Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Zabawki dla dzieci w wieku 10 lat

Dodany dnia2022-04-01

Zabawki dla dzieci w wieku 10 lat

Bycie dziesięciolatkiem to szczególny czas. Dlaczego? Ponieważ to przejście między okresem dziecięcym a nastoletnim. To również przełom 3 i 4 klasy podstawówki, gdzie wiele się wtedy zmienia. A także czas nauki oraz zabaw, formowania się paczki przyjaciół i rozwój swojej samodzielności. Jeśli chcesz obdarować dziesięciolatka prezentem, a nie wiesz jak się do tego zabrać, oto kilka naszych propozycji! 

Jakie powinny być zabawki dla dziesięciolatków?

Dziesięciolatki stają się coraz bardziej samodzielne. To moment życia, kiedy dzieci są bardzo otwarte i towarzyskie. Jest okresem pełnym optymizmu, dobrego nastroju, chęci zabawy i poznawania przyjaciół w grupach rówieśniczych. Dzieci w tym wieku bardzo często zaczynają tworzyć paczki znajomych ze względu na płeć. Występuje mocny podział między tym, w co się bawią dziewczynki, a w co chłopcy. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze zabawek. Zabawki dla dziesięciolatków powinny być kreatywne, rozwijające, bądź towarzyskie. W tym wieku dzieci bawią się głównie z kimś, więc warto pomyśleć o zabawce angażującej kilka osób równocześnie. Zawsze dobrze sprawdzą się gry sportowe, gry planszowe i książki, ale może warto zaskoczyć swoją pociechę i wybrać kreatywny prezent przeznaczony specjalnie dla niego? 

Najciekawsze zabawki dla dziesięciolatki 

Zabawki dla dziesięciolatki mogą spokojnie wpisywać się w kanon tych „dziewczyńskich". W tym wieku dziewczynki zaczynają interesować się modą i urodą. Podglądając zwykle mamy, czy starsze siostry, zaczynają je naśladować. Ciekawym pomysłem na prezent dla dziesięciolatki będą zestawy do makijażu lub do malowania paznokci. Wszelkie akcesoria do włosów również świetnie się sprawdzą. Bardzo fajnym pomysłem dla dziewczynki będzie maszynka do zaplatania warkoczyków. 

Zestaw Nail Art Pen do malowania paznokci - Ramiz

Warto rozbudzić kreatywność w swoim dziecku i połączyć to z treningiem manualnym. A jeśli, oprócz tego będzie to dobra zabawa, prezentowy sukces gwarantowany. Dziewczynki oprócz makijażu mogą zacząć interesować się różnego rodzaju biżuterią i dodatkami. Można zatem zadbać, by Twoja córka sama lub z koleżankami zaczęła tworzyć swoje pierwsze dzieła. Pomocny do tego może być zestaw do robienia kolorowych bransoletek lub zestaw do szydełkowania, dzięki któremu można zrobić własną czapkę lub szalik. 

Zestaw do robienia biżuterii - Ramiz

Często dziewczynki chcą być artystkami. Marzą o byciu aktorką, piosenkarką czy tancerką. Warto wspierać ich pasje! Idealnym pomysłem na zabawki dla dziewczynek, które lubią występy, będzie mikrofon z głośnikiem. Dzięki temu poczuje się jak na scenie i będzie mogła organizować domowe koncerty dla najbliższych. Jeśli Twoje dziecko roznosi energia, super zabawką będzie mata do tańczenia lub gry sprawnościowe. Ciekawą grą angażującą fizycznie jest ta, w której nogi i ręce muszą znajdować się na odpowiednich, kolorowych kółeczkach. Idealna zabawa na wszystkie dziecięce imprezy.  

Mata muzyczna do tańczenia - Ramiz

Najciekawsze zabawki dla dziesięciolatka 

Zabawki dla dziesięciolatka powinny być przede wszystkim dopasowane do zainteresowań chłopca. Może to być sport, motoryzacja, muzyka, sztuka. Chłopcy w wieku dziesięciu lat bardzo lubią bawić się w grupie kolegów, dlatego trafionym pomysłem na prezent może być zestaw do różnych rozgrywek sportowych. Kilka piłek, do różnych dyscyplin, kosz, może paletki do badmintona. Każdy chłopiec ma w sobie chęć rywalizacji, a gry sportowe mogą być świetną zabawą dla całej rodziny!

Zestaw sportowy 5w1, koszykówka, statkówka,badminton, frisbee - Ramiz

Dla każdego chłopca, który interesuje się samochodami, wymarzonym prezentem będzie autko zdalnie sterowane. Duże auto terenowe lub szybka wyścigówka to spełnienie marzeń wielu chłopców. Można ułożyć tor przeszkód w domu lub w ogródku i zorganizować zawody, kto szybciej przejedzie slalom bez kolizji. Zabawa na długi czas gwarantowana. Świetnie sprawdzi się na prezent dla dziesięciolatka model samochodu do składania z klocków. Młody konstruktor będzie mógł ułożyć samodzielnie wybrany przez siebie samochód, którym później można się bawić lub traktować jako ozdobę chłopięcego pokoju. Sprawdź też nasze inne zabawki dla chłopców, by znaleźć odpowiedni prezent.

Zdalnie sterowane auto terenowe - Ramiz

Chłopcy lubią wszelkie gry planszowe. W wieku dziesięciu lat można już spokojnie uczyć się nowych, coraz ciekawszych gier lub zacząć od klasyków. Idealnym prezentem może być zatem zestaw popularnych, klasycznych gier, takich jak szachy, warcaby, chińczyk czy wyścigi. Oprócz tego chłopcy bardzo często interesują się muzyką. To dobry moment na rozbudzenie w dziecku kreatywności. Świetnym pomysłem na prezent dla dziesięciolatka może być instrument muzyczny. Najlepiej sprawdzi się keybord, na którym można ćwiczyć grę oraz komponować własne utwory.

Keyboard dla dzieci - Ramiz

Przy wyborze prezentu dla dziesięciolatka weź pod uwagę przede wszystkim jego zainteresowania i pasje. Pomóż mu rozwijać swoje umiejętności i daj przestrzeń do wspaniałej zabawy!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się