Producenci
 • nowość

Zestaw Chemii Do Basenów 5w1

Dostępność: Dostępny Kraków
Producent: -
Wysyłka w: 24 godziny
Kod produktu: CHEM.BASEN
Cena: 116,00 zł 116.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zestaw chemii do basenów 5w1 – DUŻY ZESTAW (CHEM.BASEN)

Zakup basenu to dobra inwestycja, która będzie owocować przez lata. Niezwykle istotne w przypadku utrzymania prawidłowego pH wody jest używanie profesjonalnej chemii, która  zagwarantuje bezpieczeństwo i utrzymanie odpowiedniej higieny w zbiorniku wodnym.  Prezentujemy duży zestaw chemii basenowej, który sprosta wszystkim potrzebom Twojego przydomowego basenu. Pakiet zawiera pięć środków przeznaczonych do specjalnego użytku. Należy stosować zgodnie z instrukcją załączoną na każdym preparacie.

 

Co zawiera zestaw chemii basenowej?

 1. Chlortix T tab20 g

To preparat bakteriobójczy oraz grzybobójczy przeznaczony do dezynfekcji zarówno wody basenowej jak i pitnej. Symklozen - wolno rozpuszczalny min 90% aktywnego chloru. Tabletki chlorowe 20 gramowe. Środek idealnie sprawdzi się w przypadku basenów przydomowych.

 1. Floktix

Preparat specjalnego użytku koagulujący, który odpowiada za klarowność wody. Poza walorami estetycznymi, czyli czystą wodą środek poprawia również filtrację oraz  usuwa zmętnienie wody. Przedozowanie środka może powodować chwilowy efekt mlecznej wody.

 1. Glon Fighter I

Płyn przeciw algom, glonom i grzybom drożdżakowym znajdującym się w wodzie basenowej. Zawiera  6% substancji czynnej. W przypadku tego produktu istotna jest systematyczność w stosowaniu. Brak konsekwencji w dozowaniu skutkuje późniejszymi trudnościami w zwalczaniu glonów i grzybów.

 1. Minus pH

Korektor pH - obniża poziom pH wody basenowej. Należy go stosować zgodnie z uzyskanym wcześniej odczynem pH.

 1. Paski testowe

Zestaw pasków testowych do badania poziomu i rodzaju pH wody basenowej.

 

Zawartość pakietu:

 1. 1 kg x Chlortix T tab20 g,
 2. 1kg x Floktix,
 3. 1kg x Glon Fighter I,
 4. 1kg x Minus pH,
 5. Paski testowe,
 6. Instrukcja użytkowania.

 

Jak przygotować basen przed sezonem do komfortowego i bezpiecznego użytkowania?

Na wstępie niezwykle istotne jest obliczenie objętości wody. Za pomocą dołączonego testera poziomu pH należy sprawdzić rodzaj odczynu wody.

 • Wynik pH powyżej 7,6 obniżamy za pomocą środka pH MINUS GRANULAT do wartości 7,5. Każde 150 g preparatu obniża wynik pH o 0,2 licząc na każde 10 m³.
 • Po wyrównaniu poziomu pH w granicy 7,2-7,6 należy kolejno zastosować preparat CHLORTIX OXY – Aktywny Tlen w formie granulatu. Każde 70 g (ok. 3 łyżki stołowe) w przeliczeniu na 1 m³ uzyskają efekt bakteriobójczy po upływie 24h.

Kolejno oczyszczamy wodę basenową z zanieczyszczeń.

Filtr piaskowy: Dozujemy 1 ml preparatu Floktix na każdy 1 m³ uzdatnianej wody. Istotnym krokiem jest także często opłukiwanie filtra.

Filtr kartuszowy: Odłączamy pompę i czekamy, aż osad opadnie na dno. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie dna basenu z osadu za pomocą specjalnego odkurzacza.

Po tych krokach woda jest zdatna i gotowa na sezon. Aby zachować odpowiednią higienę wody należy dozować chemię basenową cyklicznie.

 

Niepokojący kolor wody po pierwszym dozowaniu chemii? To nie problem!

Bardzo często zdarza się, że po pierwszym dozowaniu środka zawierającego utleniacz woda zmieni kolor na brązowany lub zielony. To naturalna kolej rzeczy. Woda z obecnością żelaza oraz manganu stworzy taki efekt wizualny. To zjawisko jest całkowicie normalne i nie powinno niepokoić. Stosując chemię basenową gwarantujesz sobie i swoim najbliższym bezpieczne i higieniczne korzystanie z basenu ogrodowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl