Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Gokarty dla dzieci: jakie korzyści przynoszą w rozwoju sprawności ruchowej?

Dodany dnia2024-02-26

W życiu każdego dziecka w końcu przychodzi moment, w którym jest ono znużone zabawkami dla najmłodszych i zaczyna interesować się produktami (nie tylko zabawkami), blisko jest DO świata dorosłych. Tymi, które są uznawane za dojrzalsze. Tego typu produkty to między innymi stale zyskujące na popularności gokarty dla dzieci. To właśnie o nich powiemy nieco więcej w naszym dzisiejszym wpisie. Czy są one czymś, w co powinieneś zainwestować? Jak wygląda bezpieczeństwo gokartów dla dzieci i jakie korzyści płyną z nauki jazdy nimi? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czy gokarty nadają się dla dzieci?

Przez wiele lat gokarty kojarzyły się z rozrywką znaną z parków rozrywki i z weekendowych pobytów w turystycznych miejscowościach. Dziś stały się one znacznie szerzej dostępne, trafiając również do prywatnych domów. Zarówno w swojej pełnoprawnej wersji, jak i tej skierowanej do nieco młodszych odbiorców (tutaj królują gokarty na pedały dla dzieci). Czy jednak ich użytkowanie przez dzieci ma sens? Oczywiście, że tak. Są to pojazdy przystosowane do bycia obsługiwanymi przez młodszych użytkowników. Prostota ich użytkowania, ale też ich konstrukcja sprawiają, że nie tylko sobie poradzą, ale i zyskają dzięki nim wiele nowych umiejętności, trenując przy tym wiele kluczowych dla siebie zmysłów. O pełnej palecie korzyści płynących z tych zabawek powiemy za chwilę.

Bezpieczeństwo gokartów dla dzieci

Bardzo często poruszaną kwestią w kontekście gokartów dla dzieci jest ta związana z ich bezpieczeństwem. To jest w nich gwarantowane za sprawą kilku rozwiązań. Przede wszystkim, nie rozwijają one ogromnych prędkości, a te zwykle można kontrolować. To, w połączeniu z prostą ich obsługą, umożliwia szybkie ich opanowanie, ale i zahamowanie w dowolnym momencie. Bezpieczne gokarty dla dzieci to również pasy bezpieczeństwa, które utrzymują dziecko w ich wnętrzu - również w przypadku najechania na przeszkodę. Warto powiedzieć, że o bezpieczeństwo można zadbać po prostu wybierając odpowiedni model gokarta. Na rynku istnieją bowiem tak te przeznaczone dla najmłodszych, jak i nieco starszych użytkowników. Warto więc pomyśleć nad umiejętnościami, możliwościami oraz rozsądkiem własnego dziecka i na tej podstawie podjąć decyzję zakupową.

Jak wygląda nauka jazdy gokartem dla dzieci?

Nowoczesne gokarty dla dzieci są tego rodzaju zabawką, która pozwala Ci rzucić dziecko na głęboką wodę. Nauka jazdy powinna zawsze odbywać się w zamkniętym środowisku - na podwórku lub specjalnie do tego przystosowanej przestrzeni. Ważne jest, aby na początku pozwolić dziecku zaznajomić się z obsługą gokarta "na sucho". Musi zobaczyć, jak poruszać kierownicą, ale też wciskać odpowiednie pedały. Dopiero później przyjdzie pora na praktykę i powolną jazdę. Jeśli gokart na to pozwala, początkowo postaraj się ograniczyć jego prędkość. Jeżeli nie, kontroluj, by dziecko nie rozwijało zbyt dużych prędkości. Miej przy tym pewność, że wraz z czasem pojmie ono obsługę i model jazdy - rozwijanie umiejętności dziecka gokart stara się wesprzeć prostym modelem sterowania oraz intuicyjną budową.

Korzyści płynące z postawienia na gokarty dla dzieci

Gokarty dla dzieci nie bez powodu cieszą się aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem tak ze strony rodziców, jak i ich odbiorców docelowych - właśnie dzieci. Wynika ono przede wszystkim z ich szeroko pojętej atrakcyjności. Na jakie korzyści możesz zatem liczyć stawiając na te właśnie zabawki? Do tych głównych (ale niejedynych) zaliczyć można:

  • zapewnienie dziecku angażującej zabawy - dzieci bardzo szybko się nudzą - szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy przed nimi jest stawiane mnóstwo bodźców. Gokarty doskonale skupiają na sobie uwagę i są zabawkami, które po prostu podobają się i które przyciągają do siebie. Przez to zabawa nimi jest czymś, na co najmłodsi czekają,
  • rozwój motoryki i koordynacji ruchowej - kierowanie gokartem w doskonały sposób wpływa na rozwój motoryczny dziecka. Uczy konsekwencji każdego z działań, precyzji, ostrożności i uwagi. Dziecko jest dzięki temu bardziej świadome swoich ruchów,
  • wartości dydaktyczne - umiejętności prowadzenia gokarta w dużej mierze przypominają te konieczne do prowadzenia prawdziwego samochodu. To sprawia, że dziecko pozyska zdolności, które przydadzą mu się w dalekiej przyszłości właśnie dzięki gokartom. Walory dydaktyczne widać jest również w nauce przepisów drogowych oraz konieczności zachowania ostrożności.
  • budowanie samodzielności - gokart jest jedną z tych zabawek, nad którymi to dziecko sprawuje kontrolę. Z tego też powodu, uczy się ono dzięki temu samodzielności, ale też odpowiedzialności za swoje działania. To z kolei oddziałuje na wiele innych sfer życia,
  • odciągnięcie od komputera - zabawa na świeżym powietrzu jest dzięki gokartom znacznie ciekawsza, angażująca. Taka, na którą dziecko po prostu samo czeka. O korzyściach płynących ze spędzania wolnego czasu na zewnątrz nie trzeba nawet mówić.

Jaki gokart dziecięcy kupić? - wybór gokarta dla dzieci

Nasz sklep posiada w swojej ofercie całe mnóstwo różnych gokartów dla najmłodszych, ale i nieco starszych użytkowników. Który z nich zatem wybrać, by być pewnym jego jakości oraz tego, że tak właściwie sprawdzi się w akcji? Opcji masz mnóstwo, a poniżej przedstawiamy najlepsze modele gokartów dla dzieci. Te najbardziej uniwersalne, porządne i rzeczywiście warte swojej ceny.

Gokart Na Akumulator Bolid XR-1

Idealną, a jednocześnie najtańszą opcją na pierwszy gokart dla dziecka jest Bolid XR-1, występujący w kilku różnych wersjach kolorystycznych (białej, czerwonej i żółtej). Jest to pojazd akumulatorowy wyposażony w trzy koła (dwa z przodu i jedno z tyłu), co ułatwia kierowanie nim, a jednocześnie znacząco ogranicza możliwość niepożądanych działań. W czasie uczenia się ma to niebagatelne znaczenie. Sam pojazd posiada dwie prędkości jazdy, które może ustawić dziecko zależnie od warunków i swoich umiejętności. Koła tego gokarta są wykonane z pianki EVA, która gwarantuje wysoki poziom zwrotności, a także odpowiednio dużą przyczepność do podłoża. Gokart ten to świetna zabawka do tego, by sprawdzić sam pomysł na zabawę w akcji. Jest tani, solidny, a przy okazji doskonale uczy jazdy w bezpiecznych warunkach. Maksymalne obciążenie w tym przypadku to 35 kilogramów.

Gokart Speed 7 Drift King Na Akumulator

Kolejną świetną opcją dla dzieci, również tych najmłodszych, jest Gokart Speed 7 Drift King, w przypadku którego możesz liczyć na maksymalne obciążenie na poziomie 60 kilogramów. Wyposażony jest w aż dwa silniki (150W), dzięki którym zapewnia dziecku jeszcze większe emocje w czasie jazdy. Czynnikiem, którym się wyróżnia w szczególności jest jednak bezpieczna dla dzieci funkcja driftu. Dzięki niej pojazd skręca i efektownie zarzuca swój tył. Zapewnia to dziecku dodatkowe wrażenia. Funkcjonalność została wdrożona głównie za sprawą kombinacji przednich kół z pianki EVA oraz tylnych, plastikowych, dających poślizg. Gokart ten, w przeciwieństwie do wyżej przez nas wspomnianego, posiada cztery koła. Wyposażony w akumulator, posiada zupełnie inną, sportową konstrukcję. Również umożliwia dziecku cieszenie się dwoma poziomami prędkości.

Gokart Fast Dragon Na Akumulator

Znakomitą propozycją, kierowaną już do nastolatków, jest akumulatorowy gokart Fast Dragon, który posiada już pełnoprawne koła pompowane powietrzem, stalową ramę oraz fantastyczny napęd bazujący na silniku bezszczotkowym. Umożliwia on osiąganie prędkości nawet do 30 km/h. Pojazd ten sprawdza się w praktycznie każdych warunkach. Wymaga już jednak pewnych umiejętności ze strony użytkownika - i właśnie przez to kierowany jest wyłącznie do starszych dzieci (obciążenie do 65 kilogramów). Oprócz tego, że wygląda fenomenalnie, gwarantuje dużą przyczepność, wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości hydrauliczne hamulce tarczowe, które zapewniają tak szybkie, jak i łagodne hamowanie. Gokartowi temu jest zdecydowanie najbliżej samochodowi. Sam w sobie jest sprzedawany w różnych wariantach kolorystycznych. W naszym sklepie znajdziesz go w wersji zielonej, czarnej, niebieskiej, czerwonej oraz żółtej. Pojazd ten jest zdecydowanie czymś na długie lata i finalnym produktem w tej kategorii. Takim, który z pewnością spełni oczekiwania młodego wielbiciela motoryzacji.

Podsumowanie - czy warto zainwestować w gokarty dla dzieci?

Nowoczesne gokarty dla dzieci mogą być doskonałym wyborem dla Twojej pociechy. Nie tylko stanowią one bardzo atrakcyjną zabawkę, która nie znudzi się dziecku zbyt szybko, ale też przynosi ze sobą mnóstwo korzyści. Zalety gokartów dla dzieci mówią same za siebie - warto dać im szansę. Zwłaszcza że podstawowe modele wcale nie kosztują dużo, a doskonale wprowadzają dziecko w tematykę motoryzacji i pozwalają Ci sprawdzić, czy złapie ono przysłowiowego bakcyla. Zakup gokartów może być naprawdę trudny. Zwłaszcza że każdy model odznacza się wieloma cechami (maksymalne obciążenie, napęd, rodzaj akumulatora i inne), ale też skierowany jest do nieco innych odbiorców. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze i chcesz kupić gokart, który na pewno sprawdzi się w Twoim przypadku, skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy Ci wybrać model, który okaże się strzałem w dziesiątkę. Taki, z którego Twoje dziecko będzie korzystało długimi latami. Nasza oferta gokartów dla dzieci jest szeroka - pozwól nam więc pomóc Ci w niej się odnaleźć.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się