Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

W co się bawić z dzieckiem w domu?

Dodany dnia2020-04-14

W co się bawić z dzieckiem w domu?

#Zostańwdomu! To w czasie społecznej kwarantanny związanej z koronawirusem podstawowa kwestia. Jednak ograniczanie wyjść z domu do niezbędnego minimum to ogromne wyzwanie dla wszystkich, a w szczególnie do rodziców małych dzieci, które rozpiera energia. Co robić z dzieckiem w domu? Jak interesująco spędzić wspólnie czas? Polecamy najciekawsze zabawy z dzieckiem w domu. Zainspiruj się i doceń rodzinne momenty!

Wspólne zabawy w domu

Czas przymusowej izolacji może być świetną okazją do tego, by spędzić z dzieckiem więcej czasu, na co w zabieganej codzienności często po prostu brakuje nam czasu. Warto odświeżyć zapomniane zabawy. W co się bawić? Oto kilka naszych propozycji:

  • Zimno, ciepło, gorąco – to zabawa, którą zna chyba każdy. Jedna osoba chowa wybrany mały przedmiot, np. maskotkę, a pozostałe osoby muszą go odnaleźć, na podstawie wskazówek, czy jest daleko (zimno, mróz) czy blisko (ciepło, gorąco, parzy). To przykład zabawy dla 3 latka, ale także nawet dla starszych czy też nieco młodszych dzieci.
  • Zabawa w teatr – możecie stworzyć własne przedstawienie w swoich czterech ścianach. Mogą to być ulubione bajki czy wymyślone wspólnie historyjki lub teatr improwizowany, czyli taki, w którym reagujemy i wymyślamy na bieżąco to, co mówimy i robimy. Aby urozmaicić zabawę, możecie wykonać własnoręcznie kukiełki czy pacynki oraz stworzyć podkład muzyczny. W tej zabawie warto podążać za pomysłami dziecka, dać przestrzeń dla jego wyobraźni i kreatywności – w ten sposób rozwinie zaufanie do własnych pomysłów.
  • Wspólne gotowanie i pieczenie – jeśli zastanawiasz się, co można robić z dziećmi w domu, to przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Doskonały sposób na zabawy z pięciolatkiem w domu, ale także z młodszymi i starszymi dziećmi. Pieczenie ciastek czy babeczek, przygotowanie sałatki lub owocowych szaszłyków to czynności, w których dziecko z chęcią i zaangażowaniem będzie uczestniczyło. Na koniec możecie urządzić przyjęcie ze wszystkimi domownikami, podczas którego będziecie cieszyć się wspólnie przygotowanymi smakołykami.
  • Domowy klub fitness – w czasie przymusowego siedzenia w domu ruch jest bardzo potrzebny, a utrzymanie kondycji fizycznej niezwykle ważne. Maluchom dodatkowo pomoże rozładować skumulowaną energię. Możecie wspólnie wykonywać proste ćwiczenia fizyczne – pokaż dziecku kilka ćwiczeń, a później pozwól mu wymyślić własne. Pomocą mogą być też filmy dostępne na YouTube. Możecie też zorganizować własne zajęcia taneczne – tańczyć spontanicznie lub wymyślać choreografie do ulubionych piosenek.

Najlepsze zabawki dla najmłodszych

O ile zabawy w domu z dzieckiem są fantastyczną okazją do wzmacniania relacji i spędzenia czasu razem, o tyle każdy rodzic potrzebuje czasem chwil wytchnienia, aby w spokoju wypić kawę, poczytać książkę czy obejrzeć odcinek ulubionego serialu. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się kreatywne i wielofunkcyjne zabawki, które pozwolą dzieciom zająć się sobą. Świetne będą tutaj zabawki dla najmłodszych, już dla kilku, czy kilkunastomiesięcznych dzieci. Na przykład interaktywne stojaki z karuzelami, grające chodziki czy edukacyjne maty lub kostki. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z nowej zabawki, którą w czasie pandemii można bezpiecznie zamówić do domu online. Warto sprawdzić najpopularniejsze zabawki dla chłopców i zabawki dla dziewczynek – jest szansa, że nasze dziecko także chętnie się nimi zajmie, a my zyskamy cenne chwile relaksu tylko dla siebie.

Wśród popularnych dziewczęcych zabawek są m.in.: kuchnie, supermarkety, domki dla lalek, zestawy lekarskie czy lalki wraz z akcesoriami, takimi jak łóżeczka, wózki i rzeczy do pielęgnacji małego bobasa. Oprócz tego zestawy kreatywne takie jak maszyny do szycia, zestawy do wykonywania biżuterii. Chłopcom do gustu przypadną warsztaty, tory wyścigowe, różnorodne pojazdy czy zestawy klocków.

Sztuka w czasach pandemii

Zabawy w domu to także czas, który możemy poświęcić na kontakt ze sztuką. Teatry, kina i muzea są niestety zamknięte, ale bardzo wiele z nich organizuje fantastyczne zajęcia online poprzez transmisje w mediach społecznościowych. Aktorzy czytają bajki, prowadzą z dziećmi proste animacje czy rozgrzewki aktorskie, oprowadzają po zakamarkach teatru. Część muzeów także udostępnia swoje zbiory online. Warto wspomnieć, chociażby o aplikacji Google Arts&Culture, gdzie możemy odbyć wirtualne spacery po najciekawszych muzeach i galeriach świata. A dodatkowo z pomocą przychodzą serwisy streamingowe, takie jak Netflix czy HBO Go, na których możemy bez problemu znaleźć mnóstwo propozycji dla najmłodszych: pełnometrażowe animacje, krótkie bajki czy filmy familijne, które możemy oglądać razem. Niezawodne jest też wieczorne czytanie dziecku – pomaga uspokoić myśli po całym dniu, rozwija wyobraźnię i wzmacnia relację między dzieckiem a rodzicami. Warto uczynić z tego wspólny rodzinny rytuał – nie tylko w czasach koronawirusa!

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się