Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jaki quad dla dziecka wybrać? Zobacz nasze propozycje!

Dodany dnia2022-08-08

Zamierzasz kupić quad dla dziecka? To świetny pomysł na prezent urodzinowy, świąteczny, komunijny, czy też z innej ważnej okazji. Wcześniej jednak koniecznie przeczytaj nasz poradnik! Wyjaśniamy, jak dobrać pojazd do wieku dziecka i jaki quad wybrać.

Najważniejsze parametry quadów dla dzieci

Quady to doskonałe pojazdy na akumulator dla dzieci w różnym wieku. Już nawet kilkuletnie maluchy zaczynają interesować się motoryzacją i spoglądają z zaciekawieniem na wszelkiego typu pojazdy, które wyglądają “dorośle”. Dlatego odpowiednio dopasowany do wieku dziecka quad to gwarancja ogromnej frajdy, niezapomnianych wrażeń i fantastyczny sposób na spędzenie z nim czasu. Kluczowa jest jednak wiedza dotycząca tego, jaki model będzie odpowiedni dla dziecka. W tym przypadku należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem pociechy, która będzie z niego korzystała. Jakie zatem parametry powinien mieć quad dla dzieci? Po pierwsze warto, aby quady na akumulator dla dzieci posiadały co najmniej 2 silniki o np. 45 W oraz akumulator typu 12V/7Ah. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie maksymalnej prędkości na poziomie 9 km/h. Takie parametry z pewnością zadowolą dzieci w wieku do 10-12 lat. Dobry quad elektryczny będzie oczywiście posiadał odpowiednie atesty i normy, które świadczą o bezpieczeństwie pojazdu oraz jego wysokiej jakości. Maksymalne obciążenie powinno wynosić kilka lub kilkanaście kilogramów więcej niż aktualna waga dziecka. Wówczas mamy pewność, że kupujemy quad na dłużej. Poza ilością i mocy silników oraz typem akumulatora na bezpieczeństwo istotnie wpływają także koła, które powinny być duże oraz wykonane z poliwęglanu. Dzięki temu będą dobrze amortyzować nierówności terenu, po jakich zwykle poruszają się quady. Dodatkowo quad dla dziecka powinien mieć także pasy bezpieczeństwa oraz hamulec reagujący natychmiast, pozwalający na bezpieczne zatrzymanie quada. Zwykle działa on na zasadzie zdjęcia nogi z pedału. Jeśli natomiast chodzi o atrakcje i efekty dodatkowe, to dobrze aby quad dla dziecka wyglądał realistycznie i oddawał wygląd “dorosłego” pojazdu. Powinien wydawać także podobne do prawdziwego quada dźwięki. W zależności od modelu mają także światła ledowe, kluczyki do odpalania, radio lub możliwość podpięcia własnej muzyki do wejścia USB na panelu.

Jaki quad dla dziecka w zależności od wieku?

Jak już wyżej powiedzieliśmy, quad dobieramy do wieku dziecka. Teraz przyjrzymy się quadom w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Jaki quad dla dziecka 3-5 lat?

Na rynku dostępne są tzw. mini quady, które odpowiednie są dzieci nawet w wieku 3 lat. Na co warto zwrócić uwagę, kupując quad dla malucha? Po pierwsze model mini sprawdzi się najlepiej. Jeśli w ofercie producenta nie występuje takie nazewnictwo, kieruj się mocą, która nie powinna być wyższa niż 45 W. Prędkość pojazdu natomiast nie powinna przekraczać 3 km/h. Daje to pewność, że rodzic bez problemu nadąży za pojazdem i zareaguje, gdy będzie taka potrzeba. Zwykle quady dla małych dzieci przypominają raczej zabawki, mogą być także wyposażone w dodatkowe funkcje jak np. melodyjki, światła czy nawet możliwość odtwarzania radia.

Jaki quad dla dziecka 6-9 lat?

Dzieci w tym wieku chcą czerpać frajdę z samodzielnej jazdy. Warto postawić tutaj na modele wyposażone w napęd na cztery koła, dzięki któremu maluch może pokonywać nierówności terenu. Dobrze, aby wybrany pojazd miał koła wykonane z pianki EVA, które doskonale amortyzują ewentualne wstrząsy. Aby quad nie rozwinął nadmiernej prędkości bez kontroli rodzica i nie stanowił zagrożenia dla dziecka, istotne jest, by był wyposażony w pilot dla opiekuna, dzięki któremu możliwe jest szybkie i bezpieczne zatrzymanie pojazdu. W tej grupie quadów znajdziemy także modele, które dziecko może samodzielnie odpalić za pomocą kluczyka.

Jaki quad dla dziecka 10-12 lat?

Dla dzieci w tym wieku nadal najbezpieczniejszą opcją będą quady akumulatorowe dopasowane do ich wagi. W tym przypadku pojazd może rozwijać prędkość do ok. 9-10 km/h. Warto wybrać quad z napędem na cztery koła, który pozwoli na wspaniałe offroadowe przygody. Ponieważ to każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej, to do niego należy decyzja, czy używać pilota do kontroli quada, czy z niego zrezygnować.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się