają ilość traconej energii - zaleta ta tyczy się przede wszystkim najmłodszych dzieci, które mają tendencję do płakania - zabawki wczesnorozwojowe tego typu uspokajają, dzięki czemu pociecha może spożytkować energię w inny, bardziej pożyteczny sposób,
  • stanowią atrakcyjny wypełniacz czasu - poza byciem użytecznym narzędziem do uspokajania, zabawki posiadają oczywiście wartość czysto rozrywkową. Stwarzają dziecku angażujące środowisko do zabawy - pozbawione stresu, frustracji i innych negatywnych czynników,
  • uczą opanowania - dzięki uspokajającym zabawkom, dziecko jest w stanie wyćwiczyć w sobie większe opanowanie. Przyda mu się ono chociażby podczas zabaw innego rodzaju zabawkami, ale i w innych sytuacjach życiowych,
  • poprawiają koncentrację - spokojne dziecko to również takie, które jest bardziej skore do myślenia na temat tego, co robi lub zamierza zrobić.

Czy zabawki uspokajające są tylko dla dzieci nadpobudliwych?

Przez wiele lat panowało mylne przekonanie, że zabawka zwana "uspokajaczem" powstała z myślą o dzieciach niesfornych, nadpobudliwych i stwarzających wyjątkowe problemy wychowawcze. Od początku takie podejście było błędne. Zabawki uspokajające wcale nie powstały wyłącznie po to, by radzić sobie z już istniejącymi problemami. Mimo że w tej roli też się sprawdzają. Stanowią one jednak również fantastyczny środek zapobiegawczy, dzięki któremu dziecko nie będzie zestresowane, a przez to będzie sprawiało mniej problemów. U najmłodszego będzie to oznaczać szybsze zasypianie i spokojniejszy sen, natomiast u dzieci nieco starszych - znacznie lepszą koncentrację oraz "czystą głowę". Dzięki zabawkom uspokajającym, również spokojnym starszym dzieciom, które nie sprawiają problemów łatwiej będzie skupić się na wykonywanych zadaniach. Niemowlaki docenią zaś walory angażujące ich uwagę i pozwalające wyostrzyć niektóre ze swoich zmysłów.

Nasze propozycje zabawek uspokajających

Z uwagi na wszechstronność stale rozwijającego się rynku zabawek, aktualnie nie jest trudno znaleźć usypiające i uspokajające zabawki dla dzieci. Rzecz jednak w tym, by kupić taką, która rzeczywiście będzie się sprawdzała w codziennym użytkowaniu, a przy okazji będzie wytrzymała - również na mało standardowe wykorzystanie. Przygotowaliśmy nasze zestawienie polecanych zabawek tego typu. Być może zainspiruje Cię ono do dokonania udanego zakupu. Każdą z nich znajdziesz w ofercie naszej hurtowni internetowej - w atrakcyjnej cenie, z pewnością co do jej pochodzenia.

Maskotki-uspokajacze

Absolutną podstawą w kontekście zabawki usypiającej i uspokajającej są wszelkiego rodzaju maskotki - w szczególności te będące w stanie wydawać uspokajające dźwięki. Szumiące misie są czymś bardzo uniwersalnym, co może służyć dziecku już od najmłodszych lat jego życia. Ważne, aby uspokajająca maskotka powstała z bezpiecznych materiałów, a przy okazji posiadała odpowiednio ukryty system wydawania uspokajających dźwięków. Znakomitym przykładem szumiącej przytulanki jest Hipcio uspokajacz, który spełnia się w trzech różnych rzeczach. Poza byciem standardową przytulanką, sprawdza się w roli pozytywki (wydaje dźwięki), ale też jest projektorem. To wszystko sprawia, że jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dla dziecka zabawek uspokajających. Z uwagi na jego mobilność, sprawdza się tak w domu, jak i w podróży. Wydaje rozmaite dźwięki (w tym bicie serca czy szum wody, ale też kołysanki) oraz potrafi zamienić wygląd sufitu na rozgwieżdżone niebo. To dodatkowo relaksuje i sprawia, że zasypianie jest przyjemniejsze. Hipcio nie jest jednak Twoją jedyną opcją. Dokładnie takie samo działanie ma bowiem miś uspokajacz. Jeśli więc preferujesz taką formę maskotki, możesz zdecydować się właśnie na niego. Obie sprzedawane są w tej samej cenie. Warto, abyś przy wyborze kierował się gustem swoim i swojego dziecka.

Zestaw sensoryczny 4w1 dla Niemowląt

Jedną z najciekawszych propozycji skierowanych do niemowląt jest zdecydowanie zestaw sensoryczny 4w1, stworzony właśnie z myślą o najmłodszych członkach każdej rodziny. Zawiera on w sobie cztery elementy - misia z kocykiem, dwóch misiów z zawieszką oraz zawieszki na łóżeczko z liściem, misiem i gwiazdką. To ten pierwszy stanowi zabawkę, z którą dziecko jest w stanie wejść w interakcję. Wykonany z przyjemnego materiału miś z kocykiem jest nie tylko miękki, ale i ciepły - dzięki temu uspokaja, pozwalając dziecku wtulić się w niego. Jego dodatkową funkcją jest możliwość zmienienia go w lisa (poprzez naciągnięcie kocyka). Zwiększa ona jego atrakcyjność w oczach dziecka. Również pozostałe elementy zestawu zostały zaprojektowane z myślą o byciu atrakcyjnymi. Dwie zawieszki są w związku z tym wyposażone w grzechotki, stanowiące zdecydowanie najpopularniejszą formę zabawki dla niemowlaków. Większa zawieszka z kolei posiada trzy funkcjonalności. Liść na niej wyposażony jest w piszczałkę, miś w grzechotkę, natomiast gwiazdka - odgłos szeleszczenia. Wszystkie te dźwięki, odpowiednio wywołane, są w stanie uspokoić dziecko i zapewnić mu spokojniejszy sen, a przez to i możliwość lepszej regeneracji i efektywniejszego rozwoju.

Zabawka antystresowa dla dzieci 5+

Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć również zabawki dla nieco starszych dzieci, doskonale sprawdzającej się również w przypadku dorosłych. Chodzi o zabawkę antystresową, która tak właściwie jest planszą zawierającą 28 bąbelków (wykonanych z silikonu). Każdy z nich można wcisnąć, by ten przedostał się na drugą stronę. Przy naciskaniu wydawany jest dźwięk przypominający strzelanie folii bąbelkowej. Oczywiście każdy bąbelek można wciskać dowolną liczbę razy. Dzięki temu z zabawki można korzystać dokładnie wtedy, gdy ma się na to ochotę. Zabawka jest w pełni wodoodporna, ale też wytrzymała. Z uwagi na niewielki rozmiar, może być bezproblemowo przenoszona w dowolne miejsce. To sprawia, że może działać odstresowująco również w czasie podroży. Zabawka doskonale radzi sobie z rozładowywaniem emocji. Pozwala też pracować nad koncentracją. Jest przy tym w pełni bezpieczna - sama w sobie składa się z zaledwie jednego elementu. Nie ma ostrych części. Jest też wytrzymała - również na najmniej standardowe jej wykorzystanie.

Zestaw Sensoryczny z Pianki dla dzieci

Doskonałą opcją tak dla malutkich, jak i nieco starszych dzieci może się okazać również zestaw sensoryczny z pianki. Zawiera on w sobie piłki, klocki i zwierzątka, które można w dowolny sposób ściskać i zgniatać. Poza zadaniem uspokajającym, zestaw ten pozwala na skuteczne ćwiczenie zdolności manualnych. Uczy także rozpoznawania kształtów, kolorów i zwierząt. Wszechstronne zastosowanie i działanie odstresowujące to największe zalety tego zestawu. Bardzo lubianego, bo i atrakcyjnego dla najmłodszych. Mogą z niego korzystać dzieci już od szóstego miesiąca życia. Co ważne, zestaw sensoryczny można wykorzystywać nie tylko w suchych warunkach. Sprawdzi się również w kąpieli, co może być istotne dla rodziców mających problem z umyciem dziecka.

Podsumowanie - zabawki uspokajające dla dzieci

Zabawki uspokajające i usypiające dla dzieci są prawdziwą pomocą dla rodzica, ale też czymś iście zbawiennym dla dziecka. Zwłaszcza jeśli to ma trudności w byciu skoncentrowanym, często płacze i łatwo się denerwuje, a przez to i chociażby przebudza się. Musisz jednak pamiętać, że by usypiająca zabawka działała, musi być wysokiej jakości. Najlepiej jakby opracowała ją firma znająca się na rzeczy. Przede wszystkim jednak musi być dla dziecka bezpieczna. Ma to tym większe znaczenie, że tego typu produkty są kupowane w dużej mierze dla najmłodszych dzieci, a przez to i często narażane na ich nieroztropność w wykorzystaniu. Jeśli interesują Cię zabawki uspokajające lub innego rodzaju zabawki wczesnorozwojowe, jesteś w najlepszym dla siebie miejscu. Nasza hurtownia proponuje naprawdę szeroką ich selekcję, oddając Ci do dyspozycji produkty znanych marek, sprawdzone w prawdziwym życiu. Potrzebujesz pomocy w wyborze? A może masz problem z przejściem przez proces zakupowy? Nie wahaj się sięgnąć po kontakt z nami i napisać lub zadzwonić. Z chęcią pomożemy i sprawimy, że wejdziesz w posiadanie zabawki, która rzeczywiście będzie spełniała swoje założenia.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się