Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jakie zabawki dla 2-letniej dziewczynki? Ranking!

Dodany dnia2021-08-26

Jakie zabawki dla 2-letniej dziewczynki? Ranking!

Szukasz inspiracji na prezent dla dwuletniej dziewczynki? Nieważne, czy to urodziny, imieniny, święta czy inna okazja, warto, aby zabawka była dopasowana do zainteresowań dziecka, przyniosła mu mnóstwo frajdy, a przy tym uczyła, rozwijała kreatywność i wyobraźnię. Przedstawiamy najlepsze kreatywne i edukacyjne zabawki dla dwulatki. Sprawdź nasz ranking – nie będziesz już zastanawiać się, co kupić dla 2 latki!

Zabawkowa kuchenka dla dwuletniej dziewczynki

Jak dobrać zabawki dla dwulatki?

Zabawki dla dziewczynek to nie tylko lalki i zestawy do sprzątania. Stereotypowa edukacja i podział zabawek zgodnie z płcią odchodzi już powoli do lamusa. Tak naprawdę warto kupować różnorodne przedmioty, aby pokazać dziecku różne możliwości i formy zabawy oraz zapewnić mu jak najbardziej wszechstronny rozwój.

Jakie zabawki dla 2 latki wybrać? Świetnie sprawdzą się zestawy klocków, które pomogą rozwinąć wyobraźnię przestrzenną, umiejętność logicznego myślenia, sprawność manualną, a także wzmocnią pamięć i cierpliwość. Atutem prostych drewnianych klocków jest to, że można z nich budować wymyślone przez siebie budowle i konstrukcje, a zabawa nimi tak naprawdę nigdy się nie znudzi i za każdym razem może być inna.

Drewniane, kolorowe klocki dla dwulatki

W wyborze zabawki dla 2 latki warto też pójść tropem zainteresowań dziecka. Co lubi? Czym chętnie się bawi? Co ją interesuje? Tylko wtedy zabawka dla dwulatki będzie dobrze dopasowana, a dziecko naprawdę się z niej ucieszy. Przykładem zabawek zgodnych z zainteresowaniami mogą być instrumenty muzyczne lub zestawy do rysowania czy malowania.

Dzieci w wieku 2 lat chętnie odgrywają role i naśladują dorosłych w codziennych czynnościach. Zabawa w sklep, lekarza, gotowanie – to tylko kilka z najpopularniejszych. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do odgrywania ról. Kuchnie z akcesoriami, zestawy małego lekarza, sklepy czy markety to idealne zabawki dla dziewczynki w wieku 2 lat, dzięki nim bowiem rozwija kompetencje społeczne i poznaje podstawowe czynności i zachowania.

Jakie zabawki edukacyjne dla 2 latki?

Rynek zabawek kreatywnych i edukacyjnych jest bardzo rozwinięty i zróżnicowany. Wchodząc do sklepu z zabawkami dziecięcymi, można poczuć się zdezorientowanym z uwagi na ich ilość, jakość i rodzaj. Nie wszystkie zabawki są jednak wartościowe i przynoszące dziecku korzyści. Jakie zabawki edukacyjne dla 2-letniej dziewczynki zatem wybrać?

Idealne będą wszelkiego rodzaju puzzle i układanki, dzięki którym dziecko będzie mogło lepiej poznać otaczający świat. W przypadku 2 letniej dziewczynki świetnie sprawdzą się układanki ze zwierzętami, częściami ciała, pogodą, owocami, warzywami. Można kupić również bardziej zaawansowane sortery kształtów, klocki sensoryczne czy zestawy do rysowania i malowania. Dobrym pomysłem jest zakup ciastoliny, z której dziecko może formować wybrane przez siebie kształty i przedmioty, rozwijając jednocześnie motorykę małą. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów z ciastoliną w roli głównej: do dekorowania muffinek, robienia pizzy czy lodów itp.

Ranking zabawek dla 2 latki

Potrzebujesz podpowiedzi, co kupić dla dwuletniej dziewczynki? Zabawka edukacyjna czy może do odgrywania ról? Nasz ranking zbiera w jednym miejscu najlepsze zabawki dla 2 latki. Oto one!

  1. Kuchnia z akcesoriami do gotowania,

  2. Zestaw drewnianych klocków,

  3. Ciastolina,

  4. Układanki i puzzle tematyczne,

  5. Zestaw małego lekarza,

  6. Tablica z kredą,

  7. Minimarket z kasą i produktami,

  8. Znikopis,

  9. Instrument muzyczny, np. bębenek lub cymbałki,

  10. Zestaw plastyczny do rysowania.

To 10 naszych najlepszych propozycji na prezent, dla dziewczynki, która skończyła 2 latka. Już więcej nie musisz zastanawiać się, jaka zabawka dla 2-latki będzie najlepsza ani jaki prezent dla 2-letniej dziewczynki wybrać. Z pewnością w naszym zestawieniu są zabawki, które sprawią, że jej oczy wprost rozbłysną z radości!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się