Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Kreatywne zabawy dla dzieci – zobacz, dlaczego warto je wykorzystać!

Dodany dnia2020-11-05

Kreatywne zabawy dla dzieci – zobacz, dlaczego warto je wykorzystać!

Zabawy kreatywne, czyli jakie?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, kreatywna zabawa rozwija. To fantastyczny sposób, aby nauczyć się nowych rzeczy i zyskać nowe umiejętności. A że maluchy uwielbiają się bawić, nauka przychodzi tutaj niezwykle łatwo i przyjemnie. Wśród zabaw kreatywnych najpopularniejsze to z pewnością zabawa klockami, prace artystyczne i zajęcia ruchowe.

W przypadku klocków zabawa odpowiednia jest dla maluchów w każdym wieku. Wystarczy dobrać właściwe klocki. Budowanie z nich pozytywnie oddziałuje na zdolności manualne i konstrukcyjne dziecka, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną.

Prace plastyczne doskonale pobudzają dziecięcą kreatywność i wrażliwość artystyczną. Takie zajęcia to świetny trening dla mózgu – podczas zabawy pracują jego obie półkule. Jeśli dodamy do tego fakt, że w trakcie zajęć plastycznych dziecko skupia się i wycisza, a same zajęcia mogą mieć nawet wpływ terapeutyczny na malucha (np. poprzez swobodną możliwość wyrażania w sztuce emocji), odnajdziemy w zajęciach artystycznych zabawę doskonałą.

Aktywność fizyczna, niezależnie od jej rodzaju, poprawia postawę, wzmacnia mięśnie i układ kostny, rozwija koordynację ruchową, zręczność, zmysł równowagi i wiele innych ważnych rzeczy. Warto więc, aby dzieci bawiły się aktywnie każdego dnia. Nawet w niepogodę. Wtedy wystarczy sięgnąć np. po zabawkę, jaką jest mata Muzyczne Wyzwanie, która doskonale łączy gimnastykę z zabawą.

 Mata Muzyczne Wyzwanie

Dlaczego warto wybierać dla dzieci zabawy kreatywne?

Sposobów na kreatywne spędzanie czasu jest naprawdę sporo. A każda kreatywna zabawa to dla najmłodszych mnóstwo korzyści. Fantastycznym wsparciem w zabawie, atrakcyjnym dodatkiem do niej lub inspirującą wskazówką będą natomiast kreatywne zabawki. Warto wybrać takie, które korespondują z zainteresowaniami naszego dziecka i są odpowiednie dla jego wieku. Kreatywne zajęcia to dla naszej pociechy przede wszystkim:

  • przyjemne rozwijanie logicznego, przestrzennego i twórczego myślenia,
  • rozwój sensoryczny i motoryczny,
  • możliwości zwiększenia potencjału intelektualnego,
  • wsparcie w rozwoju zainteresowań,
  • pobudzenie ciekawości, zachęta, aby poznawać nowe rzeczy,
  • rozwój wyobraźni i kreatywności.

Jeśli zaangażujemy się w zabawę z naszą pociechą, kreatywne zajęcia będą dla wszystkich znakomitym sposobem na rodzinne spędzenie wolnego czasu. W co możemy się bawić?

Kreatywne zabawy dla 2- i 3-latka

Jakie zabawy kreatywne będą odpowiednie dla 2- lub 3-latka? Trzylatek, a także maluchy nieco starsze z pewnością zainteresują się... jojo! Ta niepozorna zabawka to gwarancja nie tylko fantastycznej zabawy, ale także sposób na trening zręczności, wzmocnienie zdolności manualnych, czy rozwinięcie spostrzegawczości. Jojo ma jeszcze jedną ważną zaletę – jest małe i można je zawsze i wszędzie zabrać ze sobą.

 Drewniane JOJO

W przypadku maluchów 2 i 3-letnich istotne jest, aby rozwijać motorykę małą, co przygotowuje dzieci do dalszej nauki pisania. Dlatego też świetnie sprawdzi się tutaj wspomniane jojo, a także inne zabawy angażujące małe dziecięce rączki. Możemy bawić się z naszym maluchem m.in. w nawlekanie małego makaronu typu rurki na plastikową słomkę. Duży makaron w kształcie muszli dziecko może pomalować farbkami i stworzyć w ten sposób makaronowe rybki, które następnie będzie łowiło za pomocą klamerek do wieszania prania. W rozwijaniu zdolności manualnych 2-latka z pomocą przyjdzie na pewno interaktywny Stolik Plac Zabaw. Dziecko poprzez naciskanie różnych przycisków, odsłuchiwanie dźwięków, czy nazw literek, będzie mogło zdobywać nowe umiejętności i uczyć się, np. alfabetu.

Interaktywny Stolik Plac Zabaw

Jak kreatywnie bawić się z 4 latkiem i starszym dzieckiem?

Poszukując zabaw kreatywnych dla 4-latka, warto sięgnąć m.in. po zabawy plastyczne. Tutaj możemy wykorzystać ciastolinę, zabawy piaskiem kinetycznym, czy nawet zabawy z mąką. Jeśli chcemy jednak uniknąć twórczego bałaganu, równie doskonałym rozwiązaniem będą zabawki kreatywne umożliwiające dziecku rysowanie, czy malowanie, jak mata wodna. W odróżnieniu od kartek papieru mata jest wielokrotnego użytku, a rysujemy po jej powierzchni wodnym pisakiem. Czterolatkowi i starszemu dziecku z pewnością przypadnie do gustu również tablica do rysowania, czy kolorowy, duży znikopis. Zabawka pozwala na samodzielną i w pełni kreatywną zabawę. Dodatkowym urozmaiceniem będą pieczątki o różnych kształtach, a suwak, którego przesunięcie powoduje znikanie narysowanych obrazków, dostarczy maluchowi niekończącej się frajdy.

 Znikopis

Wybierając zabawki dla swojego dziecka, zawsze warto postawić na wartość dodaną w postaci rozwijania jego zdolności. To pomoże mu lepiej wkroczyć w życie, w którym wszelkiego rodzaju cechy, od dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej, po umiejętność logicznego myślenia, są bardzo cenne!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się