Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jak wybrać trampolinę dla dziecka?

Dodany dnia2020-02-26

Trampolina to świetny sposób na beztroską zabawę, rozładowanie energii, która drzemie w dzieciach, a także znakomita forma aktywności fizycznej. Jeszcze lepiej, gdy dzieci bawią się w ten sposób na świeżym powietrzu. Dlatego chyba nikogo nie dziwi fakt, że trampoliny coraz częściej goszczą w naszych przydomowych ogrodach. Jaką trampolinę kupić, aby zapewnić dziecku wielką frajdę, a zarazem bezpieczeństwo? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje trampolin dla dzieci?

Aby trampolina spełniała oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych, stanowiła gwarancję fantastycznej, a przy tym w pełni bezpiecznej zabawy, warto podczas zakupu zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Zanim je wskażemy, zatrzymamy się jednak na rodzajach trampolin. Zaczynając w ten sposób, określimy, o jakie rozwiązanie nam chodzi i za jaką trampoliną warto rozglądać się w sklepach. Jeden z podziałów wyróżnia trampoliny do użytkowania w pomieszczeniach i na zewnątrz, tj.:

  • Trampoliny domowe – tego rodzaju sprzęt jest nieco mniejszy, dlatego z powodzeniem zmieści się w pokoju dziecięcym. Trampolina domowa pozwala na zabawę i wykonywania ćwiczeń. Jednak ze względu na rozmiar jednocześnie nie może skakać na niej więcej osób, a możliwości wykonywania akrobacji są ograniczone.

  • Trampoliny ogrodowe – tutaj mamy zdecydowanie większy wybór rozwiązań oraz wymiary i dopuszczalne obciążenia, które pozwalają na jednoczesną zabawę większej liczby dzieci, czy też dzieci wraz z rodzicami. Trampoliny ogrodowe przeznaczone do użytkowania na zewnątrz są odporne na działanie czynników atmosferycznych (promieniowanie słoneczne, opady deszczu) i wyposażone dodatkowo w siatkę ochronną (bezpieczeństwa).

Wyposażenie w siatkę ochronną to kolejne kryterium podziału. Jak już wspomnieliśmy, posiadają je najczęściej trampoliny ogrodowe, modele domowe rzadziej. W tym przypadku wyróżniamy:

  • Trampoliny z siatką – siatka ma za zadanie przede wszystkim chronić osoby skaczące przed wypadnięciem za trampolinę, a także otarciem się o elementy zewnętrzne trampoliny. To idealna opcja dla dzieci, a także dla osób, które nie posiadają wystarczającego doświadczenia i umiejętności w skakaniu na trampolinie.

  • Trampoliny bez siatki – sprawdzą się, jeśli dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami w zakresie skakania na trampolinie. To dobra opcja, jeśli zależy nam na wykonywaniu akrobacji oraz swobodnym zeskakiwaniu z trampoliny.

Poza wymienionymi rodzajami trampolin popularnym rozwiązaniem jest trampolina fit&jump, czyli trampolina do fitnessu. Tego typu sprzęt wykorzystywany jest do ćwiczeń, także w profesjonalnych studiach i salach fitness.

Trampolina ogrodowa - sprawdź!

 

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jaka trampolinę kupić dla naszych pociech? Wybrane rozwiązanie powinno być przede wszystkim bezpieczne, stabilne, odporne na działanie warunków atmosferycznych, jeśli interesuje nas trampolina ogrodowa, a także solidnie wykonane, aby z powodzeniem posłużyło przez długi czas. Dlatego dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

  1. Maksymalne obciążenie – wartość ta powie nam, jakie jest dopuszczalne, bezpieczne obciążenie trampoliny (chodzi tutaj o łączną wagę bawiących się w danym momencie osób) i w związku z tym, ile osób jednocześnie może korzystać z wybranego sprzętu. Jeśli chętnych do skakania jest w domu więcej, warto wybrać trampolinę o wysokiej wartości maksymalnego obciążenia. Taki wybór zapewni bezpieczną zabawę, eliminując ryzyko np. złamania stelażu, czy rozerwania maty.

  2. Stelaż – najlepiej, gdyby był z galwanizowanej stali hartowanej, a rurki masztów dodatkowo osłonięte gąbką EPE, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowania trampoliny.

  3. Mata – mata do skakania powinna być wykonana z polipropylenu o wysokiej gramaturze (np. 270g/m2). Gwarantuje to wysoką wytrzymałość maty i jej odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie warunków pogodowych. Wybierając trampolinę, sprawdźmy także, jaka jest średnica maty oraz ilość sprężyn, jakie ją mocują.

  4. Sprężyny – powinny być przede wszystkim solidne, a ich mocowanie (zaczepy) mocne i stabilne.

  5. Kołnierz ochronny – najlepiej, aby był dodatkowo wypełniony miękką pianką / gąbką.

  6. Siatka ochronna – powinna być wykonana z materiału o podwyższonej wytrzymałości, spełniać normy bezpieczeństwa i, jak np. trampolina ogrodowa Ramiz posiadać dwustronny kolorowy zamek, zapewniający lepszą widoczność suwaka i pełne bezpieczeństwo.

Akcesoria do trampolin

 

Wymiary i bezpieczeństwo – jakie trampoliny są najlepsze dla dzieci?

Wybierając trampolinę dla naszych pociech, warto sięgnąć po te posiadające okrągły kształt, które pozwalają na skoki do 2-3 m. Trampoliny prostokątne umożliwiają wyższe skoki i dedykowane są raczej osobom posiadającym już doświadczenie w tym zakresie. Bezpiecznym wymiarem trampoliny przeznaczonej dla jednego dziecka będzie średnica maty wynosząca ok. 200 cm. Jeśli jednak na trampolinie bawić ma się więcej maluchów, warto sięgnąć po sprzęt z matą o średnicy 300-400 cm.

Jeśli zależy Ci na świetnej zabawie dla Twojego dziecka lub dla całej rodziny, wybierz trampolinę!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się