Filtracja

×
1
Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów. Zamknij
Nie znaleziono produktów.

Zobacz produkty

Ostatnie Artykuły

Jakie gry planszowe rozwijają umiejętności logicznego myślenia u dzieci?

Dodany dnia2024-01-22

Współcześnie dzieci stają przed ogromnym wyborem w kontekście form spędzania wolnego czasu. Tak właściwie wszystko na tym polu zależy od ich rodziców. To oni - zwłaszcza w ich najmłodszym wieku - decydują o tym, jakie narzędzia do tego im dostarczają. Do dyspozycji mają wszelkiego rodzaju zabawki, nowoczesne urządzenia elektroniczne czy też bardziej tradycyjne rozwiązania. Mogą przez to dokonywać świadomych wyborów, pchając dzieci ku rozwojowi oraz wzbogacaniu się o nowe umiejętności. Okazuje się, że doskonale sprawdzają się w tym logiczne gry planszowe. Ale w jaki sposób rozwijają one umiejętności najmłodszych? Na które z nich postawić, by wycisnąć z nich maksimum? Czytaj nasz dzisiejszy wpis, a wszystko Ci wyjaśnimy.

W jaki sposób logiczne gry planszowe wspomagają rozwój dziecka?

Logiczne gry planszowe nie bez powodu stanowią naprawdę częsty wybór rodziców świadomie chcących zachęcać dziecko do myślenia, samodzielnego pokonywania wyzwań i radzenia sobie z trudnościami, jakie pojawiają się przed nimi w sposób dość spontaniczny. Zalet płynących z postawienia na planszówki - tak te nowoczesne, jak i najbardziej klasyczne - jest mnóstwo. Działają one na wiele sposobów, między innymi:

  • budując odwagę w podejmowaniu decyzji - gry planszowe zmuszają dziecko do podejmowania decyzji. Nie każda z nich musi prowadzić do pożądanych skutków. Sam ten fakt uczy jednak pewności siebie i sprawia, że najmłodszy nie boi się wysnuwać swoich tez i starać się sprawdzić, czy są one zgodne z prawdą i mają rację bytu,
  • ucząc współpracy i rywalizacji - praktycznie każda gra planszowa przeznaczona jest dla kilku graczy (również dorosłych). To sprawia, że konieczne jest wchodzenie z nimi w interakcję. Dziecko uczy się, jak wygrywać i przegrywać, ale też współpracować i rywalizować celem osiągnięcia sukcesu. Wszystko to są rzeczy, z którymi z całą pewnością będzie miało do czynienia w przyszłości,
  • uświadamiając dziecko o konsekwencjach każdego z jego czynów - w grach planszowych każde kolejne zagranie ma swoje konsekwencje w przyszłości. Przez to dziecko ma świadomość co do istoty przemyślenia swojego działania. Najlepsze gry planszowe to ambitne zabawki, które nie polegają na szybkości i zręczności, a raczej na odpowiednim zrozumieniu zasad i umiejętności wykorzystania ich na swoją korzyść,
  • rozwijając umiejętność myślenia - myślenie logiczne to w grach planszowych absolutna podstawa. Gry te uczą cierpliwości i stawiają na piedestał zastanawianie się nad każdą akcją, promując rozsądek nad impulsywnością. Dziecko, znając zasady, myśli, które działanie przyniesie mu jak najlepszy skutek, a które może się okazać dla niego zgubne,
  • zachęcając do analizowania i podejmowania przemyślanych decyzji - dzięki grom planszowym dziecko uczy się analizowania sytuacji oraz myślenia na temat tego, co będzie dla niego korzystniejsze. To umiejętności, które mają zastosowanie w życiu codziennym - ich trenowanie za młodu może więc przynieść nieocenione korzyści.

Gry planszowe logiczne - założenia

Najlepsze gry planszowe logiczne są opracowane w taki sposób, by przede wszystkim dostarczać angażującej, wciągającej i interesującej zabawy. Pod jej płaszczem z kolei ukrywają swoje wartości dydaktyczne, dzięki czemu dziecko nie traktuje zabawy nimi jako kojarzącego się z czymś nieprzyjemnym uczenia się. Zamiast tego, większość uznaje je za świetną formę spędzania wolnego czasu. Taką, do której można wracać cyklicznie - bez nudzenia się nią.

Logiczne gry planszowe - nasze najlepsze propozycje

Rynek zabawek oferuje w dzisiejszych czasach różnego rodzaju wciągające gry logiczne - planszowe i nie tylko. Wybór pod tym względem masz naprawdę ogromny i możesz go dokonać biorąc pod uwagę zainteresowania dziecka oraz jego preferencje względem zabawy. Znakomita gra logiczna to nie tylko taka, która będzie obiektywnie ciekawa, ale która wpisze się w gusta jej odbiorcy. My ze swojej strony polecamy przede wszystkim bogate zestawy, dzięki którym szansa na znalezienie ulubionej gry będzie naprawdę duża. Sprawdź kilka naszych propozycji poniżej, a na pewno zainspirujesz się do zakupu.

Ogromny Zestaw Magnetycznych Gier Planszowych 18w1

Wśród najpopularniejszych gier logicznych dostępnych na rynku znaleźć można ogromny zestaw magnetycznych gier planszowych, zawierający w sobie aż osiemnaście różnych gier planszowych. Stanowi on zdecydowanie najbardziej opłacalną opcję - w szczególności dla osób, które chcą sprawić prezent dziecku, które do tej pory nie miało styczności z klasycznymi grami logicznymi. Z uwagi na magnetyczną podstawę, całość jest znacznie prostsza w obsłudze, a przez to nadaje się również dla dzieci nieco młodszych. Z uwagi na uniwersalność każdej dostępnej w zestawie gry, mnóstwo frajdy mogą czerpać z niej również osoby dorosłe. Każda gra to oczywiście możliwość zabawy w kilku graczy jednocześnie - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wśród gier dostępnych w tym zestawie znaleźć można między innymi takie klasyki, jak szachy, warcaby, manji, ludo, a nawet football czy baseball. Osiemnaście różnych gier sprawia, że całość praktycznie się nie nudzi, a każda kolejna zabawa może być zupełnie inna od poprzedniej. Zestaw ten jest doskonałą propozycją dla osób, które nie chcą wydać dużo na prezent dla dziecka. Kosztuje niewiele, przez co można powiedzieć, że wykazuje świetny stosunek jakości do ceny. Zestaw jest bardzo mobilny, w związku z czym można bez problemu zabierać go ze sobą na wakacje czy też na spotkania ze znajomymi. Składana plansza do szachów staje się schowkiem, do którego można schować dodatki (pionki i innego rodzaju akcesoria).

Drewniany Zestaw Gier Planszowych 6w1

Drewniany zestaw gier planszowych to propozycja dla dzieci już od 3-go roku życia. Sprawdza się ona jednak również w przypadku dzieci starszych, a nawet dorosłych. To świetny pomysł na prezent - przede wszystkim z uwagi na bogactwo gier, które w sobie zawiera, ale i jakość wykonania. Powstał z wysokiej jakości drewna, dzięki czemu jest w stanie przetrwać wiele rodzinnych posiadówek. To właśnie do rodzinnej rozrywki został on stworzony. Zawiera w sobie popularne i znane na całym świecie planszówki, które zachęcą do rywalizacji, ale i zmuszą do kreatywnego myślenia. Skłonią do przewidywania kolejnych ruchów przeciwników, ale też analizowania aktualnej sytuacji na planszy. W zestawie znajduje się aż sześć różnych gier planszowych. Pośród nich znajdziesz między innymi popularne "węże i drabiny" czy też "trylmę", a zatem wariację znakomicie wszystkim znanych warcabów. Na tej samej planszy, ale po drugiej stronie dziecko może zagrać w szachy w uproszczonej ich formie (z figurkami w kształcie zwierząt). Te wszystkie gry znajdują się na pierwszej planszy. Druga dostępna w zestawie pozwala na grę w Chińczyka oraz tak zwane "GO", również wywodzące się z Chin. Cały zestaw jest naprawdę bogaty, wyposażony w mnóstwo elementów i przygotowany w taki sposób, że potrafi zachwycić. Zupełnie przy okazji, jest też opcją ekonomiczną - klasyczne gry logiczne posłużą Ci przez wiele lat, bawiąc dorosłych i dzieci, a te ostatnie dodatkowo wyposażając w wiele umiejętności, które na pewno przydadzą im się w codziennym życiu.

Edukacyjny Zestaw Gier Z Drewna

Wśród najpopularniejszych gier logicznych znajduje się także edukacyjny zestaw gier z drewna. Stanowi on kolejną kompilację świetnych, klasycznych gier planszowych. Tym razem skierowanych do nieco młodszych pociech (z powodzeniem mogą z niego korzystać już dzieci w wieku 3 latek). To zestaw, który docenisz nie tylko z uwagi na jego zróżnicowanie, ale też jakość wykonania. Elementy powstały z drewna, dzięki czemu są wytrzymałe - również na najmniej standardowe wykorzystanie. O to zaś w przypadku najmłodszych nietrudno. Zestaw ten dziecko może wykorzystywać samodzielnie (nie są to gry przeznaczone wyłącznie do wspólnej zabawy). Zestaw daje dziecku możliwość spróbowania różnych form zabawy. Może łowić drewniane rybki, liczyć, sortować, dopasowywać, a nawet tworzyć równania matematyczne. To sprawia, że dziecko może rozwijać się dzięki niemu na wielu polach - zawsze w angażującym je środowisku. To doskonała gra logiczna, która na pewno mu się spodoba i będzie uczyła przez zabawę.

Podsumowanie

Wciągające gry logiczne potrafią być nie tylko świetnymi zabawkami. Są też  fantastycznymi narzędziami do tego, by rozwijać dziecko pod kątem logicznego myślenia. Mogą uczyć je współpracy i rywalizacji, ale też wykształcać w nich wiele nowych umiejętności. Takich, które w przyszłości z całą pewnością mu się przydadzą. Podobnie jak inne logiczne gry dla dzieci, planszówki potrafią zaangażować. Zajmują czas w pożyteczny sposób i doskonale odciągają od nowoczesnego sprzętu, którego nadużywanie jest zmorą dzisiejszych czasów. Nie bez powodu mówi się, że w każdym domu powinno się znajdować co najmniej kilka gier planszowych. Wszystkie gry planszowe, które zasługują na uwagę, a które są w stanie maksymalnie wpłynąć na rozwój dziecka znajdziesz w naszej hurtowni internetowej. Nie wiesz, która wciągająca gra planszowa z naszej oferty sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Zastanawiasz się nad wyborem, jednak potrzebujesz pomocy? A może masz problemy z przejściem przez proces zakupowy? W każdej z tych sytuacji możesz skontaktować się z nami. Chętnie pomożemy w dokonaniu wyboru, ale też w realizacji zakupu. Jesteśmy przekonani co do jakości naszych produktów i mamy pewność, że będziesz z nich zadowolony. Nie tylko zresztą Ty, ale też Twoje dziecko.

Moje konto

WróćWróć

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zaloguj się

Please sign in first.

Zaloguj się