Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Zabawki bezpieczne i certyfikowane to podstawa udanego biznesu

Dodany dnia2024-02-12

Zajmując się sprzedażą zabawek, z całą pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jakie są najistotniejsze ich cechy. Chodzi tutaj o ich atrakcyjność względem odbiorcy, niską cenę czy chociażby podążanie za najbardziej współczesnymi trendami właśnie na ich polu. Wprowadzając produkty do swojej oferty musisz jednak pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. To ono jest tutaj najistotniejsze i stanowi podstawę dla udanego biznesu. Dlaczego tak jest? Czym tak właściwie są zabawki bezpieczne dla dzieci? Które modele polecamy jako te pewne i na pewno sprawdzające się w akcji? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Bezpieczne zabawki dla dzieci - czyli jakie?

Istnieje co najmniej kilka definicji bezpiecznych zabawek, każda z których bierze pod uwagę przede wszystkim to, czy dane zabawki po prostu są w stanie zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Przy definiowaniu bezpieczeństwa ludzie bardzo często zwracają uwagę na instrukcje ostrzegawcze, ale też chociażby atesty bezpieczeństwa. Czym jednak tak naprawdę są bezpieczne zabawki? Mianem bezpiecznych zabawek określa się przede wszystkim zabawki dostosowane do wieku. Należy bowiem zwrócić uwagę, że zagrożenia mechaniczne (w tym małe elementy w zabawkach) mogą dotyczyć tylko najmłodszych dzieci - te starsze będą na nie po prostu odporne. Jeśli zabawka spełnia normy bezpieczeństwa, jest dostosowana do wieku przeznaczenia, określonego na opakowaniu. Znacznie bardziej "uniwersalną" rzeczą są bezpieczne materiały, z których przedmiot przeznaczony do kontaktu z dzieckiem powinien być wykonany. Powinny one być gotowe również do najmniej standardowego użytkowania (nie tylko dotykania, ale i chociażby wkładania do ust). Bezpieczeństwo dzieci jest często również określane wielkością zabawki. Zakłada się, że młodszym dzieciom nie powinno kupować się tych zabawek, które mogłyby zostać przez nie połknięte. Wtedy bowiem istnieje ryzyko zadławienia. Aby odpowiedzialnie kupować zabawki, ludzie często patrzą na normy bezpieczeństwa. Popularne certyfikaty bezpieczeństwa zdejmują z Ciebie, sprzedawcy, obowiązek weryfikowania, czy dana zabawka nadaje się do użytku. Oznaczenie CE oznacza, że wymogi bezpieczeństwa zabawek zostały spełnione, a Ty nie musisz przejmować się testowaniem, sprawdzaniem i oczywiście braniem na siebie odpowiedzialności. Pamiętaj, że bezpieczne zabawki to takie, które określony przez producenta odbiorca może użytkować bez narażania się na jakiekolwiek zagrożenie.

Dlaczego powinieneś postawić wyłącznie na zabawki bezpieczne?

Instrukcje ostrzegawcze, certyfikaty bezpieczeństwa, oznaczenia zabawek - z pewnością zastanawiasz się, czy tak właściwie (jako sprzedawca) powinieneś tym wszystkim zawracać sobie głowę. Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. Każda z tych rzeczy może Ci przynieść wiele dobrego - zwłaszcza w dalszej perspektywie. Z całą pewnością też sprawi, że Twój sklep będzie rozwijał się w oczekiwanym kierunku. Dlaczego zatem tylko zabawki bezpieczne powinny stanowić Twój wybór?

  • większe zadowolenie klientów - współcześni klienci są świadomi i rozsądni. Wolą kupować bezpieczne zabawki i zwracają uwagę, czy każda kupowana przez nich zabawka spełnia normy bezpieczeństwa,
  • mniejsza liczba zwrotów - wprowadzenie do swojej oferty odpowiednich zabawek sprawi, że mniejsza ich liczba będzie do Ciebie wracać; to pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnej papierologii, ale też radzenia sobie z produktami, które - nie oszukujmy się - często wracają w stanie nienadającym się do dalszej odsprzedaży,
  • budowanie renomy - żaden sprzedawca nie chce zagrażać bezpieczeństwu swoich klientów. Proponując zabawki bezpieczne, będziesz pracował na swoją renomę i zaufanie do Ciebie,
  • przewaga nad konkurencją - klienci zawsze wybiorą tych sprzedawców, którzy sprzedają zabawki dla dziecka, które będą bezpieczne. Wybierając je, automatycznie zyskasz więc przewagę nad całą swoją konkurencją,
  • możliwości marketingowe - możliwość promowania swojego sklepu jako ten bezpieczny dla dziecka może dać Ci sporo w kontekście zdobywania popularności i, finalnie rzecz rozpatrując, zwiększania sprzedaży.

Ważne jest, aby we własnym sklepie mieć oznakowane bezpieczne zabawki. Ludzie zwracają na to znacznie większą uwagę niż mogłoby się wydawać.

Jakie zabawki warto wprowadzić do swojej oferty?

Wybór zabawek, jakie zaoferujesz w ramach swojego sklepu (czy to internetowego, czy też stacjonarnego) powinien być jak największy. Zwłaszcza że współcześni klienci zwracają uwagę nie tylko na to, z jakiego materiału są wykonane przedmioty kupowane dziecko, ale też jak wyglądają, co robią i ile kosztują. Zróżnicowanie pozwoli Ci trafić w gusta najszerszego grona odbiorców, a tym samym również poprawić swoją sprzedaż. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje zabawek, które na pewno powinny znaleźć się w Twoim asortymencie. Takie, które posiadają atesty bezpieczeństwa i dają Ci pewność, że przyniosą Ci odpowiedni przychód, ale i satysfakcję ze strony Twoich klientów.

Kolorowe cymbałki

Proste instrumenty muzyczne nie od dziś stanowią jedną z najatrakcyjniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych zabawek dla dzieci. Wprowadzając je do swojej oferty masz pewność, że będą produktem cieszącym się dużym zainteresowaniem, a jednocześnie wpisującym się w gusta szerokiego grona odbiorców. Model oferowany przez naszą hurtownię (kolorowe cymbałki 2w1) stanowi świetną zabawkę sensoryczną, zawierającą w sobie same w sobie cymbałki, ale też podstawkę, sorter, duże kulki i młotek. Całej zabawki mogą używać dzieci już od osiemnastego miesiąca życia. To zabawka, która jest tania, mało skomplikowana w swoich założeniu, a przy okazji nieprowokująca do nieprawidłowego jej użytkowania. Sprzedając ją masz więc pewność, że rodzice będą z niej zadowoleni - nie tylko jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Hipcio uspokajacz / Miś uspokajacz

Kolejną propozycją dla Ciebie są wszelkiego rodzaju uspokajacze, które przybierają formę maskotek pluszowych. Hipcio uspokajacz czy miś uspokajacz to bardzo przyjemne przytulanki, które posiadają w sobie funkcje uspokajające - projektory oraz pozytywki. Tak właściwie w ich przypadku nie znajdziesz żadnych elementów mogących stwarzać zagrożenie. Wszystkie podzespoły niezbędne do działania zamknięto w środku - bez możliwości dostania się do nich przez dziecko. To, w połączeniu z prostą formą i uniwersalnością czyni z uspokajaczy jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego sklepu z zabawkami. Zwłaszcza że są to zabawki cieszące się niesłabnącą popularnością - możliwe do wykorzystania już od szóstego miesiąca życia. Uspokajacze są znacznie atrakcyjniejsze od standardowych pluszaków i mogą stanowić idealne przejście z nich właśnie na coś atrakcyjniejszego, przykuwającego uwagę, a przy okazji praktycznie bezawaryjnego i niezastąpionego (ma to szczególne znaczenie dla Ciebie, sprzedawcy - w końcu chcesz uniknąć zwrotu i dążysz do zadowolenia). Obie wyżej wspomniane propozycje doskonale uzupełniają prawdziwy elementarz skutecznego sprzedawcy.

Interaktywny smartbus dla dzieci

Doskonałą opcją do wzbogacenia oferty własnego sklepu internetowego lub stacjonarnego o zabawkę bezpieczną dla dzieci jest interaktywny smartbus, z którego zalet mogą korzystać dzieci nawet od osiemnastego miesiąca życia. Sam w sobie zawiera sorter kształtów wraz z klockami zmieniającymi kształt. Są to jednak elementy opcjonalne. Jeśli więc rodzic nie będzie miał czasu kontrolować zabawy, może zabrać je dziecku, nie pozbawiając go atrakcyjności zabawki. Sam bus bowiem wydaje dźwięki i samodzielnie jeździ (w rytm Lambady). To zabawka atrakcyjna i na pewno generująca dużą sprzedaż - zwłaszcza że stanowi połączenie zabawki interaktywnej oraz edukacyjnej. To opcja, która nie przysporzy Ci wielu zwrotów, pozwoli Ci zbudować atrakcyjny asortyment oraz przyczyni się do budowania Twojej renomy.

Autko z warsztatem dla dzieci

Ostatnią z naszych propozycji produktów, które powinieneś wprowadzić do swojej oferty, a które spełniają wszelkie możliwe wymogi bezpieczeństwa zabawek, jest świetne autko z warsztatem, przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Jest ono wykonane z solidnych i przyjaznych najmłodszemu elementów, z których wiele może być rozkręcanych (przy użyciu narzędzia dostępnego w zestawie). Cała zabawka jest różnorodna, interaktywna, rozwija zdolności manualne. Zasilana pięcioma bateriami AA, posłuży dziecku długimi latami. Zwłaszcza że bezpieczeństwu jej stosowania towarzyszy duża wytrzymałość, dzięki której nie tak łatwo jest ją zniszczyć. Dla Ciebie to dodatkowy plus, za sprawą którego nie będziesz musiał obsługiwać ewentualnych zwrotów (w tym tych najbardziej irytujących, pojawiających się po wielu miesiącach od zakupu).

Podsumowanie - zabawki bezpieczne dla dzieci

Wyposażając swój własny sklep w zabawki, musisz zadbać o to, by zapewnić sobie jak największą wszechstronność w kontekście asortymentu. Zabawki ekologiczne, zabawki drewniane, zabawki muzyczne czy zabawki plastyczne - niezależnie od tego, na które postawisz w największym stopniu, wręcz musisz zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo. Wybór bezpiecznych zabawek do własnego sklepu przyniesie Ci mnóstwo korzyści, w tym między innymi zwiększy liczbę zadowolonych klientów, pomniejszy współczynnik zwrotów, ale też zbuduje Twojemu sklepu renomę. Taką, jakiej mógłbyś oczekiwać. Wybór zabawek do Twojego sklepu sprawia Ci problemy? Nie wiesz, które zabawki dla starszych dzieci będą bezpieczne? Zastanawiasz się,  które zabawki dla niemowlaka będzie można zostawić z nim sam na sam? Interesują Cię zabawki dla najmłodszych, ale nie wiesz do końca, na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Z chęcią pomożemy w wyborze. Pomożemy przejść przez proces zakupowy, założyć konto w naszym serwisie B2B oraz złożyć pierwsze zamówienie. W końcu jesteśmy w tym doświadczeni!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się