Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jaki namiot na plażę dla dziecka?

Dodany dnia2021-05-06

Jaki namiot na plażę dla dziecka?

Namiot plażowy to obecnie bardzo przydatny gadżet i nie mamy na myśli jedynie plażowania, choć to od plaży właśnie wzięła się jego nazwa. Namiot plażowy to tak naprawdę uniwersalne schronienie dla Twojego maluszka, w którym może odpocząć, zdrzemnąć się czy pobawić w każdych okolicznościach. Taki namiocik można oczywiście z powodzeniem zabrać nad wodę, ale nie tylko. Świetnie sprawdzi się podczas górskich wycieczek, wypadów za miasto czy nawet we własnym ogrodzie podczas ciepłych dni. Namiot plażowy dla niemowlaka i starszego dziecka jest bardzo przydatny, zwłaszcza gdy słońce grzeje coraz śmielej, a temperatury sięgają trzydziestej kreski.

Przed czym chroni namiot plażowy?

Namiot plażowy dla dzieci chroni przede wszystkim przed promieniowaniem słonecznym, a co za tym idzie – przed poparzeniami skóry i przegrzaniem organizmu, co jest szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci.

Oczywiście skórę dziecka należy chronić kremem z wysokim faktorem, nie wyklucza to jednak zapewnienia dodatkowej ochrony. Poza tym nie każde dziecko da się posmarować dokładnie, a po kąpielach wodnych należy najczęściej powtarzać aplikację kremu. Stąd dodatkowa ochrona w postaci namiotu plażowego to mniej stresu o poparzenie wrażliwej skóry dziecka. Na pewno nie zaszkodzi to podczas pobytu na plaży, a jedynie ułatwi nam profilaktykę poparzeń. A dodatkowo nasz maluszek będzie miał doskonałe miejsce do zabawy, snu czy relaksu.

Nie można pominąć faktu, że namiocik chroni także przed wiatrem. Ma to znaczenie zwłaszcza w czasie wietrznych dni, gdy łatwo o wychłodzenie czy przeziębienie po kąpieli wodnej lub intensywnej zabawie. Wówczas namiot jest spokojnym azylem, w którym dziecko może się dobrze wysuszyć czy ochłonąć po wysiłku.

Z namiotem plażowym nagły deszcz czy mżawka również nie będą Wam straszne. Z łatwością można się w nim schować i przeczekać niewielkie niedogodności.

Jaki namiot na plażę będzie najlepszy?

Jeśli zastanawiasz się, jaki namiot plażowy dla dziecka kupić, poniżej podajmy kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę, by wybrany namiot służył nam długo, był funkcjonalny i wygodny.

Po pierwsze ważne, aby materiał, z jakiego jest wykonany, był wytrzymały, a jednocześnie lekki. Do wyboru mamy tkaniny z certyfikatem potwierdzającym ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz takie, które zapewniają cień. Różnią się oczywiście cenowo, namioty pochłaniające promieniowanie będą droższe. Do nas należy decyzja, jaki namiot plażowy wybieramy.

Po drugie warto przyjrzeć się wyposażeniu namiotu. Czy ma dodatkowe kieszenie i schowki, które pozwolą schować np. telefon komórkowy lub przekąski i tym samym zapobiec ich kontaktowy z piaskiem czy pyłem? Czy ma elementy wentylowane, takie jak okna lub otwieraną część połaci?

Po trzecie – pojemność namiotu. Czy szukamy jedynie namiotu dla niemowląt? Czy dla całej rodziny, w którym swobodnie będą czuli się również dorośli?

Kolejna sprawa – sposób rozkładania i składania. Aby namiot był funkcjonalny i wygodny, musi rozkładać i składać się łatwo i intuicyjnie. Tak, byśmy mogli sobie z nim poradzić na wietrze czy w towarzystwie biegających i angażujących się do pomocy dzieci. Dobrze, aby namiot był lekki – tak, by w szeregu plażowych czy wyjazdowych niezbędników nie było to dla nas dodatkowe obciążenie.

I ostatnie, ale nie mniej ważne: warto, aby namiot miał wzmocnioną podłogę. Świetnym rozwiązaniem jest tzw. podłoga przedłużana, która wychodzi przed namiot, dzięki czemu mamy dodatkową izolację również na zewnątrz namiotu.

Przykładem namiotu plażowego dobrej jakości, komfortowego dla rodziny jest namiot plażowy turystyczny Bestway. Namiot mieści dwie osoby dorosłe oraz dziecko, jest stabilny, lekki i łatwy w montażu. Posiada liczne kieszenie na akcesoria i drobiazgi, a także przedłużaną podłogę. Zwłaszcza to ostatnie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne – podłogę można zsunąć wraz z tropikiem, zyskując w ten sposób zamykany namiot.

Namioty plażowe to niezbędniki nadchodzącego sezonu turystycznego, zaopatrz się we własny i ciesz się błogim odpoczynkiem i relaksem wraz z Twoim dzieckiem!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się