Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Zabawki edukacyjne dla przedszkoli - o jakich zabawkach warto pamiętać wyposażając placówkę?

Dodany dnia2023-11-28

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci mają nauczyć się wielu nowych rzeczy, a jednocześnie rozpocząć wieloletni proces edukacji. Jak każdy doskonale wie, dzieje się to stopniowo, przez zapoznawanie dzieci z nauką w sposób angażujący, w bardzo dużym stopniu biorącym pod uwagę zabawę i to pod jej płaszczem przykrywający aspekty dydaktyczne. Właśnie dlatego zabawki edukacyjne dla przedszkoli są tak istotne. To one są jednym z najważniejszych środków łączących świat zabawy i nauki. Jakie jednak najlepiej byłoby wybrać do przedszkola, by radziły sobie one w nim doskonale, spełniały swoje założenia, ale też po prostu były atrakcyjne dla najmłodszych uczniów? Właśnie o tym porozmawiamy w dzisiejszym wpisie. Postaramy się opisać zabawkę idealną oraz przedstawić nasze propozycje jeśli chodzi o zabawki do przedszkola. Takie, dzięki którym wyposażenie przedszkoli stanie się kompletne, profesjonalne, ale też adekwatne do jego głównych odbiorców.

Jakie warunki powinny spełniać zabawki edukacyjne dla przedszkoli?

Rozwój dzieci to podstawowa misja każdego szanującego się przedszkola. Stoi przed nim nie lada wyzwanie - w końcu stanowi ono zwykle pierwszy z przystanków na drodze najmłodszej osoby ku edukacji. Właśnie dlatego istotne jest to, by rozwój dziecka poprzez zabawę nie był zniechęcający, a wprost przeciwnie - interesujący, angażujący i po prostu ciekawy. To wszystko można osiągnąć dobierając zabawki dostosowane do wieku, potrzeb, oczekiwań, ale i gustów najmłodszych. Jakie muszą być tego typu zabawki? Przede wszystkim bezpieczne. Korzystanie z zabawek nie może stwarzać dla dziecka zagrożenia. Atesty zabawek do przedszkola pozwalają szybko rozgraniczyć produkty gwarantujące bezpieczeństwo od tych, co do których nie ma pewności. Zabawki muszą też być dydaktyczne. Najlepsze zabawki edukacyjne gwarantują pomoc dla dzieci, które potrzebują wsparcia w rozwoju, albo też po prostu nie miały okazji zyskać wiedzy na danym polu we wcześniejszych latach swojego życia. W dobrej zabawce liczy się też solidność wykonania. Wyposażenie szkół i przedszkoli jest eksploatowane do granic jego możliwości, rokrocznie, przez najbardziej wymagających użytkowników. Musi być na to gotowe. Dobra zabawka dla przedszkolaka to również taka, którą cechuje atrakcyjność. Zabawki dla maluchów muszą je ciekawić i skupiać na sobie ich uwagę. Tylko wtedy będą skuteczne w pozostałych swoich założeniach - również tych edukacyjnych, na których powinno Ci najbardziej zależeć.

Bezpieczne zabawki do przedszkola - czyli jakie?

Wszystkie zabawki w przedszkolu powinny być bezpieczne w wykorzystaniu - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Bezpieczeństwo powinno być zagwarantowane na kilku podstawowych polach. Chodzi przede wszystkim o materiał wykonania (jego wysoka jakość zapewnia długi czas użytkowania), ale też kształt, obecność (zbyt) ostrych krawędzi czy też wątpliwy pod kątem urazów sposób wykorzystania. Nie bez znaczenia jest też wytrzymałość, połączona z gotowością na najmniej standardowe i typowe wykorzystanie. Zabawki w przedszkolu nie zawsze są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, a same dzieci bardzo lubią eksperymentować. Trzeba wziąć to pod uwagę już w czasie przechodzenia przez proces zakupu. Tylko wtedy zapewni się należyty poziom bezpieczeństwa dziecka. Również wtedy, gdy będą bawiły się samodzielnie - bez stałej obserwacji ze strony dorosłego. Pamiętaj: jeśli nie wiesz dokładnie, czy dana zabawka spełnia wymogi, zwróć uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Certyfikaty zabawek zwykle są czymś, czym producenci się chwalą (na przykład na ich opakowaniach).

Zabawki i pomoce dydaktyczne dla przedszkoli - nasze propozycje

Atrakcyjne zabawki stanowią podstawę działania każdego szanującego się przedszkola. Wyposażając takowe, musisz zadbać o to, by wybrać te odpowiednie. Niezależnie od tego, czy w konkretnej sali będziesz urządzał niewielki kącik zabaw, czy też planujesz wyposażyć znacznie większy teren lub całą placówkę. Najlepsze zabawki edukacyjne nie tylko usprawnią pracę przedszkola i poprawią osiągane przez nie efekty, ale i znacząco podniosą jego atrakcyjność. To z kolei sprawi, że miejsce to zyska w oczach rodziców, którzy będą chcieli posyłać do niego swoje pociechy. Jakie zabawki powinieneś zatem kupić?

Klocki drewniane - uniwersalne zabawki dla przedszkoli

Jeśli miałbyś wybrać ten rodzaj zabawek, który stanowi absolutną podstawę jeśli chodzi o zabawki i meble do przedszkola, z całą pewnością wskazałbyś klocki konstrukcyjne. Rzeczywiście, są one czymś ponadczasowym, bezpiecznym, a przy okazji prostym w użytkowaniu i niesamowicie lubianym przez najmłodszych. Co więcej, nie są drogie, a w zamian za ich niską cenę jesteś w stanie pozyskać długą żywotność. Należy też dołożyć do tego ich dużą różnorodność, która pozwala im trafić w gusta różnych dzieci.. Wszystkie przedszkola powinny mieć co najmniej kilkanaście zestawów klocków, by spełnić oczekiwania swoich podopiecznych. Idealną, prostą i tanią opcją jest zestaw drewnianych klocków wraz z zamontowanym w pudełku sorterem. 50-elementowy, pozwala dać upust kreatywności dziecka. Ten zestaw zabawek jest też kompatybilny z innymi standardowymi klockami, co dodatkowo zwiększa jego użyteczność. Świetnie w przedszkolu radzi sobie również zestaw drewnianych klocków "Miasto", pozwalający dzieciom stawiać budynki z klocków. W przedszkolu powinno się też znaleźć coś typowego dla dziewczynek - i tutaj warto zwrócić uwagę na zestaw "Księżniczka w zamku", również zawierający w sobie edukacyjny sorter. Wybór zestawu zabawek nie jest łatwy, niemniej jednak z uwagi na niską cenę klocków, nie trzeba się zamykać w obrębie zaledwie jednego zestawu.

Gry zręcznościowe

Asortyment zabawek edukacyjnych w przedszkolu warto uzupełnić o zabawki nastawione na rozrywkę, niemniej jednak również posiadające swoje walory dydaktyczne. Naszym zdaniem świetnie sprawdzą się tutaj maty zręcznościowe - na przykład "Cyferki" lub "Zwierzątka", albo też zestaw dwóch dużych mat na równowagę. Umiejętnie wykorzystane, pozwalają połączyć świetną zabawę z poruszaniem się, a nawet z nauką (liczenia czy rozpoznawania kolorów). Nie stanowią też dużego wydatku, co sprawia, że stanowią idealny przykład zabawki dla szkół oraz przedszkoli.

Gry logiczne (edukacyjne)

Wszystkie przedszkola powinny mieć na swoim wyposażeniu różnego rodzaju gry logiczne, które pozwalają na rozwijanie umiejętności myślenia. Koniecznie w sposób angażujący i zachęcający dzieci do wspólnej zabawy. Doskonale w tym przypadku sprawdza się logiczna gra karciana Pic Flip, dzięki której można z łatwością zaangażować w zabawę nawet kilkoro dzieci jednocześnie. Doskonałą pomocą dydaktyczną może się też okazać gra "Alfabet na 3 sposoby", która świetnie uczy podstaw, na kilka sposobów angażując dziecko w poznawanie słów oraz liter.

Maty piankowe

Zastanawiając się nad tym, jakie zabawki do przedszkola wybrać, musisz zwrócić uwagę na maty piankowe, które nie tylko stanowią świetne zabawki, ale też pełnią rolę wyposażenia dla przedszkoli, którym można pokryć podłogę. Mogą one przybrać formę świetnych puzzli składających się z cyfr i liter, albo też "mapy" - na przykład takiej przedstawiającej życie na wsi. Pole do wyboru jest tutaj ogromne, a zabawki tego typu nie tylko angażują w zabawę i odkrywanie, ale też pozwalają amortyzować dziecko przed upadkami już po jej zakończeniu. Same w sobie są zwykle wodoodporne i umożliwiają dziecku wykazanie się pewnego rodzaju kreatywnością w ich układaniu.

Zabawki edukacyjne dla przedszkoli - sensoryczne i inne

Planując wyposażenie sali zabaw, musisz też wziąć pod uwagę inne, niewspomniane przez nas powyżej zabawki rozwijające umiejętności najmłodszych. Dobrze jest zainwestować w różnego rodzaju kolorowanki (na przykład "Pojazdy"), które choć są jednorazowe, świetnie ćwiczą kreatywność dziecka. W wersjach XXL potrafią zaś uczyć współpracy i zachęcać do wspólnej zabawy. Świetnymi zabawkami ćwiczącymi kreatywność są też świetne kolorowanki 3D, poniekąd nawiązujące do słynnego origami (na przykład ten królik). Efekt po zabawie z nimi jest fenomenalny, a dziecko jest nagrodzone za wspaniały wysiłek czymś, co może postawić chociażby na biurku we własnym pokoju. Wyposażając przedszkole, nie zapomnij też o zabawkach sensorycznych, trenujących z dzieckiem ich zmysły. Tutaj wyróżnić trzeba drewnianą tablicę manipulacyjną, która uczy kontaktu z różnymi przedmiotami stricte manipulacyjnymi. Jest wytrzymała, przenośna i świetnie sprawdza się również przy długotrwałej i najbardziej intensywnej, a najmniej standardowej eksploatacji. Polecamy też zainwestowanie w drewniany zestaw gier, który dzieci uwielbiają, a z którego mogą korzystać w pojedynkę lub wspólnie. Atrakcyjne wykonanie i sposób działania nie tylko dają dużo frajdy, ale też pozwalają wycisnąć maksimum z wartości czysto dydaktycznych.

Podsumowanie - najlepsze zabawki edukacyjne dla przedszkoli

Na rozwój dzieci chodzących do przedszkola wpływ ma wiele elementów. Jednym z tych ważniejszych są pomoce dydaktyczne dla przedszkola, a w szczególności umiejętnie dobrane zabawki. Zabawka przedszkolna musi być bezpieczna, posiadać walory edukacyjne, a przy okazji być przedmiotem atrakcyjnym z punktu widzenia najmłodszego. Dopiero wtedy będzie w stanie spełniać wszystkie pokładane w niej nadzieje i rzeczywiście pomagać. Rozwijające zabawki do przedszkola znajdziesz w naszej hurtowni internetowej. Od lat oferujemy wysokiej klasy wyposażenie i zabawki dla przedszkoli, zawsze gwarantując ich najwyższą jakość oraz najatrakcyjniejszą cenę. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem, a w szczególności z wyżej przez nas wyszczególnionymi propozycjami. Dzięki nam rozwijająca zabawa dla dzieci nie będzie tylko teorią, a stanie się czymś realnym i praktycznie stosowanym w pierwszych latach ich edukacji.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się