Drewniany Zestaw Gier 6w1

Dostępność: Dostępny Kraków
Producent: -
Wysyłka w: 24 godziny
Kod produktu: ZDR.MM-007

Opis

Drewniany Zestaw Gier 6w1 (ZDR.MM-007)

Prezentujemy fantastyczny drewniany zestaw gier, który będzie sprawdzonym pomysłem na prezent dla dziecka już od 3-go roku życia. Wszystkie elementy zestawu wykonane zostały w całości z drewna, dzięki czemu jest wytrzymała i bezpieczna dla Twojego dziecka. Zestaw składa się z dużej drewnianej podstawki oraz dwóch dwustronnych drewnianych plansz. W grę może grać od dwóch do czterech graczy. Dobre emocje towarzyszące graczom podczas rozgrywek gwarantowane! 


Wyposażenie zestawu gier planszowych:

 • gra warcaby,
 • gra węże i drabina,
 • gra szachy,
 • gra LUDO,
 • gra GO.

Na pierwszej planszy po jednej stronie umieszczona została gra Węże i Drabina a po drugiej szachy z rysunkami zwierzątek. Na drugiej planszy po jednej stronie znajduje się gra LUDO a po drugiej gra GO.


Opis poszczególnych gier:


WARCABY
Na podstawce, która pełni funkcję podpory do plansz po dwóch stronach znajdują się warcaby. W grę tą może grać 2 lub 3 zawodników. Zasady sa proste. Zawodnicy którzy układają swoje pionki na ramieniu gwiazdy. Wygrywa ten zawodnik z graczy, który jako pierwszy przeprowadzi wszystkie swoje pionki do przeciwległego ramienia gwiazdy.


GRA WĘŻE I DRABINA
Gra Węże i Drabina polega na rzucaniu kostka i przesuwaniu swoich pionków o liczbę wyrzuconych oczek na kostce. W grę może grać dwóch do czterech graczy. Jeżeli gracz stanie na polu z dolnym końcem drabiny, to przesuwa swoje pionki po jej szczebelkach aż na szczyt, jeżeli natomiast stanie na głowie węża, cofa się w dół na pole z ogonem węża. Wygrywa oczywiście ten, który pierwszy dotrze na szczyt.


GRA SZACHY
Klasyczna gra szachy przedstawiona została na planszy z rysunkami zwierzątek. W grze mogą wziąć udział dwie osoby. Każda z osób ustawia swoje pionki na rysunkach zwierzątek po przeciwnej stronie planszy. Kolejnym ruchem w grze jest przemieszczenie pionków z jednego pola na kolejne pole, które jest wolne. W przypadku, gdy pole jest zajęte przez pionek przeciwnika, wykonujemy bicie pionka przeciwnika. Celem gry jest pojmanie króla należącego do przeciwnika. Gra kończy się w momencie, gdy król zostanie pojmany przez przeciwną drużynę.


GRA LUDO
To tradycyjna gra Chińczyk. W tej grze może grać od dwóch do czterech graczy. W tej wersji gry występują zwierzątka, które należy przemieścić za pomocą pionków z boksów do zagrody. Grę rozpoczyna najmłodszy zawodnik rzucając kostką. Kolejno przemieszcza swój pionek o tyle pól ile oczek wyrzucił na kostce. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy przemieści wszystkie swoje pionki do zagrody.


Gra GO
Klasyczna znana od lat gra. Zasady są proste a gra wciągająca. Gra GO przeznaczona jest dla dwóch graczy. Plansza w momencie rozpoczęcia gry musi być pusta. Gracze umieszczają na przecięciu linii na przemian czarne i białe kamienie. Rozgrywkę rozpoczyna zawodnik, który posiada czarny zestaw kamieni. Kamienie raz umieszczone na planszy musza pozostać w tym miejscu. Ich ruch może spowodować jedynie zbicie ich przez pionki z drużyny przeciwnika. W czasie gry jeden lub więcej kamieni może być przejętych poprzez całkowite ich otoczenie, czyli wypełnienie wszystkich pustych miejsc naokoło nich. Wygrywa ten gracz, który zdobędzie większą część planszy przeciwnika.


Wymiary poszczególnych elementów zestawu:

 • drewniana plansza w formie podstawki ok. 29 cm x 28 cm x 4 cm,
 • plansze do gry każda ok. 27 cm x 28 cm x 0,3 cm,
 • całość zapakowana została w opakowanie o wymiarach ok. 28,8 cm x 29,5 cm x 5 cm.


Zawartość zestawu:

 • podstawka,
 • dwie dwustronne plansze z grami,
 • pionki do warcabów (po jedenaście z każdego koloru): zielone, czerwone, żółte, niebieskie, różowe, pomarańczowe,
 • pionki do szachów lub gry węże i drabina (po osiem z każdego koloru): żółte i czerwone,
 • pionki do gry Ludo (po cztery z każdego koloru): czerwone, żółte, niebieskie, zielone,
 • dwie kostki,
 • kamienie (po trzydzieści pięć z każdego koloru): czarne i białe.

 

Korzyści płynące z nabycia gry planszowej:
Zabawa tym zestawem ćwiczy koordynację ręka-oko, poprawia umiejętności motoryczne. Gry nie tylko bawią, ale przede wszystkim rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Twoje dziecko sporo się nauczy i to poprzez zabawę!

Dane techniczne

Minimalny Wiek 3 lata +
Minimalna Liczba Graczy 2
Maksymalna Liczba Graczy 4
Minimalny Wiek 3 lata +
CE / EN 71 Tak
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl