Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Rozwój koordynacji ruchowej dziecka dzięki samochodom na akumulator

Dodany dnia2023-09-04

Nie ulega wątpliwości, że dbanie o prawidłowy rozwój dziecka jest jednym z priorytetów każdego rodzica. Jednym z najważniejszych jego elementów jest z kolei rozwój koordynacji ruchowej, mający duże znaczenie i przekładający się na wiele innych aspektów późniejszego życia pociechy. Odpowiednia koordynacja ruchowa u dzieci może być osiągnięta nie tylko poprzez regularne ćwiczenia, często dość nudne i żmudne. Można do niej dążyć również poprzez zastosowanie odpowiednich zabawek. Jednymi z tych, które radzą sobie z tym wyśmienicie są samochody na akumulator. Jak mogą one pomóc w poprawie koordynacji? Jak wybrać taki, który sprawdzi się w tym najlepiej? Dlaczego to one stanowią najlepszy wybór właśnie w tym kontekście? Czytaj nasz dzisiejszy wpis, a wszystkiego się dowiesz.

Dlaczego koordynacja wzrokowo-ruchowa jest tak istotna u dziecka?

Już na początku warto wyjaśnić, jak istotne jest wykształcanie koordynacji ruchowej u dziecka - w szczególności że błędy na tym polu mogą być katastrofalne w przyszłości. Koordynacja wzrokowo-ruchowa tak naprawdę ma przełożenie na wiele innych obszarów funkcjonowania tak młodego, jak i dorosłego już człowieka. Bez niej nie mógłby on wykonywać większości czynności, nawet tych banalnie prostych. Chodzenie, bieganie, skakanie - to wszystko wymaga odpowiedniej koordynacji. Ta dobrze wykształcona pozwala oczywiście wykonywać każdą z czynności precyzyjnie, pewnie i bez żadnych przeszkód. Gorzej jest w przypadku nieprawidłowo wyćwiczonej. Dlatego też warto wykorzystywać wszystkie propozycje ćwiczeń koordynacji ruchowej - zwłaszcza te, które są mniej standardowe, a które cechują się dużą skutecznością. Kształtowanie koordynacji ruchowej dziecka to jedna z podstaw, o których wielu rodziców przypomina sobie dopiero w momencie, w którym na tym właśnie polu pojawiają się jakieś problemy. Tymczasem dobrą koordynację wzrokowo-ruchową można - i należy - ćwiczyć już od najmłodszych lat. Co ważne, rozwijanie dobrej koordynacji nie musi być nudne. Wszystko zależy od środków, po które sięgniesz właśnie na tym polu. Koordynacja ruchowa odpowiedzialna jest za zbyt wiele, by zaniechać jej rozwoju. Wręcz przeciwnie więc - to na nią powinien być kładziony priorytet jeśli chodzi o dbanie o najmłodszego. Dziecko z dobrą koordynacją jest sprawniejsze i lepiej radzi sobie w życiu.

Koordynacja ruchowa u dzieci - jak ją poprawić?

Chcąc nauczyć dziecko prawidłowej koordynacji, musisz przede wszystkim jak najczęściej ją ćwiczyć - w sposób, który pchnie je w odpowiednim kierunku, a przy okazji będzie dla niego odpowiednio atrakcyjny. Każdy wie bowiem, jak szybko dzieci potrafią nudzić się codziennymi czynnościami i potrzebują czegoś, co bardziej skupi na sobie ich uwagę. Mocno standardowe ćwiczenia koordynacji ruchowej, również takie przeprowadzane przez specjalistów, często są czymś, do czego trzeba ich bardzo zachęcać - z różnym skutkiem. Znacznie lepsze okazują się tutaj być odpowiednio dobrane zabawki, dzięki którym kształtowanie koordynacji ruchowej odbywa się nie przez przymus, a przez zabawę. Dzięki nim dziecko nie zauważa, że cokolwiek ćwiczy. To pozwala mu rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową mimochodem, w czasie wykonywania czynności, które rzeczywiście je interesują. Nauka koordynacji potrafi być żmudna i trudna. Dlatego to zabawy rozwijające koordynację i różnego rodzaju gry zręcznościowe oraz nietypowe rozwiązania królują na jej polu. Ważne jest, abyś regularnie dbał o rozwój koordynacji ruchowej swojego dziecka, a przy okazji różnicował wykorzystywane do tego narzędzia. Tak, aby dotykać możliwie jak najwięcej obszarów rozwoju, a jednocześnie wprowadzać do tego jak najwięcej różnorodności. Dlatego też ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej nie powinny wprowadzać rutyny, a używane do nich narzędzia nie mogą być nudne i mało atrakcyjne. Koordynacja ruchowa jest istotna - nie powinieneś jednak dbać o nią wprost. Dziecko nie musi wiedzieć, że uczy się czegoś nowego czy stara się to rozwinąć. Robienie tego mimochodem jest najskuteczniejsze, ale i najbardziej pożądane.

Koordynacja ruchowa a samochody dziecięce na akumulator

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ćwiczenia koordynacyjne wcale nie muszą wyglądać jak trening na siłowni. Mimo że często są z nim kojarzone. Dzieci z dobrą koordynacją ruchową bardzo często wykształciły ją w inny sposób - na przykład korzystając z odpowiednich zabawek, niebezpośrednio stymulujących rozwój w tej właśnie sferze. Takimi zabawkami okazują się być samochody (mniejsze i większe) na akumulator. Dzięki nim dziecko jest zmuszone do tego, by koordynować to, co widzi z tym, co robi. Musi na bieżąco kontrolować wszystko to, co dzieje się przed nim i właściwie na to reagować. W jeździe tego typu samochodzikiem liczy się więc refleks, ale i oczywiście dopasowywanie odpowiednich zachowań do konkretnej sytuacji. Trenowanie koordynacji ruchowej w tym przypadku odbywa się w sposób nieświadomy dla dziecka, niemniej jednak bardzo skuteczny. Co jednak najważniejsze, ze względu na pilot zdalnego sterowania dla rodzica, jest ono w pełni bezpieczne. Bez strat jeżeli chodzi o aspekt angażujący dziecko w te niebezpośrednie ćwiczenia na poprawę koordynacji ruchowej.

Dlaczego warto postawić właśnie na samochody na akumulator?

Samochody zasilane akumulatorowo nie bez powodu cieszą się coraz większym uznaniem wśród rodziców, dla których trenowanie koordynacji ruchowej u dzieci stanowi priorytet. Korzyści płynących z postawienia na nie jest naprawdę wiele, a większość z nich poczuje nie tylko rodzic, ale i sama pociecha. Chodzi tutaj o to, że pojazdy tego typu:

  • gwarantują naukę przez angażującą zabawę - zabawy ruchowe zawsze budują odpowiednią koordynację i wpływają na rozwój dziecka. Zwłaszcza wtedy, gdy konieczna jest w nich precyzja i równowaga. Samochody na akumulator naprawdę zachęcają dzieci do zabawy - są dla nich atrakcyjne, tym bardziej, że to one nimi sterują.
  • uczą znacznie więcej niż koordynacja -choć dzięki autom na akumulator kształtuje się koordynacja ruchowa, przynoszą one wiele więcej korzyści. Mogą nauczyć poprawnych zachowań na drodze, trenują koncentrację oraz wymagają odpowiedzialnego podejścia do swojej obecności w przestrzeni publicznej,
  • są obiektywnie tanim środkiem do stymulacji rozwoju -ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej często wymagają drogich narzędzi. Patrząc na wszechstronne zastosowanie samochodów na akumulator, są one jednym z tańszych sposobów na naukę - ale nie tylko,
  • występują w wielu wariantach i modelach -samochody tego typu można dopasować do swoich potrzeb, oczekiwań i wymagań. Tak pod względem czysto estetycznym, jak i technicznym; bez problemu dobierzesz więc taki model, który będzie idealnie zgrywał się z możliwościami i wiekiem Twojego dziecka.
  • są łatwo dostępne -samochody na akumulator możesz kupić chociażby w odpowiedniej kategorii naszego sklepu internetowego. Bez wychodzenia z domu, mając przy tym bardzo duży wybór różnych ich modeli.

Rozwój koordynacji u dzieci - jaki samochód wybrać?

Bardzo duża dostępność różnych samochodów na akumulator sprawia, że wybór któregoś z nich może być nie lada wyzwaniem. Na pewno zaś wymaga przemyślenia oraz rozeznania w temacie. To, że dzięki samochodom tego typu kształtuje się koordynacja ruchowa to jedno. Ważne jest jednak, by odpowiednia koordynacja ruchowa szła w parze z porządnym samochodem, który będzie w stanie służyć dziecku aż do momentu, w którym to zwyczajnie z niego wyrośnie. Na co więc zwracać uwagę przy swoim wyborze? Istotne w tym wszystkim okazują się przede wszystkim tak zwane technikalia. Chodzi przede wszystkim o liczbę silników i ich moc, liczbę akumulatorów oraz ich pojemność. Te dwa aspekty wpływają na wytrzymałość samochodziku, a w sposób niebezpośredni również na komfort jego użytkowania. Model Volvo XC90 jest na przykład świetnym przykładem pojazdu, który pod tymi wszystkimi aspektami nie zawodzi. Istotnym z punktu widzenia dbania o dobrą koordynację wzrokowo-ruchową najmłodszego jest też pilot (oraz jego zasięg). Ten umożliwia rodzicom kontrolowanie tego, co robi ich pociecha w obrębie autka. Wpływa na jej bezpieczeństwo oraz pozwala reagować w przypadkach, w których może wystąpić jego zagrożenie. W wyborze autka można też kierować się estetyką. Praktycznie wszystkie modele występują w różnych wersjach kolorystycznych. Wszystkie pojazdy, jak autko Turbo-S, można dodatkowo wyposażyć w personalizowaną tablicę rejestracyjną. To wszystko wpływa na ich atrakcyjność w oczach najmłodszego. Nawet jeśli nie mają znaczenia jeśli chodzi o coś takiego, jak koordynacja ruchowa u dzieci.

Podsumowanie - koordynacja ruchowa u dzieci

Wykształcanie koordynacji ruchowej to proces, który potrafi trwać naprawdę długo i przysporzyć całe mnóstwo kłopotów. Podczas gdy ćwiczenia koordynacyjne mogą być skuteczne, często okazują się też mało angażujące dla dziecka. To sprawia, że wspomaganie koordynacji ruchowej za ich pośrednictwem jest wypracowywane nie z przyjemności, a z przymusu. Na szczęście jednak ćwiczenia na koordynację ruchową możesz z powodzeniem uzupełnić o wykorzystanie samochodów na akumulator. Dzięki nim trening koordynacji ruchowej przebiega w świetnej atmosferze zabawy, a dziecko skupia się nie na samej pracy, a na zabawie. Oczywiście musisz przy tym pamiętać o wyborze odpowiedniego samochodu. Adekwatnego do możliwości i umiejętności, ale i wieku swojej pociechy. Chcesz tanio kupić samochód na akumulator i zacząć rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową dziecka? Koniecznie przejrzyj nasz asortyment. Jesteśmy przekonani, że w jego obrębie znajdziesz wiele produktów, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Takich, które sprawdzą się jako narzędzia służące do tego, by poprawić koordynację ruchową u dzieci. Wahasz się i nie wiesz, który model wybrać? Skontaktuj się z nami. Z radością odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w podjęciu odpowiedniej decyzji zakupowej. Takiej, dzięki której koordynacja ruchowa u dzieci będzie poprawiana w najbardziej optymalny sposób.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się