Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jesienna zabawa dla całej rodziny – klasyczne gry planszowe

Dodany dnia2020-09-25

Jesienna zabawa dla całej rodziny – klasyczne gry planszowe

Chłodna aura i długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Dostarczenie dzieciom rozrywki nie jest jednak wcale proste. Kreatywnym sposobem na zabicie jesiennej nudy są gry planszowe dla dzieci i dorosłych. Nie tylko zapewniają masę dobrej zabawy, ale też rozwijają logiczne myślenie i zbliżają do siebie członków rodziny.

Gry planszowe dla rodzin: spędź kreatywnie czas z dzieckiem

Wielu dorosłych wspomina pewnie z rozrzewnieniem czasy, gdy do grania w gry zasiadało się przy wspólnym stole, a nie komputerze czy konsoli. Warto przywrócić tego typu zabawy, bo granie w klasyczne gry planszowe wspomaga budowanie rodzinnych relacji. Planszówka jest często tylko pretekstem do tego, by móc się zebrać i spędzić razem czas. To cenny moment wytchnienia po zabieganym dniu, chwila, by zwyczajnie ze sobą pobyć, a przy tym porozmawiać i świetnie się bawić.

Gry planszowe mają dla dzieci szczególne znaczenie. Niosą walor edukacyjny, uczą zdrowej rywalizacji, budują pasje i zainteresowania, ale też pomagają w rozwijaniu niektórych obszarów, np. zręczności, uważności, szybkości, kreatywności czy wyobraźni. Wspólne granie daje także dziecku wyraźny sygnał, że jest kochane, a rodzice się nim interesują i chcą poświęcać mu uwagę.

Nie jest jednak tak, że gry planszowe rodzinne to tylko korzyść i rozrywka dla młodszych członków rodziny. Dobrze zaprojektowana planszówka wciągnie swoją fabułą nawet dorosłych, pozwalając im na złapanie dystansu i zapomnienie o codziennych obowiązkach.

Gry planszowe dla dzieci i dorosłych to także stosunkowo tania forma rozrywki. Są powszechnie dostępne, nie wymagają dodatkowych elementów, szczególnych warunków, świetnie sprawdzają się w jesienne i zimowe wieczory, ale można je również zabrać ze sobą w każdą podróż. To ponadczasowa zabawa, która doskonale umacnia więzi, a przy tym nie przytłacza nowymi technologiami.

WŚCIEKŁY ŚPIĄCY LEW - GRA RODZINNA I ZRĘCZNOŚCIOWA

Jak wybrać grę planszową?

O walorach planszówek nie trzeba nikogo przekonywać, należy jednak wspomnieć o tym, że aby gra planszowa przypadła do gustu wszystkim członkom rodziny, musi spełniać pewne warunki. Wybierając grę, warto zwrócić uwagę na to, jakiemu wiekowi jest rekomendowana. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ zbyt trudna planszówka będzie frustrować młodszych graczy, natomiast ta zbyt łatwa – nudzić dorosłych.

Innym istotnym aspektem jest to, by planszówka umożliwiała zabawę wszystkim domownikom. Gry zaprojektowane na dwie osoby to opcja, która nie zda egzaminu w rodzinie wielodzietnej. Dorośli powinni także zwracać uwagę na tematykę gry – może być ona doskonałym sposobem na naukę, jak chociażby rozwijanie przedsiębiorczości, ale równie dobrze może nawiązywać do zainteresowań pociechy – np. smoki, rybki, piłka nożna itd.

GRA PLANSZOWA PIŁKARZYKI WIEŻA

Najlepsze rodzinne gry planszowe

Każdy ma swoje ulubione gry planszowe, ale i w tej kategorii istnieją klasyki, które nie tracą na swojej aktualności i zapewniają radość wszystkim pokoleniom. Wśród najlepszych rodzinnych gier planszowych należy wymienić:

  • Drewniane domino – to gra, w której klasycznej wersji należy dopasowywać płytki w taki sposób, by dotykające się kamienie miały tę samą liczbę oczek. To nie jedyna opcja zabawy. Kostki można układać pionowo w różne wzory, a następnie obserwować przewracającą się konstrukcję. Do gry w domino potrzeba minimum dwóch osób.

  • chińczyk – to kultowa gra, która pozwala na zabawę 2-4 osobom. W tej planszówce głównym celem graczy jest wstawienie wszystkich pionków w jednym kolorze do „domku”. Gracze rzucają kostką, losując w ten sposób, o ile pól mogą przesunąć swój pionek.

  • gra wściekły śpiący lew – w tej grze planszą jest figurka lwa. Gracze losują zadania, a następnie muszą wyjmować z miski pilnowanej przez lwa kosteczki. To znakomita zabawa, która rozwija koncentrację i logiczne myślenie.

  • gra piłkarzyki wieża – to doskonała propozycja dla wszystkich fanów piłki nożnej – tych dużych i nieco mniejszych. Ciekawa, stożkowa plansza zapewni rozrywkę 2-4 osobom. Sednem gry jest umieszczenie piłek na półkach.

Każda z wymienionych gier przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Rodzice pokochają je za edukacyjny walor i rozwijanie pociech, z kolei młodsi gracze docenią czas spędzony w rodzinnym gronie. Zbliżający się sezon jesienny to doskonały czas na gry planszowe dla rodzin, dlatego warto znaleźć swoją ulubioną planszówkę.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się