• nowość

Gra Karciana Pic Flip

Dostępność: duża ilość
Producent: Mattel
Wysyłka w: 24 godziny
Kod produktu: ZGR.PIC-FLIP

Opis

Gra Karciana Pic Flip (ZGR.PIC-FLIP)

Prezentujemy nie lada gratkę dla każdego fana szybkich karcianych gier. Gra przeznaczona jest dla wszystkich graczy w wieku od 7 lat. Polega na szybkości i refleksie. W rozgrywce udział brać mogą 2-6 graczy. Zasady gry są bardzo proste. Główną zasadą jest dopasowanie podanego hasła do obrazka, które opisuje dana karta. Celem gry jest odgadywanie podobieństw w kartach jakie posiadają gracze i zarazem jak najszybsze pozbycie się wszystkich posiadanych przez siebie kart. Przejrzyj szybko swoje karty i bądź pierwszy, który znajdzie odpowiednie zdjęcie. Ale uważaj: nie chodzi tylko o ilustrację, tylko o opis! Wiele kart może pasować do opisu. Kto pierwszy znajdzie w swojej puli kart tę odpowiednią?

Zasady gry karcianej Pic Flip:

Każdy z zawodników otrzymuje po jednej tytułowej karcie oraz pulę kart do gry. Gracz musi przetasować swoje karty i następnie układa je w taki sposób, aby obrazki znalazły się na górze. Karta tytułowa umieszczana jest na szczycie kart, zasłaniając tym samym obrazek.

Grę rozpoczyna najmłodszy z zawodników biorących udział w turnieju karcianym, poprzez wyciągnięcie losowo wybranej ze swojej pulii karty. Kartę umieszcza się w miejscu widocznym dla wszystkich graczy, obrazkiem do góry. Następnie zawodnik wypowiada słowo, wyrażenie, zwrot opisujące obrazek, gracze wspólnie odliczają „3…2…1…Start”, a następnie szybko przeszukują swoją talię w poszukiwaniu obrazka pasującego do opisu.

Gdy odnajdziesz już pasującą kartę... 

Po szybkim odnalezieniu karty pasującej opisem do obrazka, kartę umieszcza się na stosie odrzuconych kart. Gracze kolejno muszą potwierdzić, że obrazek pasuje do podanego hasła.
W przypadku, gdy gracze nie wyrażą pozytywnej opinii na zgodność hasła z obrazkiem, karta spowrotem wraca do puli gracza, który ją wyłożył i rozpoczyna się kolejne odliczanie.

Jeżeli wszyscy gracze potwierdzą, że obrazek pasuje, to gracz, który położył kartę, wybiera hasło opisujące drugi obrazek znajdujący się na karcie i wypowiada je.
Gra trwa do momentu, aż gracz pozbędzie się wszystkich kart do gry ze swojego stosu. Pozbycie się wszystkich kart wyłania zwycięzcę gry!

Wymiary poszczególnych elementów gry Pic Flip:

  • karty ok. 8,8 cm x 5,8 cm,
  • opakowanie ok. 14,5 cm x 9,2 cm x 2,7 cm.

Zawartość zestawu gier karcianych:

  • 110 kart, w tym:
  • 104 karty do gry,
  • 6 kart tytułowych,
  • wielojęzyczna instrukcja (w języku polskim, czeskim, słowackim, angielskim, niemieckim).

Korzyści wynikające z zakupu gry Pic Flip:

  • gra pozytywnie wpływa na refleks zawodników,
  • poprzez konieczność szybkiego dopasowywania do siebie poszczególnych obrazków gracze trenują kreatywność i wzmacniają refleks,
  • wspólna zabawa i rywalizacja są gwarantem dobrej zabawy i wielu godzin spędzonych na emocjonujących rozgrywkach.

Dane techniczne

Minimalny Wiek 7 lat +
Minimalna Liczba Graczy 2
Maksymalna Liczba Graczy 6
Minimalny Wiek 8 lat +
CE / EN 71 Tak
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl